Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nekem eddig az invision felelt meg legjobban, mert ott a funkciók nagy része nem a featurelist gazdagítására ment ki, hanem valóban a kényelmesebb fórumkezelést szolgálta. Szerintem.
De ez a rendszer is jó, csak a dizájnnal nem vagyok kibékülve… nekem nem tetszik. Túl szöveges, ami nem lenne baj (én is azt támogatom), csak olyan túl „kockás, nyers”.
Illetve a szürkének ezen árnyalata sem jön be túlzottan… túl Windows-os ^^Fallen wrote:Hali mindenki,a telefonomat szeretném összehozni Linux-al netezés céljából. A bluetooth adapter megvan, müxik is, de hogyan tovább?
Hogyan tudom beállítani, hogy a telefont modemként kezelje a Linux?Elõre is köcce mindenkinek!
Nonono… ne olyan sietõsen, hanem szépen lassan, egyenként.
Elõször is: miféle terjesztést használsz? Kernleverzió? Egy `lsmod` kimenet sem ártana.
Másodszor: milyen típusú USB csatolód van?
Harmadszor: obexftp, bluez-utils, rfcomm(?)-szerû csaomagokból mi a választék, és mi van fent (csak a gentoo csomagjaiban vagyok járatos manapság)A videókártya túlmelegedésében lehet valami, mivel az XP grafikus megjelenítésre is a procit használja, míg az X kihasznál valamennyit a videókártyából…
Gyuszk wrote:Sziasztok. Kellene egy kis segítség nekem Gentoo alatt Java beüzemeléséhez (azureushoz és trefi chathez kéne).
emerge blackdown-jre-bin megvolt. felnyomta ezt és a java configet.Code:root@gyuri gyuszk # java-config –list-available-vms
[blackdown-jre-1.4.2.02] „Blackdown JRE 1.4.2.02” (/etc/env.d/java/20blackdown-j re-1.4.2.02) *
root@gyuri gyuszk # java-config –set-system-vm=blackdown-jre-1.4.2.02
javac not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/javac or /opt/blackdown-jre-1 .4.2.02/jre/bin/javac
javadoc not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/javadoc or /opt/blackdown-j re-1.4.2.02/jre/bin/javadoc
jar not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/jar or /opt/blackdown-jre-1.4.2 .02/jre/bin/jar
rmic not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/rmic or /opt/blackdown-jre-1.4 .2.02/jre/bin/rmic
THIS SYSTEM VM IS NOT SUFFICIENT, REQUIRED BINARIES WERE NOT FOUND
System Virtual Machine set
You may want to update your enviroment by running:
„/usr/sbin/env-update && source /etc/profile”
root@gyuri gyuszk #Gond nélkül telepítette a Blackdown -t, azonban a Java config nem tudja beállítani. Blackdown telepítés után azt írta, hogy alapértelmezettként be lett állítva, futtassak env-update -t és source /etc/profile -t. Ez is megvolt.
Hogy tudom megnézni hogy systemwide mi az alapértelmezett Java VM?NE használd a blackdown java-t… lassú, és egy csomószor fagyiznak vele az alkalmazások!
nézem, épp’ most fordul…
gUHU wrote:kernelforrást kell buherálni
a kerneltrapon vagy a kernel levlistán megtalálod, hogy hol.
de minek ennyi?hmm… keresgéltem:
http://www.tldp.org/HOWTO/CDServer-HOWTO/addloops.html – kérdés: ezt most hogyan is?
hozzáadom a boot paraméterekhez, hogy „max_loop=1000”, és akkor létrehoz nekem annyit az udev a /dev/loop/ alá?
egy másik forrás szerint: http://www.cpqlinux.com/loop.html – ez a szám csak 255 lehet maximum
http://lkml.org/lkml/2004/12/10/12 – errõl a kernelpatch-ról valami vélemény? nem nagyon vágom a C-t, nemhogy a kernelt ^^
http://umlazi.org/2004/06/12/adding-more-loop-devices/ – ezt is használható forrásnak találom, majd az esetleges udev configban…tehát: hogyan tudok 255-nél több loop device-t létrehozni biztonságosan úgy, hogy nem haxxolom szét a kernelt túlzottan? (a cél OS-hez vanilla kernelt fogok használni (reményeim szerint); ha nem, akkor gentoo-sources-t)
gUHU wrote:egy utat látok csak:
a képanyag és a hanganyag szétszedése, majd a hanganyag megdolgozása (nem tudom mivel) aztán vissza az egészengem éppen az érdekel, hogy mivel lehet megdolgozni a hangot…
gUHU wrote:vizsla te kötözködsz egy picit,
szerintem arra gondol a kedves kollega, hogy ami kijön a fejlesztõ bácsi-néni-ufó kezébõl, azt rakná fel
ha patchet ad ki hozzá, akkor a patchel ellátott cuccot.xcut: slackware jó lesz, de mintha majd egy éve akartad volna,nem?
nem OS-nek akarom (arra marad a gentoo), hanem kísérleti nyúlnak… ^^
vizsla wrote:„Forrásközeliség alatt azt értettem, hogy minél kevesebb patch…”
Hát, ha ez a forrásközeliség….Szóval minél kevesebb patch, és minél „közelebb” legyen a projekt hivatalos honlapján letölthetõ forráskódhoz…
Forrásközeliség alatt azt értettem, hogy minél kevesebb patch…
Köszi a válaszokat, akkor vszeg slackware jó lesz alanynak ^^ -
SzerzőBejegyzés