Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:„engem nem zavar, hogy a linux buherálósabb, illetve a sok csicsa sem kell… nézzen azért ki valahogyan, és ennyi.”
Senki nem mondta, hogy nem kell szabad buherálni, vagy nem lehet szeretni, csak van, amire a linux, vagy van amire más os a használhatatlan.
Pl: ha játszani akarsz, vagy széles körû hw támogatást windows; ha buherálni, meg a rendszer mélyére „nézni”, akkor linux, ha látványt, kreativitást egyszerû felhasználással, rendszer kezeléssel akkor osx stb. – átlapolódások természetesen vannak„De az OSX ha annyira felhasználóorientált, akkor van rajta httpd+php+mysql+postgres pl?”
Szinten minden elérhetõ, ami linuxra (forrásban/binárisban) csak általában sokkal kisebb macerával, a forgatással meg néha többel. A pénzes „érdekeltségek”, meg sokkal jobban vannak támogatva – érthetõ okok miatt (itt driver, softwarek is). De a rendszert olyan szinten soha nem fogod tudni buherálni, mint linux alatt a zártság miatt természetesen. Ugyanakkor mégis ez a legnagyobb elõnye a linux-szal szemben.
(Nem mintha egy php servertõl lenne valami felhasználó barát :)))„szerintem a 12″ iBook-ok is eszméletlen drágák…”
Nézd meg mit tudnak, aksiban, designban, hw-es extrákban, szolgáltatásban, software-ben, és rájössz, hogy nagyon jó árban vannak, bár eszméletlen drágák, mint minden notebook, és fõleg Mo-n minden hw.:((Na, de ezt most már hagyjuk, vagy mennyünk át a beszéljükmac-re… mégha kocsma topic is :))
„ha már laptop, akkor megvárom azt a nagyon olcsó laptopot, míg forgalomba kerül (volt hír a hupon, hogy terveznek ilyesmit)…”
Ha a $100-osra gondolsz, arra még várni kell és nem lesz neked elég… Egyébként a notebook árak mennek le, és ha továbbra is ilyen ütemben fog növekedni a kereslet irántuk, még azt is megkockáztatom, hogy akár asztali gépekkel egyárban, vagy még olcsóbban lehet venni – minden nehézség ellenére -, de legalább ki fogják szorítani az asztali gépeket. No persze lehet, hogy ezt már nem fogjuk megérni, de a lehetõség adott…laptop: lehet benne valami.. mondjuk én várok arra a 100$-ra, mert hasznos utitárs lehet ^^
kisbetu wrote:xcut wrote:itt lehetne-e valamit tuningolni?IO_support = 0 (default 16-bit)
Ezt tedd át 32 bitesre. Hátha…átraktam… pici gyorsulás tapasztalható…
vizsla wrote:a)Akkor okoz lassulást, ha mindent csak egyszer használsz, aztán mást, majd megint mást, majd megint mást.. az elõzõt többet nem és ez összességében több, mint a fizikai memóriád, ám az egyszerre használt mindig töredéke. Ilyenkor persze kifejezetten káros, hiszen mindig mindent be kell tölteni a memóriába, majd az elõzõeket swappolni – gyakorlatilag a merevlemez majdnem duplán dolgozik fölöslegesen. Csak ebben az esetben káros.erre jó a swap prefetching…
szerezd be a cd-s változatot…
vagy próbáld meg kinyerni a fájlokat, és rápaszírozni egy 1-es floppyraapt-cache search benchmark #?
Ha jól értelmezem, akkor:
winya1-en van windows, és winya2-n van grub+linux;
a bios-ban HDD-1 van beállítva bootra, ugye?
akkor, ha a winya1-en épp az MBR, akkor miért nem azt állítod be a BIOS-ban? HDD-0pihex wrote:Egy kicsit bele kotnyeleskedek én is ebbe az „egyre” lassuló gép thread-be.vizsla wrote:„1.) ha mutatsz nekem egy linuxnál gyorsabb OS-t, amire megvannak az átlag user számára szükséges programok, akkor áttérek… nekem mindegy az OS, csak gyors legyen, és mindent meg tudjak rajta csinálni, amit akarok…”
A linux felhasználói szempontból nagyon gyenge, a mac meg nagyon ott van. Mac alatt ugyanúgy tudsz forgatni is, csak legtöbbször fölösleges, mert minden megvan alapból. Nagyon felhasználóbarát, nem olyan idióta, mint a win, ált. annyi szívás vele, mint a linuxszal. Grafikában, meg grafikai gyorsaságban a linux hozzá képest a béka s. alatt van. A m$-nak így számos multinak érdekeltsége van benne, így azon dolgok, melyek linuxra nem, macre elkészülnek.
No persze, nem tudsz olyan mélyen belenyúlni, mint a linuxba, de nem is kell, és nem is akarsz, ha mac-ed van. A linuxos cuccok forgatása maceránsabb, mint linux alatt (ezzel is szívtam), az meg egy agyhalál, bár a linuxnak is az a baja.
Különben linux alatt a felét sem tudod azoknak a grafikai flik-flakkoknak megcsinálni, amit mac alá egy csettintés alatt megcsinálni. (Hidd el nekem, trükköztem már eleget vele.)„2.) ebben lehet valami… a mac-kel az a baj, hogy drága…”
Nos igen, vitathatatlanul ez a legnagyobb baja. (Különösen Mo.-on) Bár pl. az alap – fõként 12″ ibookok nagyon versenyképesek, még azzal együtt is, ha nem számítod, hogy mit kapsz hozzá.
Az asztali gépek viszont borzalmasan drágák – egyszerûen nem érik meg az árukat – szerintem.Az igazi egyébként osx grafika linux kernel fölött lenne az igazi… csakhogy így megoldhatatlan lenne a multik támogatása – pont az, ami a linuxnak a legnagyobb hiányossága.
Bár most, hogy inteles lett a mac – biztosan veszteni fog a preztisébõl – hiszen, ha a dev verzión kívül is fognak futni a az osx-ek az összes inteles gépen, akkor rá fognak kerülni a tecsós gépekre, ami hw-es nem támogatást, fagyásokat stb-t fog jelenteni.
engem nem zavar, hogy a linux buherálósabb, illetve a sok csicsa sem kell… nézzen azért ki valahogyan, és ennyi.
De az OSX ha annyira felhasználóorientált, akkor van rajta httpd+php+mysql+postgres pl?szerintem a 12″ iBook-ok is eszméletlen drágák…
ha már laptop, akkor megvárom azt a nagyon olcsó laptopot, míg forgalomba kerül (volt hír a hupon, hogy terveznek ilyesmit)…vizsla wrote:„jó, akkor most megveszem a húdehardvereket, és 3 év múlva ugyanúgy lassú lesz rajta minden…”
Mármint a mai software-ek??Egyébként a gyengepont a merevlemez…
„amikor a gépemet vettem, minden játék 1024×768-ban full extrával szaladgált, manapság ugyanazon játék, ugyanazon oprendszeren, ugyanazon driverekkel _lényegesen_ lassabban megy… mintha a hw-ek lassítanák magukat ^^”
Hát ezt nem tartom valószínûleg – kiv. a micro$ termékek, mert ott szerintem valami van a telepítõn (becsület szavamra, mert nagyon ilyen tüneteket fedeztem fel – és nem kétszer telepítettem, sajnos:() -, max annyit, hogy többet hibázik.
Linux alatt, meg nyílván igaz lehet, mert gondolom mindig felteszed a legújabb ***-okat. Attól, hogy a játék u.a. a többi nem.„még ha 100% lenne, akkor megérteném, hogy mindent memóriába rak, de 50%? miért mindig csak a memória felét rakja meg alapból? ^^ ugyanazokkal az alkalmazásokkal… ^^”
Elõbb utóbb 100-nak kell lenni, max. akkor nem, ha nincs rá szükség. Nézd én pl. az 512M-t nem ált. használtam ki, most biz. okok miatt 1G van már – ami ebbõl a célból néha ki is használok -, de alapból ugyanúgy nem használom az 512M-t sem.Használj Linuxot.
-
SzerzőBejegyzés