Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Boborján eszmefuttatásai egynémely állatokról
1. A tehén
A tehénnek négy lába van viszonylag közel egymáshoz, meg aránylag szimmetrikusak is. A tehén szembõl és hátulról szimmetrikus leginkább,jobbról illetve balról nem nagyon. Felülrõl és alulról nehéz a tehenet vizsgálni, mert fentrõl ráeshetünk, alulról meg ránk léphet.2. A malac
A malac testének szimmetrikus vizsgálatakor hasonló eredményeket kapunk,mint a tehén esetében. A malacot azonban magasabb emberek felülrõl is megnézhetik, mert a malac egy alacsony állat, és így könnyebb a rálátás.
A malac nem
szokott tehénre támadni.3. A sündisznó
A sündisznó nem áll másból, mint valószínûleg négy lábból és szúrótüskékbõl. Az oroszlánra és a mérges kígyóra csak akkor támad,amikor azok nem támadnak rá. Rendkívül éles fogai a szájüregétõl a vastagbeléig tartanak.4. A gólya
A gólya csõre nagyon hosszú és elbír legalább 3 kilógrammot. Ezenkívül piros színe van. A kisbabák ezért szeretik annyira a piros színt. Ha a kisbaba több mint 3,5 kg akkor a gólya vagy lezuhan vagy, lassan repül. Az öreg gólyák lezuhannak.5. A bálna
A bálna süket állat, mert nem hal. Szereti a nála nagyobb testû vízilényeket. A bálna ezért nem szeret senkit. Egyébként igen békés állat.
Ha volna keze és lába, könnyebben tudna úszni.6. A zöld szemes ostoros
Az egyik zöld szemes ostoros a Mars nevû bolygóról esett le a Föld nevûre.
A Marson, pusztákon élt, kedvenc idõtöltése a lovaglás volt. Ehhez kellett neki az ostor. A zöld szem meg adott volt.7. A bogár
A bogár nem egy állat, hanem sok kis bisz-basz repkedõ állat összefoglaló neve. De mindegyik ugyanazt csinálja. Nyáron belerepülnek a fagyinkba, télen meg megfagynak.8. A mérges kígyó
A mérges kígyó nem is mérges csak valaki kitalálta. Valójában szégyenlõs, amiért keze helyett lába nõtt ki. A lábai nagyon csúnyák, ezért inkább nappal visszahúzva tartja azokat.http://esthar.hu/index.php?p=phorums&topic_id=128
952. hsz… gondoltam egy nagyot… ki lenne benne? ^^Logikád félelmetesen mellévisz.
Ha illegális, akkor nem szabad.
Ha csinálod és nem veszik észre, akkor nem büntetnek érte, de attól még nem lesz szabad.Nyugodtan lopj a boltban, törj be éjjel bárhová, feszíts fel kocsikat. Amíg nem veszik észre, addig nem fognak érte büntetni.
[align=right][snapback]120570[/snapback][/align]azért az anime az kicsit másabb… ugyanis mivel gyak MO-on nem jellemzõ ez a mûfaj, így olyan animéket, amiknek magyar szinkronja nincsen, olyanokból nem fog semmi profitot szerezni egy cég sem, így gyakorlatilag nincs értelme büntetni, ha valaki ezt ingyen elérhetõvé teszi;
bár attól még nem törvényes;Az usteamre ROHADTUL NEM legális anyagot tesznek fel, csak egyszerûen mivel Magyarországon senkit sem érdekel az anime (se forgalmazók, se széles közönség), nem foglalkoznak vele, hogy néhány százan illegális fájlokat töltögetnek egy serverrõl.
Amerikában egy fansubbed anime készítéséért/birtoklásáért szép szerzõi jogi pert lehet a nyakába varrni akárkinek.
[align=right][snapback]120550[/snapback][/align]igen, de a lényeg ott van, h MO-on nem piszkálják az embert miatta… lehet, h illegális, csak ha nem büntetik, akkor végülis szabad… amit nem tiltanak, azt szabad ^^
megcsinálod szabványosra az oldalad, és akkor minden böngészõnek ugyanúgy KELL megjelenítenie… ha nem, akkor te mindent megtettél, a böngészõnek a hibája…
más. ha tetszik egy olda, akkor ctrl+u (opera alatt lehet nem így van; már ha azt használsz), és megbámulod a kódot… ^^
most kicsit irónikusan fog hangzani, de…
windows alatt néha izgalmasabb problémát megoldani, mint linux alatt…linux alatt ott vannak a jó részletes logok, meg az áttekinthetõ konfigfájlok, és ugye a hozzáértõ közösség, meg rengeteg dokumentáció ingyen… ergo minden adott, hogy pontosan meghatározd a problémád, és megoldást találj rá…
ezzel szemben windows alatt ott van a „szimbolikus” system log, ott van a halom hexa kódból álló hibajelentés (ami csak parasztvakításra való szvsz, hogy lássa az átlagjúzer, h õ milyen h*lye);
sok eszköz nem elérhetõ, azokat össze kell szedned; ha szerencséd van freeware, ha peched, akkor emule/dc/egyéb nem legális lehetõség; persze meg is vehetnéd, csak azért mert 1x akarsz egy programot használni, nem akarsz kiadni 10ezreket (gondolom ez logikus);
persze a wines oldalon is van közösség, de abból is 2 fajta: az egyikben amikor segítséget kérsz, arról fog szólni, h páran egymásnak esnek, és szétflame-elik a topicot, míg a másik segítségei kimerülnek a „reinstall” szóval…
és persze vannak dokumentációk, amikért perkálnod kell, vagy szívjál, mert kopirájt, és nincsen meg sehol, vagy max úgy eldugva, h az életben nem találod meg…ezért mondom azt, h windows alatt sokszor nagyobb kihívás rájönni, h mi a fene okozza a problémát, és arra megoldást találni, mint linux alatt ^^
és ezért mondom azt, h a linuxot igenis könnyebb használni mint a windowst (kivételt képeznek ez alól azok az emberek, akiknek 0 sztech tudása van, illetve az IQ szintjük nem éri el a csimpánzét); szerintem.Ehhez nem tudtok valami legálisnak tûnõ linket?
[align=right][snapback]120511[/snapback][/align]az usteam-re csak legális anyagot raknak fel, szóval ez a link elméletileg nem illegális: ftp://usteam.uw.hu/Anime/Animatrix/The.Animatrix
//amennyiben egy moderátor be tudja bizonyítani az ellenkezõjét, abban az esetben törölje a hsz-t1. Aszem most elkel egy harakiri… :blush: Legközelebb szétnézek az általad eddíg megadott linkeken, mielött linket kérek. Uffff, miket gondolhatsz most. 1 – 2 könyvtárral kellet volna csak odébbtéblábolnom. Nah, majd legközelebb jobban figyuzok… 😀 😀
2. Hatásvadász: Ez a megfelelõ szó rá. A 2-nél ez még sikerült is nekik. Mondjuk lenne tervem kiegészítõ részekhez! Pl.: A verekedõs jeleneteknél:
Neo – Smith-ek: A Mátrix-ban (környezet amiben vannak) keletkezõ „hibák” (?) amik a Smith-ek, és persze Neo miatt – tehát felülbírálták a „rendszer” korlátait – keletkeznek. Vagy valami ilyesmi… Azonfelül a gépek felismerve a helyzetet, megtámadhatnák a Smith ügynököket. Persze veszíteniük kell Smith ellen, ismerve a sztorit… 😀 😀 😀
Egy „mini” storrynak megfelelne. Amúgy Animátrix bejön?
szvsz jobb, mint a Mátrix.
[align=right][snapback]120507[/snapback][/align]1. ^^
2. nézd meg a Lain-t, és utána nem akarsz mátrixot reformálni ^^
de csak elõre szólok, h a Lain elsõre nem fog hasonlónak tûnni a mátrixhoz, sõt másodikra se ^^ pl asszem’ harc csak a 12. részben van, de ott is kevés (mikor Lain megvédi a barátnõjét az Istennel szemben)…lehet, hogy most hülyeséget mondok, de ha jól értem xcut-nak megvan a csomi a cash-ben nem?
/var/cache/apt/archives-ben. az lenne az legegyszerübb ha valami free tárhelyre feltenné 🙂
[align=right][snapback]120501[/snapback][/align]igen, csak azóta volt egy olyan eset, amikor berágtam a linuxra, és az összes linuxos partom kapott egy mkfs-t…
-
SzerzőBejegyzés