Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nekem viszont a következõ stílusú elrendezés jobban bejönne:
DPKG alapú disztribúciók:
– UHU linux
– Debian
– Ubuntu
– etcTGZ alapú disztribúciók:
– Slackware
– Frugalware
– SLAX
– etcForrás alapú disztribúciók:
– Gentoo
– etcRPM alapú disztribúciók:
– Mandrake
– RedHat, Fedora
– SuSE
– blackPanther
– etcMilyen rendszert használsz?
Gentoo GNU/Linux, UHU GNU/Linux
Mióta használod?
ma sikerült mûködésre bírni ^^ / fél éve
Mire használod?
internet, (web)fejlesztés, anime/film nézegetés, írás (történetek, esszék), stb
Hogyan választottad ki?
Megtetszett a filozófiája, meg én mindig is kicsit sebességmániás voltam / magyar fejlesztés, valamint több disztibet (redhat, mandrake, uhu) kipróbáltam, és ez jött be kezdésnek (redhat: pont akkoriban szûnt meg; mandrake: mondjon bárki bármit, _nekem_ eléggé áttekinthetetlen disztró)
Használsz-e grafikus környezetet (GUI)?
igen, bár egyre jobban átszokok a konzolos megoldásokra… talán a c64-es múltam miatt ^.-
Milyen jellegû a hw? (asztali PC, laptop, server, etc..etc..etc)
asztali pc, i686
Ha már inkább multad van, mint jövõd: mik voltak azok a problémák amibe bele ütköztél?
uhh… rengeteg van/volt
Találkoztál-e, olyan problémával amit nem tudtál megoldani?
pl most igen, usb bluetooth uhu alatt… valamint bizonyos windows-ra írt alkalmazások futtatása… ja, és ut2k4 install uhu alatt
Na és persze, mik azok a területek, tapasztalatod szerint amikre jobban használható a Linux, vagy célszerûbb a Linuxot használni.
amire használom ^^ valamint szvsz szerver célokra…
viszont desktopnak is van olyan jó, mint má$ rendszerek
Ha hivatás szerûen használod a Linuxot (vállalkozás) mik az elõnyei (a költségeken kívül), más OS -ekkel szemben? (a konkurens OS-t ne nevezd meg, csak ha nagyon spec. és muszáj, elkerülhetetlen).
–
Szerinted mi az az öt momentum ami a Linuxodat más OS-ek elé helyezi.
– stabilitás, megbízhatóság
– gyorsaság
– biztonság
– hordozhatóság (nem csak az x86-os platformot támogatja)
– ingyenes alkalmazások nagyon széles választéka, és a Közösség
Jah.. Ez mind nagyon jó, de tudtok olyan szolgáltatót, amin PHP5 van nem 4? Mert én nem igazán…
[align=right][snapback]96774[/snapback][/align]a php5-öt nem rakják fel, mert nem kiforrott, és nem stabil teljesen.
//nem reklám akar lenni, de…
http://net.lustee.hu
õ egy szolgáltató, neki 2 ügyfele is érdeklõdik a php5 iránt, és talán meg lesz nála oldva, h legyen php4, és php5 is fent…
viszont pénzes.Ubuntu-Linux. Tuti menni fog az isdn, és jobb is mint az uhu sztem.
[align=right][snapback]96794[/snapback][/align]az ubuntu nem lehet rossz…
de próbálkozhat még a mandrake-kel, az se rossz disztró, és az i586-ra való optimalizálásával sokat gyorsult, valamint nagyon nagy community-je van neki…csak azt tudom mondani, h bökj rá párra, és olvass utánuk!
penge ^^
a spyware-ekkel én is szívtam, egy idõben sokat jártam az internet árnyoldalán, és 2-3 hét alatt nagyon belassult a xp-m (akkor még nem volt linuxom)…
rátaláltam az ad-aware-re, és 2000+ spyware-t talált…fene a jódolgát annak, aki ilyeneket írkál.
thx 4 help, megpróbálkozok velük…
Gedittel tanuljanak meg szöveget szerkeszteni? Ha nem lenne lehetetlen azt mondanám h. fogalmad sincs mi az a szövegszerkesztés 😆 😆
De gondolom én értettem félre, tehát ne vedd teljesen komolyan
[align=right][snapback]96671[/snapback][/align]nekem a gedit minden szövegszerkesztési igényeim kielégíti… bár most áttértem a KEdit-re, mert gentoo alá nem raktam fel a gnome-ot ^^
hang müxik, és nagyon megy… nagyon jó a hangminõség, jobb, mint win alatt, vagy uhu (2.4 || 2.6) alatt…
az egérgörgõ még mindig nem müxik…
Code:# Identifier and driverIdentifier „Mouse1”
Driver „mouse”
Option „Protocol” „ImPS/2”
Option „Device” „/dev/mouse”Samsung optikai görgõs egerentyûm van, minden szupi, csak a görgõ nem megy.
a képfrissítés max 75Hz-et enged, mikor nekem 85 kellene 1024*768-ban.
Code:# **********************************************************************
# Monitor section
# **********************************************************************# Any number of monitor sections may be present
Section „Monitor”
Identifier „LG F700B”
# HorizSync is in kHz unless units are specified.
# HorizSync may be a comma separated list of discrete values, or a
# comma separated list of ranges of values.
# NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY. REFER TO YOUR MONITOR’S
# USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.HorizSync 31.5 – 64.3
# HorizSync 30-64 # multisync
# HorizSync 31.5, 35.2 # multiple fixed sync frequencies
# HorizSync 15-25, 30-50 # multiple ranges of sync frequencies# VertRefresh is in Hz unless units are specified.
# VertRefresh may be a comma separated list of discrete values, or a
# comma separated list of ranges of values.
# NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY. REFER TO YOUR MONITOR’S
# USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.VertRefresh 50-87
EndSection
a karakteres probléma még fent áll… fogalmam sincs, h mi lehet a baj, mert néhány helyen van ûõ, sok helyen meg nincs
egy kérdés: hogyan lehet megnézni, h mi foglalja a hangkártyát éppen?
vagy melyik is az a daemon, amivel egyszerre több hangforrás is megszólalhat?hela! vki tud a fent emlitett telcsihez vmi linuxos app-t? jatek stb is erdekelne, vmint az is, hogy valamelyik srac tett a telojara linuxot. ez felkeltette az erdeklodesem 😀
egyebkent az hgy van, hogy a java platformfuggetlen elvileg, a mobilokhoz meg megis tipusfuggo? szal egy nokias jatek nalam sagemen nem futna el?drum
[align=right][snapback]96639[/snapback][/align]egyes telefonokra alapból linuxot raknak…
vannak telefonra írt unix-ok, de ha felrakod, akkor garancia ugrott…addig ok, h a java platformfüggetlen, de pár dolog van, amiért nem ugyanolyan 2 telefon: teljesítmény, képernyõ.
de kipróbálni próbáld ki, legrosszabb esetben lefagy a telefonod (aksi ki, elszámol 5-ig, aksi vissza, és semmi baja sincs)
letöltések: STFG
én is találtam egy csomót a T630-asomhoz ^^kicsit beletúrkáltam a kernelbe, és kiderült, h nem egyáltalán nem volt benne a hálókarim drivere…
viszont most gentoo alól vagyok, szóval kira ^^
ami probléma van:
ad1: egérgörgõ nem müxik
ad2: 75Hz a képfrissítés 85 helyettmost nekiugrok a hang belövésének…
ha az megvolt, akkor serverek install…
[align=right][snapback]96637[/snapback][/align]jah, és az „ûõ” betûk helyett csak kockát látok… gondolom vmi a karakterkészlettel nem OK
-
SzerzőBejegyzés