xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mi kell a hírlevélhez #2037476
    xcut
    Felhasználó

      Mailbõl tudom a qmail-t ajánlani, mert gyorsan, fájdalom nélkül üzembe helyezhetõ…

      Hozzászólás: Kernel fordítási probléma… #2037184
      xcut
      Felhasználó
        magiccookie wrote:
        Sziasztok!

        Debian Sarge-ot használok, a „beépített” elõre lefordított kernellel.

        Hozzászólás: Kocsma topik #1949045
        xcut
        Felhasználó

          http://pcforum.hu/hirek/9915/Mindent+elnyelo+operacios+rendszert+fejleszt+a+Microsoft.html
          Errõl kíváncsi lennék a véleményetekre…

          Illetve van egy kérdésem: szerintetek a Linux mennyire fejlõdõképes? Mert a kernele már elavult -technológiailag-… szerintetek meg tudna újulni?

          Hozzászólás: ppc – intel procik hasonlítgatása #2036889
          xcut
          Felhasználó
            ds wrote:
            ez jó lesz? :))

            module: cpu_info instance: 0
            name: cpu_info0 class: misc
            chip_id 0
            clock_MHz 650
            cpu_type sparcv9
            crtime 55.495644924
            device_ID 0
            fpu_type sparcv9
            implementation UltraSPARC-IIe
            snaptime 8329181.19860236
            state on-line
            state_begin 1123073611
            mázlista…

            Hozzászólás: Kde mi lesz veled?? #2037054
            xcut
            Felhasználó
              sany wrote:
              ” hogy az userek testreszabhassák”
              Testreszabhassák?!
              Mit?!
              Te pl. naponta/óránként cseréled a klaviaturhát?!
              Ugye nem! 🙂

              nem, de mondjuk adott user programozik, és vagány akar lenni, neki angol kiosztás kell, másik user meg láma, neki meg magyar… ^^
              lehet akár ugyanazon a billentyûzeten (mert van olyan is, ahol több kiosztás rajta van), vagy amikor bekapcsolják a gépet, akkor indítás elõtt bedugja a saját billentyûzetét ^^

              Hozzászólás: Windows-os fájlmegosztások elérése… #2037070
              xcut
              Felhasználó

                Milyen disztró, milyen ablakozó…

                Hozzászólás: SQL programozás #2012953
                xcut
                Felhasználó
                  Leslieman wrote:
                  xcut wrote:
                  és a view azért jó, mert rövidebb a querysrting -> rövidebb idõ a kommunikáció…

                  A view azért jó, mert ‘elõre eltárolhatod a lekérdezési feltételt’, így tényleg rövidebb lehet a querysrting.
                  Viszont nem biztos, hogy a kommunikáció rövidebb. Amúgy a jobb Db kezelõk a szerveren hajtják végre, amit kérsz, és csak az eredményt nyomják át a hálózaton, így tök mindegy a kommunikáció szempontjából, hogy mekkora SQL paranccsal kérsz, az eredménye az, ami számít.
                  Ha jól tudom az MS ACCESS viszont pont nem így mûködik, ha egy helyi acces progival használsz egy másik gépen lévõ access db-t, akkor minden adatot áthoz elõbb és helyileg hajtja végre az SQL parancsot. Vagy csak rossz volt a konfig ott, ahol ettõl kaptam szívgörcsöt majdnem, amikor rájöttünk miért rohangálnak gigabájtok a hálózaton :).

                  Mondjuk egy ilyen esetben (haver kódja, adta példának):

                  Code:
                  CREATE OR REPLACE VIEW „public”.”vforum_group” (
                      id,
                      name,
                      desc,
                      type,
                      topics,
                      posts,
                      lastpost,
                      lastuserid,
                      lastusernick)
                  AS
                  SELECT forum_group.id, forum_group.name, forum_group.”desc”, forum_group.”type”, (
                      SELECT count(*) AS count
                      FROM forum_topic
                      WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
                      ) AS topics, (
                      SELECT count(*) AS count
                      FROM forum_post
                      WHERE (forum_post.parent IN (
                          SELECT forum_topic.id
                          FROM forum_topic
                          WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
                          ))
                      ) AS posts, (
                      SELECT date_part(‘epoch’::text, max(forum_post.date)) AS date_part
                      FROM forum_post
                      WHERE (forum_post.parent IN (
                          SELECT forum_topic.id
                          FROM forum_topic
                          WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
                          ))
                      ) AS lastpost, (
                      SELECT „user”.id
                      FROM „user”
                      WHERE („user”.id = (
                          SELECT forum_post.writer
                          FROM forum_post
                          WHERE (forum_post.parent IN (
                              SELECT forum_topic.id
                              FROM forum_topic
                              WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
                              ))
                          ORDER BY forum_post.date DESC
                          LIMIT 1
                          ))
                      ) AS lastuserid, (
                      SELECT „user”.nick
                      FROM „user”
                      WHERE („user”.id = (
                          SELECT forum_post.writer
                          FROM forum_post
                          WHERE (forum_post.parent IN (
                              SELECT forum_topic.id
                              FROM forum_topic
                              WHERE (forum_topic.parent = forum_group.id)
                              ))
                          ORDER BY forum_post.date DESC
                          LIMIT 1
                          ))
                      ) AS lastusernick
                  FROM forum_group;

                  Csak egyszerûbb (és kisebb ^^) beírni azt, hogy: `SELECT * FROM „public”.”vforum_group”;`, mint elküldeni ezt a kilóméteres query-t ^^
                  Ilyen MySQL környezetben is simán elõfordulhat, és ott marad a kilóméteres subquery…

                  Hozzászólás: Kde mi lesz veled?? #2037052
                  xcut
                  Felhasználó
                    sany wrote:

                    „Ez sztem egy másik feladat, az ablakozó ablakozzon! Kész! „
                    A kde nem ablakozó… tulajdonképpen a mai divatos kívánásoknak már ez is kevés.

                    Ez alatt a rendszer beállitások felülbirálását értettem.
                    Lehet hogy pl suse, mandriva, userek is ezért szivnak?!
                    Mert a grafikus kütyü(kde) nem veszi tudomásul, hogy a hardverek
                    már használatra készek, most már csak „kattintgatni” kell és nem beállitani a rendszert!
                    De lehet hogy rosszul látom a dolgot! 🙂

                    Ez azért van, hogy az userek testreszabhassák az X beállításait, ha meg valamit nagyon elcsesznek, akkor marad a reset-to-default… én nem tartom hátránynak, lehet azért, mert lusta vagyok X-et konfigolni, és egyszerûbb párat kattintani ^^

                    Hozzászólás: Grafikus Gentoo telepítõ #2037069
                    xcut
                    Felhasználó

                      Nekem ezzel összesen egy bajom van: a Gentoo varázsát az adja meg, hogy kézzel rakja össze az ember, és amikor belõtt mindent, akkor örül, hogy „én csináltam”. Viszont ezzel a telepítõvel ez az érzés elszáll, ráadásul sokmindent az ember nem tanul meg a rendszerrõl, ami miatt késõbb még szívhat rengeteget… (pl azt sem tudja, hogy hol tárolja a rendszer az USE flageket, vagy a CFLAGS-ot)…

                      Hozzászólás: SQL programozás #2012951
                      xcut
                      Felhasználó
                        gUHU wrote:
                        ha adsz egy specifikációt meg tudom mondani

                        legyen egy sima reggelõs üzenõfal… user és post táblával;

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 3,339