xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MYSQL+Jelentés készítése html-re #2024952
    xcut
    Felhasználó

      akkor python

      Hozzászólás: Alkalmazás-fejlesztés témájú diplomamunka #2024978
      xcut
      Felhasználó

        off: „Az igazi programozó programokat ír, nem pedig dokumentációt.”
        [tudom, ne gúnyolódjak, mert most csak 16 vagyok, de pár év múlva leszek annyi, hogy nekem is ilyesmikkel kelljen szórakozni…]

        Hozzászólás: Weblap és flash készítés UHU 1.2 alatt #2024997
        xcut
        Felhasználó

          Bár nem ide tartozik, mondhatgnátok nekem pár dolgot errõl a cross over-rõl…
          Az angol leírásában azt olvastam minden wines program mûködik rajta emulálás nélkül, ez, hogy lehetséges?

          Hozzászólás: MYSQL+Jelentés készítése html-re #2024948
          xcut
          Felhasználó

            tehát összefoglalva a dolgokat:
            ahhoz hogy php-t írjak és mûködjön kell telepítenem egy webszervert a gépre, a php 4.x vagy 5.x verzioját, mást?
            [align=right][snapback]143776[/snapback][/align]

            igen, és nem árt ha van fent vmi adatbázis-szerver, pl mysql vagy postgres.
            illetve nézz körül a php kiterjesztéseiben, mert van pár, amit nem árt aktiválni (pl GD modul)…

            Hozzászólás: MYSQL+Jelentés készítése html-re #2024944
            xcut
            Felhasználó

              és a php? együtt mûködnek majd?
              [align=right][snapback]143766[/snapback][/align]

              ha beleforgatod a postgres támogatás a php-be, akkor minden gond nélkül menni fognak.

              Hozzászólás: MYSQL+Jelentés készítése html-re #2024942
              xcut
              Felhasználó

                Köszönöm az eddigi segítségeket.bár a php-ben nagyon kezdõ vagyok, ahogy néztem talán nem olyan bonyolult, viszonylag könnyen átlátható.
                kereszttáblás lekérdezés saját szavaimmal: van egy táblád, az abban lévõ egyik mezõ lesz a kereszttáblád sorfejléce, egy másik mezõd lesz az oszlopfejléced, egy harmadik mezõd lesz az „érték” a kettõ keresztmetszetében.
                mutatok 2 képet.access-bõl.
                megj.:egy sporteredmény tárolása, látszik hogy 2 csapat 2x találkozott egymással azért van az értékeknél 2. itt az értéket count-toltam, de ugyanugy lehet min,max,avg,sum…..
                [align=right][snapback]143763[/snapback][/align]

                Aha, nagyjából értem, hogy mirol beszélsz. MySQL4.* alatt nem tudom, hogyan lehetne megoldani, postgres alatt sima ügy… vagy view (pontosan nem tudom, hogy erre lehet-e használni…), vagy írsz rá egy fgv-t plpgsql nyelven (beépített szerveroldali nyelv a postgres-ben)…
                Szerintem térj át a postgres-re, mert ez a legjobb nyílt forrású adatbáziskezelo, és kb mindent meg lehet vele valósítani…

                Hozzászólás: Weblap és flash készítés UHU 1.2 alatt #2024989
                xcut
                Felhasználó

                  Variációk egy témára: Flash.
                  Engem is érdekelne a dolog, csakhát… elv van olyan, hogy f4l, gyakorlatilag a Macromedia b*szgatja oket, szal’ nem sok jót jósolok neki…
                  Szétnézhetsz az sf.net-en is, bár én nem leltem arraféle semmi használható cuccost…
                  Szerintem a legjobb megoldás a Macromedia Flash MX + Crossover vagy Wine, esetleg Swishmax + Crossover vagy Wine.

                  Hozzászólás: MYSQL+Jelentés készítése html-re #2024940
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nagyon unatkoztam, ezért gondoltam, csinálok neked egy „csinos” táblázatot egy tábla tartalmával, és meg új cikket is tudsz vele beküldeni 😀 . Kép róla: Kép
                    ha éredekel a forrás, akkor: forrás
                    az anyaoldalt senki se tekintse meg! semmi érdekes sincs rajta!
                    [align=right][snapback]143737[/snapback][/align]

                    csak kicsit gagyi, mert bárki írhat… leglább egy sima jelszókérést rakj bele…

                    Hozzászólás: Codec kellene! help plz #2015626
                    xcut
                    Felhasználó

                      vagy ott a xine nevû lejátszó — nem parancssoros, és _mindent_ visz (egyes animéket [mkv, ogg tömörítés] nem vitt rendesen az mplayer, de a xine igen… ráad -nekem- kényelmesebb is);

                      Hozzászólás: MYSQL+Jelentés készítése html-re #2024937
                      xcut
                      Felhasználó

                        PHP lesz a te barátod…

                        ööö… mit is takar a „kereszttáblás lekérdezés”?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 3,339