Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mailbõl tudom a qmail-t ajánlani, mert gyorsan, fájdalom nélkül üzembe helyezhetõ…
magiccookie wrote:Sziasztok!Debian Sarge-ot használok, a „beépített” elõre lefordított kernellel.
http://pcforum.hu/hirek/9915/Mindent+elnyelo+operacios+rendszert+fejleszt+a+Microsoft.html
Errõl kíváncsi lennék a véleményetekre…Illetve van egy kérdésem: szerintetek a Linux mennyire fejlõdõképes? Mert a kernele már elavult -technológiailag-… szerintetek meg tudna újulni?
ds wrote:ez jó lesz? :))module: cpu_info instance: 0
name: cpu_info0 class: misc
chip_id 0
clock_MHz 650
cpu_type sparcv9
crtime 55.495644924
device_ID 0
fpu_type sparcv9
implementation UltraSPARC-IIe
snaptime 8329181.19860236
state on-line
state_begin 1123073611
mázlista…sany wrote:” hogy az userek testreszabhassák”
Testreszabhassák?!
Mit?!
Te pl. naponta/óránként cseréled a klaviaturhát?!
Ugye nem! 🙂nem, de mondjuk adott user programozik, és vagány akar lenni, neki angol kiosztás kell, másik user meg láma, neki meg magyar… ^^
lehet akár ugyanazon a billentyûzeten (mert van olyan is, ahol több kiosztás rajta van), vagy amikor bekapcsolják a gépet, akkor indítás elõtt bedugja a saját billentyûzetét ^^Milyen disztró, milyen ablakozó…
Leslieman wrote:xcut wrote:és a view azért jó, mert rövidebb a querysrting -> rövidebb idõ a kommunikáció…A view azért jó, mert ‘elõre eltárolhatod a lekérdezési feltételt’, így tényleg rövidebb lehet a querysrting.
Viszont nem biztos, hogy a kommunikáció rövidebb. Amúgy a jobb Db kezelõk a szerveren hajtják végre, amit kérsz, és csak az eredményt nyomják át a hálózaton, így tök mindegy a kommunikáció szempontjából, hogy mekkora SQL paranccsal kérsz, az eredménye az, ami számít.
Ha jól tudom az MS ACCESS viszont pont nem így mûködik, ha egy helyi acces progival használsz egy másik gépen lévõ access db-t, akkor minden adatot áthoz elõbb és helyileg hajtja végre az SQL parancsot. Vagy csak rossz volt a konfig ott, ahol ettõl kaptam szívgörcsöt majdnem, amikor rájöttünk miért rohangálnak gigabájtok a hálózaton :).Mondjuk egy ilyen esetben (haver kódja, adta példának):
Code:CREATE OR REPLACE VIEW „public”.”vforum_group” (
id,
name,
desc,
type,
topics,
posts,
lastpost,
lastuserid,
lastusernick)
AS
SELECT forum_group.id, forum_group.name, forum_group.”desc”, forum_group.”type”, (
SELECT count(*) AS count
FROM forum_topic
WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
) AS topics, (
SELECT count(*) AS count
FROM forum_post
WHERE (forum_post.parent IN (
SELECT forum_topic.id
FROM forum_topic
WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
))
) AS posts, (
SELECT date_part(‘epoch’::text, max(forum_post.date)) AS date_part
FROM forum_post
WHERE (forum_post.parent IN (
SELECT forum_topic.id
FROM forum_topic
WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
))
) AS lastpost, (
SELECT „user”.id
FROM „user”
WHERE („user”.id = (
SELECT forum_post.writer
FROM forum_post
WHERE (forum_post.parent IN (
SELECT forum_topic.id
FROM forum_topic
WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
))
ORDER BY forum_post.date DESC
LIMIT 1
))
) AS lastuserid, (
SELECT „user”.nick
FROM „user”
WHERE („user”.id = (
SELECT forum_post.writer
FROM forum_post
WHERE (forum_post.parent IN (
SELECT forum_topic.id
FROM forum_topic
WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
))
ORDER BY forum_post.date DESC
LIMIT 1
))
) AS lastusernick
FROM forum_group;Csak egyszerûbb (és kisebb ^^) beírni azt, hogy: `SELECT * FROM „public”.”vforum_group”;`, mint elküldeni ezt a kilóméteres query-t ^^
Ilyen MySQL környezetben is simán elõfordulhat, és ott marad a kilóméteres subquery…sany wrote:„Ez sztem egy másik feladat, az ablakozó ablakozzon! Kész! „
A kde nem ablakozó… tulajdonképpen a mai divatos kívánásoknak már ez is kevés.Ez alatt a rendszer beállitások felülbirálását értettem.
Lehet hogy pl suse, mandriva, userek is ezért szivnak?!
Mert a grafikus kütyü(kde) nem veszi tudomásul, hogy a hardverek
már használatra készek, most már csak „kattintgatni” kell és nem beállitani a rendszert!
De lehet hogy rosszul látom a dolgot! 🙂Ez azért van, hogy az userek testreszabhassák az X beállításait, ha meg valamit nagyon elcsesznek, akkor marad a reset-to-default… én nem tartom hátránynak, lehet azért, mert lusta vagyok X-et konfigolni, és egyszerûbb párat kattintani ^^
Nekem ezzel összesen egy bajom van: a Gentoo varázsát az adja meg, hogy kézzel rakja össze az ember, és amikor belõtt mindent, akkor örül, hogy „én csináltam”. Viszont ezzel a telepítõvel ez az érzés elszáll, ráadásul sokmindent az ember nem tanul meg a rendszerrõl, ami miatt késõbb még szívhat rengeteget… (pl azt sem tudja, hogy hol tárolja a rendszer az USE flageket, vagy a CFLAGS-ot)…
gUHU wrote:ha adsz egy specifikációt meg tudom mondanilegyen egy sima reggelõs üzenõfal… user és post táblával;
-
SzerzőBejegyzés