xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,371-2,380 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ vagyok, segítsetek rajtam!!! #1987219
    xcut
    Felhasználó

      1, Parancsikont keressél.
      2, Keressél a programcsomagjaid között „wine” nevüt, telepitsd, inditsd ujra a gépet, azután indits el egy .exe fájl. Ha kell társitsd.
      3, A suse kiforrott, az uhu magyarabb.
      4, Semmi köze a linux-nak a win-hez, töle függetlenül müködik.
      5, Ha nagyon kezdö vagy ne tedd, csak telepités elött, ha nagyon muszály.
      [align=right][snapback]100099[/snapback][/align]

      2. minek újraindítani a gépet??? felrakod, és már megy is… ez nem a má$ik rendszer, amit lélekzetvételenként restartolgatni kell
      5. nem tudom, h mi az olyan nagy dolog a partrícionálásban.. szvsz eléggé triviális dolog

      Hozzászólás: [Gentoo Linux]kernelek #1987702
      xcut
      Felhasználó

        ja, felreertes ne essek: itten en nem kekeckedem, meg ilyesmi, csak mar ezeken en is atestem es elmondhatom: telejsen felesleges heteket fogsz eltolteni, aminek a vegen jon a felismeres: kiss = kepp it simple, stupid; csodavaras es beetetes helyett minimalista, celorientalat progikat hasznalj;
        [align=right][snapback]100369[/snapback][/align]

        thx a hozzászólást…

        „kicsi, célorientált programok” – a gkrellm2 szerint a memóriám (256mb) fele van használatban, swap meg egyáltalán nem…
        Mem: 249M – 148M Free
        Swap: 468M – 468M Free
        csak én telhetetlen vagyok, és minél többet akarok kihozni a rendszerembõl… ^^

        (hmm… lenne értelme egy pear-sources.ebulid-nek? ^^ úgyis meg akarom tanulni az ebuildkészítést ^^)

        xcut
        Felhasználó

          nos, akkor írok…
          *körülnéz* szvsz jó lesz fellow vezetõnek *mindenki egyetértõen bólint*

          nos, akkor ez a faq egyféle helpdesk lenne, nemde (vmi ilyesmirõl írtál már)
          tehát lesz egy adminisztrációs rész (az nem árt…), gondolom sql alapokra megy az egész cuccos…
          a másik része (tehát maga a faq) meg egy sima kategóriákra osztott lista, és egyenként meg meg lehet jeleníteni az elemeket (tehát a Q: ; A: részeket), nemde? vagy legyen benne olyan mód is, amiben egy adott kategória összes Q-A párja megjelenik?

          about:design: tudom ajánlani a fekete-arany-bordó színösszeállítást, _nagyon_ ütõs… van egy -félkész- lapom, ha érdekel vkit, akkor rakok fel róla shotot…

          Hozzászólás: [Gentoo Linux]kernelek #1987699
          xcut
          Felhasználó

            thx…

            [belenéztem az angol gentoo doksiba, és _sokkal_ jobb, mint a magyar… csak falom az oldalakat, és egyre jobban megszeretem a gentoo-t ^^]

            Hozzászólás: vmware uhu linuxra #1987722
            xcut
            Felhasználó

              talán az `apt-get install vmware` parancsot próbáld ki…

              Hozzászólás: [Gentoo Linux]kernelek #1987697
              xcut
              Felhasználó

                ck kernelt próbálok ki…

                viszont ezekkel a flag-ekkel felkeltetted az érdeklõdésem rendesen…
                P4-es cerkám van, és ezeket a flageket használom:
                -march=pentium4 -mcpu=pentium4 -O6 -pipe -fforce-addr -fomit-frame-pointer
                van vhol olyan oldal, ahol rendesen le van írva, h milyen processzortípushoz melyik flag-eket illik használni, illetve, hogy milyen más flag-ekkel lehet tolni a rendszersebességet különbözõ irányokba? nagyon érdekelne a dolog… ^^

                Hozzászólás: Mennyivel támogatnád a linuxfórumot? #1986816
                xcut
                Felhasználó

                  nos, én sajna bagózom ( rá is gyújtok 🙂 ), ez napi 500 Ft-omba kerül, ezért, gondoltam, egy napi cigit simán adnék havonta, így 500 Ft lenne a fórumnak, nekem meg egy füstmentes nap 🙂
                  ez be is x-eltem.
                  Ennek ellenére én is amondó vagyok, hogy a bögre, poló, matrica, stb lenne a legjobb megoldás… Amennyiben lenne ilyen, K

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948146
                  xcut
                  Felhasználó

                    Kicsit hw-s a téma. van egy új hdd ,de néha cintányérhangja van és nem tudom használni ,mert fagyaszja a rendszert ,ha cincog. Gondoltam szar a hdd ,de visszavinni nem tudom a boltba mert megy csak néha akad. A boltban a tápra gyanakodtak ,én nem mert semmi gond nem volt vele. Viszont ma az elsõ vinyó is ugyanezt a cintányérhangot produkálta ,mikor a tápcsatlakozójához értem véletlenül. Ki is cseréltem ,nagyon laza volt.
                    Lehet a másik hdd-nek sincs baja ,csak a kábelek rosszak ? Lehet veszek egy normális tápot.
                    [align=right][snapback]100348[/snapback][/align]

                    ha táp, akkor enermax vagy chieftech… a codegen-t meg felejtsd el jó messzire, nekem olyan van, és szívok is vele rendesen (egyre kevesebb áramot kap a vas… kész csoda, h eldöcög)

                    hmm… volt már olyan, h csak úgy megjavult a hang? ^^ mármint jé, van rendes basszus az egyik pillanatról a másikra egy olyan fejhallgatóval, amin még ilyet sohasem tapasztaltam… fura… ehh… önjavító linux ^^

                    Hozzászólás: [Gentoo Linux]kernelek #1987695
                    xcut
                    Felhasználó

                      tudom, annyira nem lehet növelni a rendszersebességet, csakhát ha már lúd legyen kövér, kíváncsi vagyok, h mit lehet kihozni a jelenlegi vasból… ^^

                      [megj: már rég -O6 flag-et használok, de ennek ellenére egy csomó mindent -O2-vel fordít, és alig érezhetõ a sebességkülönbség a 2 közt – csak azért írtam, mert ha jól emlékszek, akkor veled volt egy kis vitám az -O2 vs -O6 flagrõl…]

                      Hozzászólás: [Gentoo Linux]kernelek #1987693
                      xcut
                      Felhasználó

                        A „lesz” és a „van” között eltelt egy kis idõ.
                        Nézd meg, melyik kernelt peccseled és mivel.
                        [align=right][snapback]100330[/snapback][/align]

                        ^^ igen, azóta az a patch nem létezik…
                        tudok hivatkozni a magyar gentoo-s doksik állapotára… most belenéztem az angolba, és jé, sokkal frissebbek… ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,371-2,380 / 3,339