xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Netikett probléma #2009300
    xcut
    Felhasználó

      Javaslom a netikettbe egy olyan pont felvételét, hogy ha valaki pénzért akar árulni ingyen linuxot, akkor lakat a topicra, eldugni a topicot, illetve min +10% warn.

      Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972774
      xcut
      Felhasználó
        Hozzászólás: Linux CD-k DVD-k extra olcsón #2027821
        xcut
        Felhasználó

          van több linuxcd projekt, amik anyagáron adják a linuxokat.
          illetve nézem az áraid… egy dvd-ért 900? hol élsz ember?
          smswebre olyan ISO-kat, amiket pl az fsn-rõl ingyenesen le lehet tölteni?

          van sok minden, amibõl pénzt lehet keresni, kérlek NE más munkájából tedd, fõleg ne olyan munkájából, aki „cask úgy”, ingyen odaadja mindenkinek.

          lakat a topicra…

          A GNU GPL licenc értelmében nem is törvényes linuxokat pénzért árulni! Amikor a disztribútorok árulnak (pl. UHU, SuSE, Mandrake, etc) ott a pénzt a csomagolásért/supportért/etc kérik el, nem a linuxért magáért. Ezért van minden disztrónak ingyenesen letölthetõ változata is!
          Bocs az idézésért xcut, de nem akartam újranyitni a topikot.
          kl223

          Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980907
          xcut
          Felhasználó

            Az IPB fórum-engine-t nem ez a topic fogja szétcs*szni !!!, hanem a sok kis sz@r topic. Mit gondoltok miért hal be mindig az engine, és miért ilyen tetû lassú? Azért, mert tele van szórva 2 post-os topicból milliónyival.

            Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980899
            xcut
            Felhasználó

              Föl lehet-e telepíteni?[align=right][snapback]146808[/snapback][/align]

              Próbáld ki! ^^

              Más. Ez megint gyûjtõtopic, és amint a kérdés megválaszolódik lakatot kap. Kérek mindenkit, hogy csak az adott kérdésre válaszoljon, és ne tegyen fel új kérdést. Köszi.

              Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972773
              xcut
              Felhasználó
                xcut
                Felhasználó

                  requested…

                  Hozzászólás: video0-hol? #2027490
                  xcut
                  Felhasználó

                    ha nem bírtad felrakni a v4l-ot, akkor utána kellene nézni, hogy benne van-e a kernelben, illetve megvan-e a megfelelõ drivered modulként… de a legfontosabb az lenne, hogy minek kellene lennie a video0-nak? tv-tuner? webcam? vagy micsoda?

                    Hozzászólás: Teljesítménymérés #2027194
                    xcut
                    Felhasználó

                      mondjuk az adatbázis sebességének tesztelésére adott a dolog, hogy írsz egy scriptet, ami telepakolja adattal (2-3M rekord minimum), és akkor lekéregetsz.
                      webszervertesztelésre max azt tudom javasolni, hogy egy másik géprõl hammereled a tied (írsz/keresel egy olyan scriptet, ami sok szálon csatlakozik fel, leszed adatot, majd disconnect-el).

                      Hozzászólás: X-terminal server #2027426
                      xcut
                      Felhasználó

                        régebben volt itt egy téma, ami hasonlóval foglalkozott (egy suliba akart valaki vékony-kliens rendszert kiépíteni), de arra jutottak, hogy olcsóbb a „sima” megoldás, mint a vékony klienses…

                        amúgy ha livecd-t akarsz készíteni, javaslom a gentoo-t, mert eléggé könnyen lehet vele ilyesmit elkövetni (livecd use flag ugyebár…);

                        edit: az nem lenne jó, hogy a klienseken minimális X, meg úgy kb semmi, és VNC-vel csatlakoznának a szerverre automatikusan induláskor? könnyebb lenne sokkal…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 3,339