xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948986
    xcut
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      „engem nem zavar, hogy a linux buherálósabb, illetve a sok csicsa sem kell… nézzen azért ki valahogyan, és ennyi.”
      Senki nem mondta, hogy nem kell szabad buherálni, vagy nem lehet szeretni, csak van, amire a linux, vagy van amire más os a használhatatlan.
      Pl: ha játszani akarsz, vagy széles körû hw támogatást windows; ha buherálni, meg a rendszer mélyére „nézni”, akkor linux, ha látványt, kreativitást egyszerû felhasználással, rendszer kezeléssel akkor osx stb. – átlapolódások természetesen vannak

      „De az OSX ha annyira felhasználóorientált, akkor van rajta httpd+php+mysql+postgres pl?”
      Szinten minden elérhetõ, ami linuxra (forrásban/binárisban) csak általában sokkal kisebb macerával, a forgatással meg néha többel. A pénzes „érdekeltségek”, meg sokkal jobban vannak támogatva – érthetõ okok miatt (itt driver, softwarek is). De a rendszert olyan szinten soha nem fogod tudni buherálni, mint linux alatt a zártság miatt természetesen. Ugyanakkor mégis ez a legnagyobb elõnye a linux-szal szemben.
      (Nem mintha egy php servertõl lenne valami felhasználó barát :)))

      „szerintem a 12″ iBook-ok is eszméletlen drágák…”
      Nézd meg mit tudnak, aksiban, designban, hw-es extrákban, szolgáltatásban, software-ben, és rájössz, hogy nagyon jó árban vannak, bár eszméletlen drágák, mint minden notebook, és fõleg Mo-n minden hw.:(

      (Na, de ezt most már hagyjuk, vagy mennyünk át a beszéljükmac-re… mégha kocsma topic is :))

      „ha már laptop, akkor megvárom azt a nagyon olcsó laptopot, míg forgalomba kerül (volt hír a hupon, hogy terveznek ilyesmit)…”
      Ha a $100-osra gondolsz, arra még várni kell és nem lesz neked elég… Egyébként a notebook árak mennek le, és ha továbbra is ilyen ütemben fog növekedni a kereslet irántuk, még azt is megkockáztatom, hogy akár asztali gépekkel egyárban, vagy még olcsóbban lehet venni – minden nehézség ellenére -, de legalább ki fogják szorítani az asztali gépeket. No persze lehet, hogy ezt már nem fogjuk megérni, de a lehetõség adott…

      laptop: lehet benne valami.. mondjuk én várok arra a 100$-ra, mert hasznos utitárs lehet ^^

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948985
      xcut
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        xcut wrote:
        itt lehetne-e valamit tuningolni?

        IO_support = 0 (default 16-bit)
        Ezt tedd át 32 bitesre. Hátha…

        átraktam… pici gyorsulás tapasztalható…

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948984
        xcut
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          a)Akkor okoz lassulást, ha mindent csak egyszer használsz, aztán mást, majd megint mást, majd megint mást.. az elõzõt többet nem és ez összességében több, mint a fizikai memóriád, ám az egyszerre használt mindig töredéke. Ilyenkor persze kifejezetten káros, hiszen mindig mindent be kell tölteni a memóriába, majd az elõzõeket swappolni – gyakorlatilag a merevlemez majdnem duplán dolgozik fölöslegesen. Csak ebben az esetben káros.

          erre jó a swap prefetching…

          Hozzászólás: boot CD barkács #2035299
          xcut
          Felhasználó

            szerezd be a cd-s változatot…
            vagy próbáld meg kinyerni a fájlokat, és rápaszírozni egy 1-es floppyra

            Hozzászólás: VGA benchmarkot keresek linuxra #2035247
            xcut
            Felhasználó

              apt-cache search benchmark #?

              Hozzászólás: GRUB lehetõségek #2035198
              xcut
              Felhasználó

                Ha jól értelmezem, akkor:
                winya1-en van windows, és winya2-n van grub+linux;
                a bios-ban HDD-1 van beállítva bootra, ugye?
                akkor, ha a winya1-en épp az MBR, akkor miért nem azt állítod be a BIOS-ban? HDD-0

                Hozzászólás: Kocsma topik #1948978
                xcut
                Felhasználó
                  pihex wrote:
                  Egy kicsit bele kotnyeleskedek én is ebbe az „egyre” lassuló gép thread-be.
                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948971
                  xcut
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    „1.) ha mutatsz nekem egy linuxnál gyorsabb OS-t, amire megvannak az átlag user számára szükséges programok, akkor áttérek… nekem mindegy az OS, csak gyors legyen, és mindent meg tudjak rajta csinálni, amit akarok…”
                    A linux felhasználói szempontból nagyon gyenge, a mac meg nagyon ott van. Mac alatt ugyanúgy tudsz forgatni is, csak legtöbbször fölösleges, mert minden megvan alapból. Nagyon felhasználóbarát, nem olyan idióta, mint a win, ált. annyi szívás vele, mint a linuxszal. Grafikában, meg grafikai gyorsaságban a linux hozzá képest a béka s. alatt van. A m$-nak így számos multinak érdekeltsége van benne, így azon dolgok, melyek linuxra nem, macre elkészülnek.
                    No persze, nem tudsz olyan mélyen belenyúlni, mint a linuxba, de nem is kell, és nem is akarsz, ha mac-ed van. A linuxos cuccok forgatása maceránsabb, mint linux alatt (ezzel is szívtam), az meg egy agyhalál, bár a linuxnak is az a baja.
                    Különben linux alatt a felét sem tudod azoknak a grafikai flik-flakkoknak megcsinálni, amit mac alá egy csettintés alatt megcsinálni. (Hidd el nekem, trükköztem már eleget vele.)

                    „2.) ebben lehet valami… a mac-kel az a baj, hogy drága…”
                    Nos igen, vitathatatlanul ez a legnagyobb baja. (Különösen Mo.-on) Bár pl. az alap – fõként 12″ ibookok nagyon versenyképesek, még azzal együtt is, ha nem számítod, hogy mit kapsz hozzá.
                    Az asztali gépek viszont borzalmasan drágák – egyszerûen nem érik meg az árukat – szerintem.

                    Az igazi egyébként osx grafika linux kernel fölött lenne az igazi… csakhogy így megoldhatatlan lenne a multik támogatása – pont az, ami a linuxnak a legnagyobb hiányossága.

                    Bár most, hogy inteles lett a mac – biztosan veszteni fog a preztisébõl – hiszen, ha a dev verzión kívül is fognak futni a az osx-ek az összes inteles gépen, akkor rá fognak kerülni a tecsós gépekre, ami hw-es nem támogatást, fagyásokat stb-t fog jelenteni.

                    engem nem zavar, hogy a linux buherálósabb, illetve a sok csicsa sem kell… nézzen azért ki valahogyan, és ennyi.
                    De az OSX ha annyira felhasználóorientált, akkor van rajta httpd+php+mysql+postgres pl?

                    szerintem a 12″ iBook-ok is eszméletlen drágák…
                    ha már laptop, akkor megvárom azt a nagyon olcsó laptopot, míg forgalomba kerül (volt hír a hupon, hogy terveznek ilyesmit)…

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948970
                    xcut
                    Felhasználó
                      vizsla wrote:
                      „jó, akkor most megveszem a húdehardvereket, és 3 év múlva ugyanúgy lassú lesz rajta minden…”
                      Mármint a mai software-ek??

                      Egyébként a gyengepont a merevlemez…

                      „amikor a gépemet vettem, minden játék 1024×768-ban full extrával szaladgált, manapság ugyanazon játék, ugyanazon oprendszeren, ugyanazon driverekkel _lényegesen_ lassabban megy… mintha a hw-ek lassítanák magukat ^^”
                      Hát ezt nem tartom valószínûleg – kiv. a micro$ termékek, mert ott szerintem valami van a telepítõn (becsület szavamra, mert nagyon ilyen tüneteket fedeztem fel – és nem kétszer telepítettem, sajnos:() -, max annyit, hogy többet hibázik.
                      Linux alatt, meg nyílván igaz lehet, mert gondolom mindig felteszed a legújabb ***-okat. Attól, hogy a játék u.a. a többi nem.

                      „még ha 100% lenne, akkor megérteném, hogy mindent memóriába rak, de 50%? miért mindig csak a memória felét rakja meg alapból? ^^ ugyanazokkal az alkalmazásokkal… ^^”
                      Elõbb utóbb 100-nak kell lenni, max. akkor nem, ha nincs rá szükség. Nézd én pl. az 512M-t nem ált. használtam ki, most biz. okok miatt 1G van már – ami ebbõl a célból néha ki is használok -, de alapból ugyanúgy nem használom az 512M-t sem.

                      Hozzászólás: MSN #2035028
                      xcut
                      Felhasználó

                        Használj Linuxot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 3,339