xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hozzászóláselõnézet (XHTML+JavaScript) #2035740
    xcut
    Felhasználó

      Szóval mégiscsak elkezdtem a dolgot…
      van egy form, a neve „edit”… itt íródik a dolog.
      HTML rész:
      [form name=”pre” action=”preview.php” target=”_blank” method=”post” style=”display:none”]
      [input type=”hidden” value=”” name=”subject” /]
      [input type=”hidden” value=”” name=”post”  /]
      [/form]

      az edit formon belül:
      [input class=”elkuld” name=”elonezet” type=”button” value=”Elõnézet” onclick=”javascript:openpreview()” /]

      scripts.js:
      function openpreview(){
      document.pre.subject.value = document.edit.subject.value ;
      document.pre.post.value = document.edit.post.value ;
      document.pre.submit();
      }

      szóval így megy is a dolog, már csak kis apróbb dolgok kellenének…
      hogyan tudom ezzel a módszerrel az ablak típusát megadni? valami ilyesmire gondolok:

      function ujablak ( url ) {
      prop = „left=0 , top=25 , width=800 , height=600 , toolbar=no , location=no , directories=no , status=no , menubar=no , scrollbars=yes , resizable=yes ” ;
      newWindow = window.open( url , „1” , prop ) ;
      newWindow.focus();
      }

      egy JS script kellene a preview.php-be, vagy pedig a -ba kell valamit még beírni? (nem találtam a html dokumentációjában olyat, ami jó lenne…)

      Hozzászólás: Hozzászóláselõnézet (XHTML+JavaScript) #2035739
      xcut
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        „a form action részébe csak egy elérési út fér el, a submit meg oda tobábbítja…”
        Ezt nem értem. Miért kéne több? Csak a paramétereket kell változtatni – azt meg lehet bármelyikben.
        A felugró ablaknak meg fogadni a paramétereket és a paraméterek alapján kódrészleteket futtani…

        „nem új ablakban nyílik meg… bár ezen lehet még valami style elemmel lehetne segíteni”
        Erre való a target=_blank…

        (Ha szükséges az adatokat el is lehet rejteni egy adatbázisban – mert azt úgyis használni fogod; ha nem akkor egy tetszõlegesen hülye nevû file-ban – , ahonnan ki is lehet olvasni, a paraméterek segítségével, amelyek csak addig a tizedmásodpercig élnek, tovább nem – így nem lehet a böngészõbõl sem visszakeresni a megadott adatokat, kiv. jelszó stb megjegyzése beállítással, természetesen.)

        1.) de nekem 2 gomb kell: Elküld Elõnézet… és ez egy megírt, kész rendszer, és hozzá akarom adni az elõnézet lehetõségét… nem átírni a kódot;

        2.) tényleg, azt is meg lehet adni a formnak… tök jó ^^

        3.) igen, csakhogy a hozzászólást kliens oldalon írja a júzer, a popupablak PHP kódja meg a szerveren fut le (nincsen kedvem a BBCode értelmezõt átírni JS-be… pl nem tudom, hogyan lehetne megoldani a preg_replace()-t, vagy a highlight_string()-et…)

        szerintem jó lenne az a módszer, amit az elõzõ hsz-omban írtam…

        Hozzászólás: Hozzászóláselõnézet (XHTML+JavaScript) #2035737
        xcut
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          html-n keresztül át lehet adni, máshogy nem – úgy emlékszem -…
          (de áthidaló megoldásnak, jó, mindenképpen)

          igen, mert van submit gomb… ezzel 2 baj van:
          1.) a form action részébe csak egy elérési út fér el, a submit meg oda tobábbítja… azt meg ugye nem lehet megoldani, hogy az adott ûrlapelemek 2 formban is benne legyenek…
          2.) nem új ablakban nyílik meg… bár ezen lehet még valami style elemmel lehetne segíteni

          amire esetleg gondolok még: 2 form, a második rejtett… és amikor rákattintok az „Elõnézet gombra”, akkor JS segítségével gyorsan átadogatja a változók értékét, majd elkülni a formot (új ablakba…)

          function elonezet(){
          form_elonezet.ize=form.ize;

          document.form_elonezet.submit();
          }

          ezzel csak egy baj van: egy kukkot sem tudok JS-ül… szóval ha ez a módszer járható, és valaki nagyon tud, akkor valami commentes mintafüggvénynek nagyon tudnék örülni…

          Hozzászólás: _sokkal_ több loop device #2033766
          xcut
          Felhasználó

            Kísérletezgetek mindenfélével ^^
            Ha sikerül, akkor jó dolog lesz az… ha nem, akkor meg egy sikertelen kísérlet ^^

            Azért nem akarom kirészletezni, mert:
            1.) nincsen idõm, hogy megcsináljam
            2.) ha nem sikerül (aminek azért igencsak megvan a valószínûsége), akkor „beégtem”

            Hozzászólás: Ajánlott könyvek #2035608
            xcut
            Felhasználó

              Csatlakozom az elõttem szólóhoz, szerintem a szabilinux.hu-ról, vagy az adott disztró doksijaiból összeszedni az alapokat, majd különbözõ célok kitûzése, és megoldása…
              (pl én napokat szenvedtem a scim-skim párossal, mert poénból japán karaktereket akartam írni on-the-fly (pl ベツジン — ez úgy íródott be, hogy beviteli módot váltottam, majd begépeltem, hogy „betsujin”)… és közben megtanultam sok hasznos információt a charset-ekrõl…)

              Hozzászólás: BootDVD ISO file-ból #2035733
              xcut
              Felhasználó

                Nah, NERO:
                File->Open
                A fájltípusnál kiválasztod azt, ami kiterjesztései közt a .iso is benne van.
                Utána kiválasztod a .iso fájlt, és klikk az OK gombra.

                Hozzászólás: Legyen BSD szoba #2035000
                xcut
                Felhasználó

                  Szerintem lehetne egy olyan kategória, hogy „Egyéb oprendszerek”, és oda mehetnének a BSD-s, illetve egyéb más alternatív oprendszerek kérdései… bár szvsz a vegyes felvágottba simán elfér, mert ritkán vannak BSD-s kérdések… ha jól emlékszek, akkor kl-lel tettünk fel utoljára kérdéseket BSD-vel kapcsolatban…

                  Hozzászólás: VGA benchmarkot keresek linuxra #2035250
                  xcut
                  Felhasználó

                    esetleg wine/cedega alatt futtatott wines benchmark? vagy netalántán qemu-n futtatott win segítségével?

                    Hozzászólás: _sokkal_ több loop device #2033763
                    xcut
                    Felhasználó

                      a /boot/grub/menu.lst-ben megadtam a kernelnek azt, hogy 255 loop legyen, és lett is…
                      255-öt túllépni nem nagyon lehet, memóriafoglalási okok miatt… van hozzá egy patch, de úgy tudom az is csak kicsit képes segíteni (a kmalloc()-ot vmalloc()-ra cseréli lényegében);

                      Hozzászólás: Kinek hosszabb a … #2036904
                      xcut
                      Felhasználó

                        yorirou@diamond ~ % vpenis
                        (standard_in) 1: parse error

                        ez most túlcsordulás? ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 3,339