Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
apt-get install vmware
aztán lefuttatod a configját (próbáld meg elindítani, és ki fogja írni, h mit kell lefuttatni), és kész…
nekem 2.6.7-grsec van, es gyors. nemtudom milyen a „nagymertek”, mivel en az elmult egy evben sajatforditasu kernelekkel nyomtam, es minden disztro alatt gyors volt. nezd meg fellow pear patch-et, abban majdnem minden bennevan.
[align=right][snapback]100315[/snapback][/align]Ez az Andrea Archangeli-féle patch készlet. Andrea bámulatos programozóként ismert a hackerek körében. Az õ általa készített kernel patchkészletben van az emberiség által ismert egyik legagresszívebbre behangolt VM (Virtuális Memória) patch. Amikor utóljára néztem, tartalmazta az SGI XFS fájlrendszerét és a 0(1) feladatütemezõt Ingo Molartól. (ami a Linux 2.6-os kernel alapértelmezett feladatütemezõje lesz)
van néhány durva patch, amik tudnak dobni a teljesítményen rendesen… azt hiszem, kipróbálok egy aa kernelt…
forditasz magadnak egy vanillat (olyan beallitasokkal, amilyet szeretnel), azt kesz. annal ugysincs gyorsabb.
[align=right][snapback]100310[/snapback][/align]igen, csak bizonyos patch-ek képesek nagymértékben növelni a kernel sebességét… ezt több helyen is olvastam (pl ck és aa patch)
és akkor meg milyen patch-eket érdemes a vanília kernelre pakolgatni ugyebár…vmi felett elsiklott a szemem:
per pillanat a rendszer megirasa a tema; nyelv es adatbazis hatter meg nem fix;
adatbázis: postgres… nem, nem mysql, az gagyi…
nyelv: a php-t vagy a jsp-t javasolnám…hat az openbsd es a netbsd mar kicsit nehezebb, de nem nagyon. eloszor gyurkozz meg egy debiannal 🙂
[align=right][snapback]100296[/snapback][/align]ok, rajta vagyok az ügyön ^^
„ha fent lesz a debian, akkor meg nagyon tanul, mert vmware-re meg vmilyen bsd-t is jó lenne kipróbálni… ^^
nyár végére már jó lenne, ha átküzdeném magam min 1x egy bsd telepítésén…”a freebsd telepitese imho konnyebb, mint a debiane…
[align=right][snapback]100285[/snapback][/align]hmm… és melyik bsd telepítésével lehet a legtöbb tapasztalatot szerezni?
Hali,
IMHO a Debian ki fog halni. Aki debiant használ(t), az tudja hogy a Gentoo sokkal jobb,
mert forráskód alapú metadisztribúció, tehát mindig a legfrissebb (szinte pár órás)
csomagok lesznek a gépeden. Persze akinek Gentoo-ja van, az elég power-user
szintü.xcut:
„más. ugye vannak gentoo alá bizonyos kernelek nagy teljesítményû patch-ekkel (ck sources, gaming sources)… szóval vannak ilyen kernelek debian alá? tudom, hülye kérdés, dehát… szeretnék biztos lenni benne ^^”
olyan patchet teszel a vanillara, ami jolesik;
van kernel-patch-xyz, de eleg korulmenyes;
fellow
[align=right][snapback]100100[/snapback][/align]thx…
a debian desktopos mûved nagyon jó, olvasgatom szorgosan…amihez valamennyire értek:
– html+css (bár css ügyben kl223 jobb)
– php
– postgres (szükség esetén mysql is, csak ha tehetjük, akkor inkább postgres)
– photoshop8 (a gimp-pel még csak ismerkedek)sokak szerint a design-hoz és a színösszeállításokhoz jó értékem van.
tehát ezekben a dolgokban tudok segíteni, ha kellek…
A következõ Live már UHU 1.2-bõl fog készülni, lehetséges hogy ebbõl is lesz majd egy specko sulis vátozat mindenféle fejlesztõi eszközzel (C, C++, Pascal, Glade stb.) telerakva, ebben lehet hogy helyet szorítok ezeknek is. Itt nem lesz 5-6 ablakezelõ csak max 2, úgy hogy a hely lesz hozzá talán.
Eszterbõl még pendrive fog készülni, ha lesz rá idõm még a télen.
[align=right][snapback]100054[/snapback][/align]szvsz a kettõbõl az egyik ablakkezelõ az enlightenment legyen, vagy a fluxbox/blackbox… a másik a KDE.
amúgy meg tök jó 5let ez a sulis változat szvsz… ez nagy lépés lehet majd a magyar sztechoktatás vs linux dologban szvsz…holnap én is letöltök aztán kiégetem cd-re… ^^
-
SzerzőBejegyzés