xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: gentoo – melyik file melyik csomagban? #2031622
    xcut
    Felhasználó

      equery belongs fajlneve

      Hozzászólás: Régi laptop, új kihívás #2007919
      xcut
      Felhasználó

        Megpróbáltam felrakni a sarge-et, de nem engedte, mert nem akarja bekajálni a plip-es hálózatot… plipconfig eleve nincs is a floppys sarge telepítõkészletben. Woody floppykat nem találtam a mirrorokon… hol lehetne hozzájuk jutni?

        Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030386
        xcut
        Felhasználó

          sany: hogyan? szerintem nincsen hozzá jogosultságom…

          Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030383
          xcut
          Felhasználó
            Hozzászólás: Memória optimalizálás #2029462
            xcut
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              „bizonyíték erre a Vista gépigénye vs OS/X gépigénye.”
              Nem a vista már gyönyõrûen használja a video kártyát. Próbálj meg ablak pixeleket – valamilyen arányban csupán processzorral keverni – („átlátszóságot”). Linux alatt lehet ilyet is csinálni. Mondjuk egy 300×300-as ablak megmozdításának követése 2-3 mp. 🙂
              akkor miért van az, hogy a Vista-nak akkor a gépigénye az OS/X-hez képest? Mert ha belekalkuláljuk, hogy az OS/X-nél ugye adottabb a hw, illetve, jobb a proci… de akkor is nagyon durva…
              xcut
              Felhasználó

                Naszóval: ha leszeded a portage tree-t, akkor az felér az emerge sync-cel, ugyanis az is ugyanazt csinálja, csak rsync segítségével (azaz összehasonlít, és csak a különbségeket szedi le); persze utána ki kell adni egy emerge metadata parancsot.
                Csomagok: erre már Vizsla írt választ, szerintem is úgy kellene… csak ez eléggé macerás… bár a semminél jobb.

                Hozzászólás: Memória optimalizálás #2029455
                xcut
                Felhasználó

                  Hozzáfûzésem: az én gépemen az i386-os linuxok lassúak nagyon, a win se túl gyors, a gentoo hasít (nem flame-nek szánom, az én spec esetemben így van…);

                  Más. A Win technikailag nem lehet gyorsabb, mint a Linux, ugyanis, míg a Win kihasználja a procit a grafikák megjelenítésére, addig az OS/X (és tudtommal az X is) a grafkártya GPU-ját használja grafikázásra, ami drasztikusan meg tudja dobni a sebességet egy csicsás asztalánál… bizonyíték erre a Vista gépigénye vs OS/X gépigénye. Tudtommal az X és az OS/X a grafikus elemeket a VRAM-ban tárolja, míg a Win a RAM-ban…

                  Hozzászólás: Kopete + MSN #1936289
                  xcut
                  Felhasználó

                    Valaki nem tudja, hogy hogyan lehet bekapcsolni kopete-ben az MSN-ben relatív újonnan bevezetett aláírást?

                    Hozzászólás: „ezt a hozzászólást…” #2031460
                    xcut
                    Felhasználó

                      „Már beküldted ezt a szavazást! Talán véletlenül kétszer kattintottál, vagy megpróbáltad frissíteni a lapot.”

                      nálam ezt írja ki, ha alulról írok, vagy ha idézek be valamit…

                      illetve nincs jogom megnézni a mellékleteket

                      Hozzászólás: Apache hibaüzenetek bekapcsolása #2031453
                      xcut
                      Felhasználó

                        1.) a kód elejére egy
                        `error_reporting(E_ALL);`
                        rész
                        2.) a php.ini-t megbuzerálod, és ott állítod be az error reportingot

                        ez azért van így defaulban, mert egy publikus webszerveren nem célszerû elérési utakat, meg hibaüzeneteket mutogatni…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 3,339