xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: mas forum motor #2034446
    xcut
    Felhasználó

      Nekem eddig az invision felelt meg legjobban, mert ott a funkciók nagy része nem a featurelist gazdagítására ment ki, hanem valóban a kényelmesebb fórumkezelést szolgálta. Szerintem.

      De ez a rendszer is jó, csak a dizájnnal nem vagyok kibékülve… nekem nem tetszik. Túl szöveges, ami nem lenne baj (én is azt támogatom), csak olyan túl „kockás, nyers”.
      Illetve a szürkének ezen árnyalata sem jön be túlzottan… túl Windows-os ^^

      Hozzászólás: Bluetooth vs. Linux #2034181
      xcut
      Felhasználó
        Fallen wrote:
        Hali mindenki,

        a telefonomat szeretném összehozni Linux-al netezés céljából. A bluetooth adapter megvan, müxik is, de hogyan tovább?
        Hogyan tudom beállítani, hogy a telefont modemként kezelje a Linux?

        Elõre is köcce mindenkinek!

        Nonono… ne olyan sietõsen, hanem szépen lassan, egyenként.
        Elõször is: miféle terjesztést használsz? Kernleverzió? Egy `lsmod` kimenet sem ártana.
        Másodszor: milyen típusú USB csatolód van?
        Harmadszor: obexftp, bluez-utils, rfcomm(?)-szerû csaomagokból mi a választék, és mi van fent (csak a gentoo csomagjaiban vagyok járatos manapság)

        Hozzászólás: Rendszerösszeomlás? #2032577
        xcut
        Felhasználó

          A videókártya túlmelegedésében lehet valami, mivel az XP grafikus megjelenítésre is a procit használja, míg az X kihasznál valamennyit a videókártyából…

          Hozzászólás: Java telepítési segítség #2033839
          xcut
          Felhasználó
            Gyuszk wrote:
            Sziasztok. Kellene egy kis segítség nekem Gentoo alatt Java beüzemeléséhez (azureushoz és trefi chathez kéne).
            emerge blackdown-jre-bin megvolt. felnyomta ezt és a java configet.

            Code:
            root@gyuri gyuszk # java-config –list-available-vms
            [blackdown-jre-1.4.2.02] „Blackdown JRE 1.4.2.02” (/etc/env.d/java/20blackdown-j re-1.4.2.02) *
            root@gyuri gyuszk # java-config –set-system-vm=blackdown-jre-1.4.2.02
            javac not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/javac or /opt/blackdown-jre-1 .4.2.02/jre/bin/javac
            javadoc not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/javadoc or /opt/blackdown-j re-1.4.2.02/jre/bin/javadoc
            jar not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/jar or /opt/blackdown-jre-1.4.2 .02/jre/bin/jar
            rmic not found at /opt/blackdown-jre-1.4.2.02/bin/rmic or /opt/blackdown-jre-1.4 .2.02/jre/bin/rmic
            THIS SYSTEM VM IS NOT SUFFICIENT, REQUIRED BINARIES WERE NOT FOUND
            System Virtual Machine set
            You may want to update your enviroment by running:
            „/usr/sbin/env-update && source /etc/profile”
            root@gyuri gyuszk #

            Gond nélkül telepítette a Blackdown -t, azonban a Java config nem tudja beállítani. Blackdown telepítés után azt írta, hogy alapértelmezettként be lett állítva, futtassak env-update -t és source /etc/profile -t. Ez is megvolt.
            Hogy tudom megnézni hogy systemwide mi az alapértelmezett Java VM?

            NE használd a blackdown java-t… lassú, és egy csomószor fagyiznak vele az alkalmazások!

            Hozzászólás: Hangminõség javítása #2033772
            xcut
            Felhasználó

              nézem, épp’ most fordul…

              Hozzászólás: _sokkal_ több loop device #2033760
              xcut
              Felhasználó
                gUHU wrote:
                kernelforrást kell buherálni
                a kerneltrapon vagy a kernel levlistán megtalálod, hogy hol.
                de minek ennyi?

                hmm… keresgéltem:
                http://www.tldp.org/HOWTO/CDServer-HOWTO/addloops.html – kérdés: ezt most hogyan is?
                hozzáadom a boot paraméterekhez, hogy „max_loop=1000”, és akkor létrehoz nekem annyit az udev a /dev/loop/ alá?
                egy másik forrás szerint: http://www.cpqlinux.com/loop.html – ez a szám csak 255 lehet maximum
                http://lkml.org/lkml/2004/12/10/12 – errõl a kernelpatch-ról valami vélemény? nem nagyon vágom a C-t, nemhogy a kernelt ^^
                http://umlazi.org/2004/06/12/adding-more-loop-devices/ – ezt is használható forrásnak találom, majd az esetleges udev configban…

                tehát: hogyan tudok 255-nél több loop device-t létrehozni biztonságosan úgy, hogy nem haxxolom szét a kernelt túlzottan? (a cél OS-hez vanilla kernelt fogok használni (reményeim szerint); ha nem, akkor gentoo-sources-t)

                Hozzászólás: Hangminõség javítása #2033769
                xcut
                Felhasználó
                  gUHU wrote:
                  egy utat látok csak:
                  a képanyag és a hanganyag szétszedése, majd a hanganyag megdolgozása (nem tudom mivel) aztán vissza az egész

                  engem éppen az érdekel, hogy mivel lehet megdolgozni a hangot…

                  xcut
                  Felhasználó
                    gUHU wrote:
                    vizsla te kötözködsz egy picit,
                    szerintem arra gondol a kedves kollega, hogy ami kijön a fejlesztõ bácsi-néni-ufó kezébõl, azt rakná fel
                    ha patchet ad ki hozzá, akkor a patchel ellátott cuccot.

                    xcut: slackware jó lesz, de mintha majd egy éve akartad volna,nem?

                    nem OS-nek akarom (arra marad a gentoo), hanem kísérleti nyúlnak… ^^

                    xcut
                    Felhasználó
                      vizsla wrote:
                      „Forrásközeliség alatt azt értettem, hogy minél kevesebb patch…”
                      Hát, ha ez a forrásközeliség….

                      Szóval minél kevesebb patch, és minél „közelebb” legyen a projekt hivatalos honlapján letölthetõ forráskódhoz…

                      xcut
                      Felhasználó

                        Forrásközeliség alatt azt értettem, hogy minél kevesebb patch…
                        Köszi a válaszokat, akkor vszeg slackware jó lesz alanynak ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 3,339