Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szóval mégiscsak elkezdtem a dolgot…
van egy form, a neve „edit”… itt íródik a dolog.
HTML rész:
[form name=”pre” action=”preview.php” target=”_blank” method=”post” style=”display:none”]
[input type=”hidden” value=”” name=”subject” /]
[input type=”hidden” value=”” name=”post” /]
[/form]az edit formon belül:
[input class=”elkuld” name=”elonezet” type=”button” value=”Elõnézet” onclick=”javascript:openpreview()” /]scripts.js:
function openpreview(){
document.pre.subject.value = document.edit.subject.value ;
document.pre.post.value = document.edit.post.value ;
document.pre.submit();
}szóval így megy is a dolog, már csak kis apróbb dolgok kellenének…
hogyan tudom ezzel a módszerrel az ablak típusát megadni? valami ilyesmire gondolok:function ujablak ( url ) {
prop = „left=0 , top=25 , width=800 , height=600 , toolbar=no , location=no , directories=no , status=no , menubar=no , scrollbars=yes , resizable=yes ” ;
newWindow = window.open( url , „1” , prop ) ;
newWindow.focus();
}egy JS script kellene a preview.php-be, vagy pedig a -ba kell valamit még beírni? (nem találtam a html dokumentációjában olyat, ami jó lenne…)
vizsla wrote:„a form action részébe csak egy elérési út fér el, a submit meg oda tobábbítja…”
Ezt nem értem. Miért kéne több? Csak a paramétereket kell változtatni – azt meg lehet bármelyikben.
A felugró ablaknak meg fogadni a paramétereket és a paraméterek alapján kódrészleteket futtani…„nem új ablakban nyílik meg… bár ezen lehet még valami style elemmel lehetne segíteni”
Erre való a target=_blank…(Ha szükséges az adatokat el is lehet rejteni egy adatbázisban – mert azt úgyis használni fogod; ha nem akkor egy tetszõlegesen hülye nevû file-ban – , ahonnan ki is lehet olvasni, a paraméterek segítségével, amelyek csak addig a tizedmásodpercig élnek, tovább nem – így nem lehet a böngészõbõl sem visszakeresni a megadott adatokat, kiv. jelszó stb megjegyzése beállítással, természetesen.)
1.) de nekem 2 gomb kell: Elküld Elõnézet… és ez egy megírt, kész rendszer, és hozzá akarom adni az elõnézet lehetõségét… nem átírni a kódot;
2.) tényleg, azt is meg lehet adni a formnak… tök jó ^^
3.) igen, csakhogy a hozzászólást kliens oldalon írja a júzer, a popupablak PHP kódja meg a szerveren fut le (nincsen kedvem a BBCode értelmezõt átírni JS-be… pl nem tudom, hogyan lehetne megoldani a preg_replace()-t, vagy a highlight_string()-et…)
szerintem jó lenne az a módszer, amit az elõzõ hsz-omban írtam…
vizsla wrote:html-n keresztül át lehet adni, máshogy nem – úgy emlékszem -…
(de áthidaló megoldásnak, jó, mindenképpen)igen, mert van submit gomb… ezzel 2 baj van:
1.) a form action részébe csak egy elérési út fér el, a submit meg oda tobábbítja… azt meg ugye nem lehet megoldani, hogy az adott ûrlapelemek 2 formban is benne legyenek…
2.) nem új ablakban nyílik meg… bár ezen lehet még valami style elemmel lehetne segíteniamire esetleg gondolok még: 2 form, a második rejtett… és amikor rákattintok az „Elõnézet gombra”, akkor JS segítségével gyorsan átadogatja a változók értékét, majd elkülni a formot (új ablakba…)
function elonezet(){
form_elonezet.ize=form.ize;
…
document.form_elonezet.submit();
}ezzel csak egy baj van: egy kukkot sem tudok JS-ül… szóval ha ez a módszer járható, és valaki nagyon tud, akkor valami commentes mintafüggvénynek nagyon tudnék örülni…
Kísérletezgetek mindenfélével ^^
Ha sikerül, akkor jó dolog lesz az… ha nem, akkor meg egy sikertelen kísérlet ^^Azért nem akarom kirészletezni, mert:
1.) nincsen idõm, hogy megcsináljam
2.) ha nem sikerül (aminek azért igencsak megvan a valószínûsége), akkor „beégtem”Csatlakozom az elõttem szólóhoz, szerintem a szabilinux.hu-ról, vagy az adott disztró doksijaiból összeszedni az alapokat, majd különbözõ célok kitûzése, és megoldása…
(pl én napokat szenvedtem a scim-skim párossal, mert poénból japán karaktereket akartam írni on-the-fly (pl ベツジン — ez úgy íródott be, hogy beviteli módot váltottam, majd begépeltem, hogy „betsujin”)… és közben megtanultam sok hasznos információt a charset-ekrõl…)Nah, NERO:
File->Open
A fájltípusnál kiválasztod azt, ami kiterjesztései közt a .iso is benne van.
Utána kiválasztod a .iso fájlt, és klikk az OK gombra.Szerintem lehetne egy olyan kategória, hogy „Egyéb oprendszerek”, és oda mehetnének a BSD-s, illetve egyéb más alternatív oprendszerek kérdései… bár szvsz a vegyes felvágottba simán elfér, mert ritkán vannak BSD-s kérdések… ha jól emlékszek, akkor kl-lel tettünk fel utoljára kérdéseket BSD-vel kapcsolatban…
esetleg wine/cedega alatt futtatott wines benchmark? vagy netalántán qemu-n futtatott win segítségével?
a /boot/grub/menu.lst-ben megadtam a kernelnek azt, hogy 255 loop legyen, és lett is…
255-öt túllépni nem nagyon lehet, memóriafoglalási okok miatt… van hozzá egy patch, de úgy tudom az is csak kicsit képes segíteni (a kmalloc()-ot vmalloc()-ra cseréli lényegében);yorirou@diamond ~ % vpenis
(standard_in) 1: parse errorez most túlcsordulás? ^^
-
SzerzőBejegyzés