xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948863
    xcut
    Felhasználó

      Shogo?
      Van Linux verzió is, de borzalmasan régi, DRI+Radeon7000 nem vitte, csak õõõõs driverekkel, különben akadt a kép, patch nincs, mert a cég megszûnt. Most van nvidiám (100Ftos GFFX5200 de nVidia!!), felkeltetted az érdeklõdésemet, lehet hogy megy, meg is nézem 🙂

      update: mûxik, megyek mecházni!! 😀
      [align=right][snapback]145339[/snapback][/align]

      Nem ez volt… (de ez is jónak tûnik! ^^); a grafja az engem az MDK2-re emlékeztetett, meg a helyszínek is… amit láttam, az egy ûrszerû helyszín volt…

      Hozzászólás: partícionálás és formázás #2025567
      xcut
      Felhasználó

        ha már mindenáron parancs kell…
        `cat /dev/zero>/dev/hdXY && mkfs.vfat /dev/hdXY`

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948860
        xcut
        Felhasználó

          Olvastam a topicot… hehehe ^^

          Apropó: nem tud valaki mecha-s játékot, ami jó? Nem olyan mechwarrior-szerû, hanem inkább GUNDAM típusú mechakkal (lényeg, hogy mozgékonyak legyenek, ne olyan „álló” erõdök…)?
          Emlékszem egyik haveromnál láttam PS2-n egy mangás játékot, ami hasonló volt… repült eggyel, ami nagyon izgett-mozgott, meg jött sok, amik kevésbé, csak nagyon lõttek… nincs ötlete valakinek, hogy mi lehet a neve?

          Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025997
          xcut
          Felhasználó
            Hozzászólás: Apache, Sql, Php #2018613
            xcut
            Felhasználó

              MySQL verzió kérdés: az 5.x az alpha, azaz fejlesztõi változat. A 4.1.x az meg jó lenne, ha kompatibilis lenne a 4.0.x-szel, de nem az, ezért nem célszerû használni, mivel mindenhol 4.0.x van, és eléggé ciki, amikor egy pár10000 soros dumpot kell pl átjavítgatni.
              Szerintem a legújabb 4.0.x-et éri meg addig használni, amíg át nem állnak a tárhelyek a 4.1.x-re…

              Hozzászólás: Kocsma topik #1948857
              xcut
              Felhasználó

                Jöttem vissza…

                Hozzászólás: Kocsma topik #1948851
                xcut
                Felhasználó

                  Holnaptól számítva egy hétre el a Balatonra.

                  szerk: http://pcforum.hu/hirek/9751/Maris+tamadja…ws+Vista-t.html
                  ez ütött ^^

                  Hozzászólás: Apache2 – UserDir – Beállítási hiba #2025051
                  xcut
                  Felhasználó

                    De inkább az apache2.confban helyezz el egy olyan sort hogy:
                    UserDir public_html
                    [align=right][snapback]143934[/snapback][/align]

                    a commonapache2.conf az az apache2.conf része, csak szét van szedve vagy 4 darabba a config fájl, hogy áttekinthetõbb(?) legyen…
                    amit te írsz, az meg az résznél van nekem… azaz nem erõlteti bele, csak ha be van töltve a modul; már pedig be van töltve, mert akkor nem forbiddent dobna, hanem 404-et…

                    Hozzászólás: Apache2 – UserDir – Beállítási hiba #2025049
                    xcut
                    Felhasználó

                      olyanom nekem is van…

                      Code:
                         AllowOverride All
                         Options MultiViews -Indexes Includes FollowSymLinks
                         
                           Order deny,allow
                           Allow from all
                         
                      Hozzászólás: MYSQL+Jelentés készítése html-re #2024954
                      xcut
                      Felhasználó

                        elõször php, majd perl, most python….
                        a pythonnal webes felületet tudok létrehozni vagy mint a perl-lel programot tudok írni
                        a gtk-val együtt ?
                        javíts ki ha nagy baromságokat írnák :blush:
                        a python is mûxik adatbázisokkal együtt?
                        [align=right][snapback]143892[/snapback][/align]

                        ha webes cuccot akarsz, akkor php;
                        ha nem webeset, akkor perl vagy python (bár utóbbi kettõ is van webre, csak nem annyira elterjedt…);
                        a python és a perl is együttmûködik a GTK-val, illetve a postgres-sel is…
                        a perl elterjedtebb, a python-nak viszont sokkal áttekinthetõbb, tisztább a kódja, és valamivel könnyebb is…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 3,339