Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na jó. Lássuk. (Emlékezetbõl, nincs kedvem visszaolvasni.)
Van egy XP-d, meg egy SUS
ja szóval nem én szúrtam el hanem a kiszólgáló nem fogadja?
Ja és axelero-s vagyok. az is számít?
[align=right][snapback]129597[/snapback][/align]annyi az ábra, hogy kevés szolgáltató vág meg SMTP accounttal;
He?
Ha iso, img azaz képfileokat akarsz felcsatolni és nézegetni, akkor használd a mount parancsot a ‘-o loop’ kapcsolóval.
Vagyis:
mount -o loop /itt/van/egy/valami.iso /mnt/iso (vagy tetszés szerint bárhova. Az iso könyvtár létezzen a /mnt (vagy akárhol) alatt)
[align=right][snapback]129508[/snapback][/align]ha nem iso, akkor meg vannak jó kis konverter progik, pl bin2iso, nrg2iso, stb…
Hello!
Van egy 9.0 suse szerverünk, fut rajta php, apache2, mysql, postfix, sendmail, samba…hmm.. raid vezérlõ..stb
A hardver 3g p4, 1g ram, sata vinyo, vmi asus lap.
A top alatt a cpu system activity 30%-40% között mozog, így az idle 70% fölé nem megy. Nem tudok rájönni, hogy mi az ami folyamatosan dolgozik, ugyanis a top nem jelzi. Azt az infot kaptam, hogy strace -vel le tudom követni a rendszerhívásokat, de az én értelmezésem szerint ez csak egy adott pid -re használható, nekem azt kéne tudnom, hogy melyik az a process (vagy már nem tudom mi), ami folyamatosan terheli a processzort.
Köszi minden segítséget!
[align=right][snapback]129270[/snapback][/align]pedig a top kiírja, h melyik processz mennyit eszik… esetleg még a `ps` man oldalát bogarászd…
hát a 12V megvan (12v,5v,3v + ezek némelyike kell mínuszban), innentõl már csak elektronika (feszstabilizátor és szabályozó áramkör), viszont a moncsit nem tudom hogyan fogod meghajtani… esetleg egy régi tft-nek elég a 12v, és akkor legalább a moncsinál nem kell faragnod.
külön akksi, mivel a kocsi gyújtása, stb a terhelések miatt nagymértékben zavarja a kapcsokon mérhetõ feszültség egyenes képét, ráadásul egy mai masina elég sokat fogyszt, így ezt az akksit is rá kell tenni a generátorra, méghozzá egy külön generátorra….
Ja és taccspadot tegyél egér helyett szvsz.
ui emlékszem én egy kis 5 literes söröshordóba akartam egy mini-itx-es gépet faragni, de letettem róla..
[align=right][snapback]129265[/snapback][/align]valamint nem árthat, ha alacsony fogyasztású cuccok vannak benne (=>kisebb teljesítményû), mert akkor ugye többet bír ki; illetve winya helyett flash drive rulez, és kerülni kell a forgóalkatrészeket, mert kocsiban kellemetlen tud lenni;
Egy kérdés: nem tud vki mondani egy linket, ahol részletesen leírás található a Live-okkal kapcsolatban? Szeretnék egy kicsit többet tudni róluk, hogy hogyan is mûködnek…
(bocs, h ide írtam, nem akartam új topicot csinálni emiatt)
[align=right][snapback]128453[/snapback][/align]http://www.google.com/linux
mellesleg van pár hasznos doksi, pl a linux from scratch installja is érdekes, meg nézz utána, hogy mely állományokat lehet readonly csatolni, azok mennek simán, illetve melyeket kell módosítani; azok meg mehetnek ramdiskbe.
ajánlom kiinduló disztrónak a slakit, gyorsak a binárisai, meg jól kommentáltak a konfigjai;imme akkor itt van milyen distro kéne: gyors megbizható, tõkáletesen kezeli az rpm-eket a deb-eket az uhu-csomagokat, az fpm-eket szoval az õsszes létezõ csomag telepithetõ lenne rá…… 🙂 és soha semmi hiba nem lenne vele…. (mondjuk akkor nekem azé nem tetszene mert semmi baj nem lenne vele azaz unalmas lenne egy kicsit)
[align=right][snapback]128960[/snapback][/align]http://www.yoper.com/about.html#6 – ha jól vettem ki, akkor ez valami ilyesmi lehet…
hát, én egyelöre nagyon nem érzem magam gentoo szakértönek, lassan 1 hete lesz ez a rendszerem, bár úgy tervezem hogy ez is marad.
xcut?
B)
[align=right][snapback]128562[/snapback][/align]bár igaz perpill nincsen gentoom, de ha megszavaztok, akkor elvállalom…
++vote
-
SzerzőBejegyzés