xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,381-2,390 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: VMWARE #1987713
    xcut
    Felhasználó

      apt-get install vmware

      aztán lefuttatod a configját (próbáld meg elindítani, és ki fogja írni, h mit kell lefuttatni), és kész…

      Hozzászólás: [Gentoo Linux]kernelek #1987691
      xcut
      Felhasználó

        nekem 2.6.7-grsec van, es gyors. nemtudom milyen a „nagymertek”, mivel en az elmult egy evben sajatforditasu kernelekkel nyomtam, es minden disztro alatt gyors volt. nezd meg fellow pear patch-et, abban majdnem minden bennevan.
        [align=right][snapback]100315[/snapback][/align]

        Ez az Andrea Archangeli-féle patch készlet. Andrea bámulatos programozóként ismert a hackerek körében. Az õ általa készített kernel patchkészletben van az emberiség által ismert egyik legagresszívebbre behangolt VM (Virtuális Memória) patch. Amikor utóljára néztem, tartalmazta az SGI XFS fájlrendszerét és a 0(1) feladatütemezõt Ingo Molartól. (ami a Linux 2.6-os kernel alapértelmezett feladatütemezõje lesz)

        van néhány durva patch, amik tudnak dobni a teljesítményen rendesen… azt hiszem, kipróbálok egy aa kernelt…

        Hozzászólás: [Gentoo Linux]kernelek #1987689
        xcut
        Felhasználó

          forditasz magadnak egy vanillat (olyan beallitasokkal, amilyet szeretnel), azt kesz. annal ugysincs gyorsabb.
          [align=right][snapback]100310[/snapback][/align]

          igen, csak bizonyos patch-ek képesek nagymértékben növelni a kernel sebességét… ezt több helyen is olvastam (pl ck és aa patch)
          és akkor meg milyen patch-eket érdemes a vanília kernelre pakolgatni ugyebár…

          xcut
          Felhasználó

            vmi felett elsiklott a szemem:

            per pillanat a rendszer megirasa a tema; nyelv es adatbazis hatter meg nem fix;

            adatbázis: postgres… nem, nem mysql, az gagyi…
            nyelv: a php-t vagy a jsp-t javasolnám…

            Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974428
            xcut
            Felhasználó

              hat az openbsd es a netbsd mar kicsit nehezebb, de nem nagyon. eloszor gyurkozz meg egy debiannal 🙂
              [align=right][snapback]100296[/snapback][/align]

              ok, rajta vagyok az ügyön ^^

              Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974425
              xcut
              Felhasználó

                „ha fent lesz a debian, akkor meg nagyon tanul, mert vmware-re meg vmilyen bsd-t is jó lenne kipróbálni… ^^
                nyár végére már jó lenne, ha átküzdeném magam min 1x egy bsd telepítésén…”

                a freebsd telepitese imho konnyebb, mint a debiane…
                [align=right][snapback]100285[/snapback][/align]

                hmm… és melyik bsd telepítésével lehet a legtöbb tapasztalatot szerezni?

                xcut
                Felhasználó

                  Hali,

                  IMHO a Debian ki fog halni. Aki debiant használ(t), az tudja hogy a Gentoo sokkal jobb,
                  mert forráskód alapú metadisztribúció, tehát mindig a legfrissebb (szinte pár órás)
                  csomagok lesznek a gépeden. Persze akinek Gentoo-ja van, az elég power-user
                  szintü.

                  Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974423
                  xcut
                  Felhasználó

                    xcut:
                    „más. ugye vannak gentoo alá bizonyos kernelek nagy teljesítményû patch-ekkel (ck sources, gaming sources)… szóval vannak ilyen kernelek debian alá? tudom, hülye kérdés, dehát… szeretnék biztos lenni benne ^^”
                    olyan patchet teszel a vanillara, ami jolesik;
                    van kernel-patch-xyz, de eleg korulmenyes;
                    fellow
                    [align=right][snapback]100100[/snapback][/align]

                    thx…
                    a debian desktopos mûved nagyon jó, olvasgatom szorgosan…

                    xcut
                    Felhasználó

                      amihez valamennyire értek:
                      – html+css (bár css ügyben kl223 jobb)
                      – php
                      – postgres (szükség esetén mysql is, csak ha tehetjük, akkor inkább postgres)
                      – photoshop8 (a gimp-pel még csak ismerkedek)

                      sokak szerint a design-hoz és a színösszeállításokhoz jó értékem van.

                      tehát ezekben a dolgokban tudok segíteni, ha kellek…

                      Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968428
                      xcut
                      Felhasználó

                        A következõ Live már UHU 1.2-bõl fog készülni, lehetséges hogy ebbõl is lesz majd egy specko sulis vátozat mindenféle fejlesztõi eszközzel (C, C++, Pascal, Glade stb.) telerakva, ebben lehet hogy helyet szorítok ezeknek is. Itt nem lesz 5-6 ablakezelõ csak max 2, úgy hogy a hely lesz hozzá talán.

                        Eszterbõl még pendrive fog készülni, ha lesz rá idõm még a télen.
                        [align=right][snapback]100054[/snapback][/align]

                        szvsz a kettõbõl az egyik ablakkezelõ az enlightenment legyen, vagy a fluxbox/blackbox… a másik a KDE.
                        amúgy meg tök jó 5let ez a sulis változat szvsz… ez nagy lépés lehet majd a magyar sztechoktatás vs linux dologban szvsz…

                        holnap én is letöltök aztán kiégetem cd-re… ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,381-2,390 / 3,339