Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Javaslom a netikettbe egy olyan pont felvételét, hogy ha valaki pénzért akar árulni ingyen linuxot, akkor lakat a topicra, eldugni a topicot, illetve min +10% warn.
van több linuxcd projekt, amik anyagáron adják a linuxokat.
illetve nézem az áraid… egy dvd-ért 900? hol élsz ember?
smswebre olyan ISO-kat, amiket pl az fsn-rõl ingyenesen le lehet tölteni?van sok minden, amibõl pénzt lehet keresni, kérlek NE más munkájából tedd, fõleg ne olyan munkájából, aki „cask úgy”, ingyen odaadja mindenkinek.
lakat a topicra…
A GNU GPL licenc értelmében nem is törvényes linuxokat pénzért árulni! Amikor a disztribútorok árulnak (pl. UHU, SuSE, Mandrake, etc) ott a pénzt a csomagolásért/supportért/etc kérik el, nem a linuxért magáért. Ezért van minden disztrónak ingyenesen letölthetõ változata is!
Bocs az idézésért xcut, de nem akartam újranyitni a topikot.
kl223Az IPB fórum-engine-t nem ez a topic fogja szétcs*szni !!!, hanem a sok kis sz@r topic. Mit gondoltok miért hal be mindig az engine, és miért ilyen tetû lassú? Azért, mert tele van szórva 2 post-os topicból milliónyival.
Föl lehet-e telepíteni?[align=right][snapback]146808[/snapback][/align]
Próbáld ki! ^^
Más. Ez megint gyûjtõtopic, és amint a kérdés megválaszolódik lakatot kap. Kérek mindenkit, hogy csak az adott kérdésre válaszoljon, és ne tegyen fel új kérdést. Köszi.
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=14759
lakat a fülére…requested…
ha nem bírtad felrakni a v4l-ot, akkor utána kellene nézni, hogy benne van-e a kernelben, illetve megvan-e a megfelelõ drivered modulként… de a legfontosabb az lenne, hogy minek kellene lennie a video0-nak? tv-tuner? webcam? vagy micsoda?
mondjuk az adatbázis sebességének tesztelésére adott a dolog, hogy írsz egy scriptet, ami telepakolja adattal (2-3M rekord minimum), és akkor lekéregetsz.
webszervertesztelésre max azt tudom javasolni, hogy egy másik géprõl hammereled a tied (írsz/keresel egy olyan scriptet, ami sok szálon csatlakozik fel, leszed adatot, majd disconnect-el).régebben volt itt egy téma, ami hasonlóval foglalkozott (egy suliba akart valaki vékony-kliens rendszert kiépíteni), de arra jutottak, hogy olcsóbb a „sima” megoldás, mint a vékony klienses…
amúgy ha livecd-t akarsz készíteni, javaslom a gentoo-t, mert eléggé könnyen lehet vele ilyesmit elkövetni (livecd use flag ugyebár…);
edit: az nem lenne jó, hogy a klienseken minimális X, meg úgy kb semmi, és VNC-vel csatlakoznának a szerverre automatikusan induláskor? könnyebb lenne sokkal…
-
SzerzőBejegyzés