xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: „Lopják” a netem #2032654
    xcut
    Felhasználó

      hmm… én már a MAC addressben se nagyon bízok:
      ifconfig eth0 hw ether cu:st:om:ad:dr:es up

      Hozzászólás: SUDO beállítás ismét… #1998923
      xcut
      Felhasználó
        hunge wrote:
        A sudo mûködik. Azonban van még 1 kis gondom. Emlékeztetõül amit csináltam:
        1 az /etc/sudoers fájlba beírtam %users ALL=NOPASSWD: (1 space) /usr/bin/internet
        2 az /etc/bashrc fájlba beírtam alias hálóbe=’sudo /usr/bin/internet’

        a helyzet a következõ:

        Az internet script ami a következõket tartalmazza:

        iwconfig wlan0 mode Managed
        iwconfig wlan0 key restricted xxxx
        iwconfig wlan0 essid xxxx
        ifconfig wlan0 192.168.1.9 netmask 255.255.255.0
        route add default gw 192.168.1.1

        a következõ hibával száll el:

        /usr/bin/internet: line 1: iwconfig: command not found
        /usr/bin/internet: line 2: iwconfig: command not found
        /usr/bin/internet: line 3: iwconfig: command not found
        /usr/bin/internet: line 4: ifconfig: command not found
        /usr/bin/internet: line 5: route: command not found

        olybá tûnik nekem hogy hiába adtam magára a fájlra rendszergazda jogosultságot magára a környezetre nincs rendszergazda jogosultságom. Meglehet azt oldani hogy a fenti három parancsra is rendszergazda jogosultságot adok a sudoersbe? vajon ugy mûködni fog.?

        én úgy oldanám meg, hogy a sudoers-be jogosultságot adnék arra a 3 parancsra, és az internet scriptben pedig sudoznék… hátha.

        Hozzászólás: PHP #2024465
        xcut
        Felhasználó
          str2etboy wrote:
          Hi megint

          Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy kis gépecském, ahol a Apache stb, stb.. cuccok vanank telepítve. Szeretnék root fileokat felülírni PHP-ben. A kérdésem, hogy ez hogyan lehetséges. Egyelõre úgy álltam neki, hogy írtam c-ben egy kis programot, ami elvégzi a módosításokat, meg is tudom hívni C-bõl, de suso-t használ jelszó nélkül, ami nagyon nem biztonságos. Szóval, a kérdés, milyen módon tudok egyes root fileokat (postfix/main.cf és bind/zone.conf) felülírni.
          off:
          Amúgy hadd dicsekedjek, minden már program webes adminisztrációját sikerült megoldanom, mert minden mysql authos és mivel rendszergazda jelszó a kezemben, nincsen nehéz dolgom. Csak ezeket a fileokat kellene valahogyan felülírni..

          úgy konfigolod az apacsot, hogy rootként fusson, illetve ha kezelsz felhasználókat, akkor csak az adott illetõnek adsz jogot sudozásra…

          Hozzászólás: gentoo telepítés #2017829
          xcut
          Felhasználó
            JaPPinGo wrote:
            Következõ kérdésem az lenne, hogy csináltam egy emerge nvidia-glx és egy emerge nvidia-kernelt. Láccólag minden oké, de már bootkor kiirja, hogy az nvidia modult nem tudja betölteni. insmod is hibát ír. Tehát nem müködik az nvidia driver. Szóval hogyis kell ezt föltenni?

            Fogod, leszeded az nvidia drivert az nvidia oldaláról, és felrakod, felülírva a Gentoo-sat, mert az nálam sem megy.

            Hozzászólás: PHP #2024460
            xcut
            Felhasználó
              elfmage wrote:
              Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974519
              xcut
              Felhasználó
                strangedr wrote:
                Erre nem lehet igazán válaszolni. A Gentoonak nincs „alapkinézete” és nincs „alapértelmezett” ablakkezelõje. Olyat teszel fel rá, amilyet akarsz, és olyanra formálod, amilyenre akarod. Ez persze munkával, próbálgatással, állítgatással stb. jár, de ez a Gentoo sajátossága. Ha olyan rendszert keresel, ami „out of the box” mûködik, bináris disztrót válassz.
                Ablakkezelõ meg ízlés kérdése. Nálam fenn van vagy négyféle (elférnek…), és hangulatomtól függõen indítok gnome-ot, fvwm-et, kde-t stb.

                engem pl éppen ez vonz a gentoo-ban, hogy nagyon adja az „

                Hozzászólás: Proci cache ellenõrzés… #2031369
                xcut
                Felhasználó

                  [quote author=

                  Hozzászólás: Régi laptop, új kihívás #2007922
                  xcut
                  Felhasználó

                    ez eddig jó is lenne, ha lenne hálózat, de az nincsen.
                    A PLIP már megy, csak az kellene, hogy vagy a gépem továbbossza a netet, vagy valami olyasmi megoldás, mint a vmware-en, hogy a routerem úgy lássa a laptopom, mintha hozzá csatlakoztatott gép lenne…
                    Esetleg örülnék még WOODY telepítõfloppy-készletnek (boot, root, N[0] drivers, N[1] packages), ami eltûnt a mirrorokról…

                    Hozzászólás: Proci cache ellenõrzés… #2031366
                    xcut
                    Felhasználó

                      A procihúzás alig gyorsít a gépeken általában, mert a proci a saját számolási hibáit javítgatja… sõt, bizonyos esetekben még lassabb is lesz tõle (667-es cerkát húztam 1GHz-re, és csak lassabb lett)… bár, te tudod. Illetve a hw élettartamát is csökkenti rendesen.
                      Ha annyira sebességet akarsz, akkor vagy faragj a debianodon, vagy próbálkozz forrásalapú disztróval…

                      Hozzászólás: Régi laptop, új kihívás #2007920
                      xcut
                      Felhasználó

                        Hosszas keresgélés, és szenvedés után felfogja nekem a sarge telepítõ, hogy én a plip0-t akarnám használni, mint hálózati eszközt…
                        csak, a netmegosztás nem akar menni…
                        net felállása:
                        Router ->

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 3,339