xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hardver támogatás #2027418
    xcut
    Felhasználó
      Hozzászólás: gentoo telepités #2001407
      xcut
      Felhasználó

        thx vizsla…

        Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972770
        xcut
        Felhasználó
          Hozzászólás: gentoo telepités #2001401
          xcut
          Felhasználó

            Megint itt (is) vagyok… Nagyon lecsón megy az ALSA, csak egy bajom van vele. Ha kernelbe forgattam, akkor megy ugyan, de csak ha root ként lefuttatom az alsaconf -ot minden újraindítás után. Az alsaconf ugyebár az /etc/modules.d/alsa fájlt szerkeszti, ahova beírja ezt:

            Code:
            # — BEGIN: Generated by ALSACONF, do not edit. —
            # — ALSACONF version 1.0.9a —
            alias snd-card-0 snd-fm801
            alias sound-slot-0 snd-fm801
            # — END: Generated by ALSACONF, do not edit. —

            Nomost hol kell belepiszkálni, hogy rendszerbetöltéskor a hang is bejöjjön? Esetleg az /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6 fájlba?
            [align=right][snapback]146533[/snapback][/align]

            esetleg rc-update add alsa boot?

            én opcióim:
            CFLAGS=”-march=pentium4 -O3 -pipe -fomit-frame-pointer”
            csak sebtiben írtam be, de az -O3 az _nagyon_ sok mindent magában foglal… esetleg még egy -ffast-math-ot vagy egy -force-mem-et érdemes beleraknom… szerintetek?

            xcut
            Felhasználó

              De nem ez volt a kérdés  :rolleyes:
              [align=right][snapback]146360[/snapback][/align]

              de ezzel lehet „hostolni” is… a kde vezérlõpultban van a meghívásos rész, és ott…

              Hozzászólás: gentoo telepités #2001384
              xcut
              Felhasználó

                Nekem sem megy az ALSA, de nekem nem volt kedvem cicózni vele, hanem arts-t használok, Threaded OSS alappal, és nálam szépen szól a dolog CM8738 magvú nyekergõn.

                xcut
                Felhasználó

                  rdesktop. ezzel lehet csatlakozni a windows terminálhoz távolról…

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948876
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nem tudja valaki, hogy mi lett az amtrix nevû projekttel? Mert még egy éve nagyban ment a fejlesztés, most eszembe jutott, és teljesen eltûnt (még a keresõkbõl is…)…

                    Hozzászólás: Felhasználófigyelés #2026463
                    xcut
                    Felhasználó

                      Helló!

                      Netosztást kell megoldanom egy linuxon keresztül és a szerevren átmenõ adatokat szeertném elemezni tehát milyen IP mikor milyen oldalt kért le. Mindezt emberi „fogyasztásra” alkalmas állapotban szeretném. Nem ártana egy kicsi statisztika + stb. Az volna a kérdésem, hogy milyen prgvel tudnám ezt megtenni? Squidot nem szeretnék telepíteni mert azt azonkívül hogy logolna nem tudnám mire használni és az azért nem csak erre van kitalálva. Tipp?
                      [align=right][snapback]145632[/snapback][/align]

                      iptablest beállítod logolásra, aztán meg írsz egy kis progit, amivel kiértékeled az adatokat…

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1948864
                      xcut
                      Felhasználó

                        Közben eszembe jutott, hogy réges-régen játszottam egy jó játékkal, ami hasonló volt, mint amit kerestem: Tsunami 2265.
                        Megpróbálom beszerezni, és mûködésre bírni…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 3,339