xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,501-2,510 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: #1983095
    xcut
    Felhasználó

      nekem viszont a következõ stílusú elrendezés jobban bejönne:

      DPKG alapú disztribúciók:
      – UHU linux
      – Debian
      – Ubuntu
      – etc

      TGZ alapú disztribúciók:
      – Slackware
      – Frugalware
      – SLAX
      – etc

      Forrás alapú disztribúciók:
      – Gentoo
      – etc

      RPM alapú disztribúciók:
      – Mandrake
      – RedHat, Fedora
      – SuSE
      – blackPanther
      – etc

      Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974389
      xcut
      Felhasználó

        Milyen rendszert használsz?
        Gentoo GNU/Linux, UHU GNU/Linux
        Mióta használod?
        ma sikerült mûködésre bírni ^^ / fél éve
        Mire használod?
        internet, (web)fejlesztés, anime/film nézegetés, írás (történetek, esszék), stb
        Hogyan választottad ki?
        Megtetszett a filozófiája, meg én mindig is kicsit sebességmániás voltam / magyar fejlesztés, valamint több disztibet (redhat, mandrake, uhu) kipróbáltam, és ez jött be kezdésnek (redhat: pont akkoriban szûnt meg; mandrake: mondjon bárki bármit, _nekem_ eléggé áttekinthetetlen disztró)
        Használsz-e grafikus környezetet (GUI)?
        igen, bár egyre jobban átszokok a konzolos megoldásokra… talán a c64-es múltam miatt ^.-
        Milyen jellegû a hw? (asztali PC, laptop, server, etc..etc..etc)
        asztali pc, i686
        Ha már inkább multad van, mint jövõd: mik voltak azok a problémák amibe bele ütköztél?
        uhh… rengeteg van/volt
        Találkoztál-e, olyan problémával amit nem tudtál megoldani?
        pl most igen, usb bluetooth uhu alatt… valamint bizonyos windows-ra írt alkalmazások futtatása… ja, és ut2k4 install uhu alatt
        Na és persze, mik azok a területek, tapasztalatod szerint amikre jobban használható a Linux, vagy célszerûbb a Linuxot használni.
        amire használom ^^ valamint szvsz szerver célokra…
        viszont desktopnak is van olyan jó, mint má$ rendszerek
        Ha hivatás szerûen használod a Linuxot (vállalkozás) mik az elõnyei (a költségeken kívül), más OS -ekkel szemben? (a konkurens OS-t ne nevezd meg, csak ha nagyon spec. és muszáj, elkerülhetetlen).

        Szerinted mi az az öt momentum ami a Linuxodat más OS-ek elé helyezi.
        – stabilitás, megbízhatóság
        – gyorsaság
        – biztonság
        – hordozhatóság (nem csak az x86-os platformot támogatja)
        – ingyenes alkalmazások nagyon széles választéka, és a Közösség

        Hozzászólás: PHP #1979632
        xcut
        Felhasználó

          Jah.. Ez mind nagyon jó, de tudtok olyan szolgáltatót, amin PHP5 van nem 4? Mert én nem igazán…
          [align=right][snapback]96774[/snapback][/align]

          a php5-öt nem rakják fel, mert nem kiforrott, és nem stabil teljesen.

          //nem reklám akar lenni, de…
          http://net.lustee.hu
          õ egy szolgáltató, neki 2 ügyfele is érdeklõdik a php5 iránt, és talán meg lesz nála oldva, h legyen php4, és php5 is fent…
          viszont pénzes.

          xcut
          Felhasználó

            Ubuntu-Linux. Tuti menni fog az isdn, és jobb is mint az uhu sztem.
            [align=right][snapback]96794[/snapback][/align]

            az ubuntu nem lehet rossz…
            de próbálkozhat még a mandrake-kel, az se rossz disztró, és az i586-ra való optimalizálásával sokat gyorsult, valamint nagyon nagy community-je van neki…

            csak azt tudom mondani, h bökj rá párra, és olvass utánuk!

            Hozzászólás: Kocsma topik #1948105
            xcut
            Felhasználó

              penge ^^

              a spyware-ekkel én is szívtam, egy idõben sokat jártam az internet árnyoldalán, és 2-3 hét alatt nagyon belassult a xp-m (akkor még nem volt linuxom)…
              rátaláltam az ad-aware-re, és 2000+ spyware-t talált…

              fene a jódolgát annak, aki ilyeneket írkál.

              Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982800
              xcut
              Felhasználó

                thx 4 help, megpróbálkozok velük…

                Hozzászólás: Halozaton elosztott CPU #1983512
                xcut
                Felhasználó

                  Gedittel tanuljanak meg szöveget szerkeszteni? Ha nem lenne lehetetlen azt mondanám h. fogalmad sincs mi az a szövegszerkesztés  😆  😆
                  De gondolom én értettem félre, tehát ne vedd teljesen komolyan
                  [align=right][snapback]96671[/snapback][/align]

                  nekem a gedit minden szövegszerkesztési igényeim kielégíti… bár most áttértem a KEdit-re, mert gentoo alá nem raktam fel a gnome-ot ^^

                  Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982795
                  xcut
                  Felhasználó

                    hang müxik, és nagyon megy… nagyon jó a hangminõség, jobb, mint win alatt, vagy uhu (2.4 || 2.6) alatt…

                    az egérgörgõ még mindig nem müxik…

                    Code:
                    # Identifier and driver

                       Identifier  „Mouse1”
                       Driver      „mouse”
                       Option „Protocol”    „ImPS/2”
                       Option „Device”      „/dev/mouse”

                    Samsung optikai görgõs egerentyûm van, minden szupi, csak a görgõ nem megy.

                    a képfrissítés max 75Hz-et enged, mikor nekem 85 kellene 1024*768-ban.

                    Code:
                    # **********************************************************************
                    # Monitor section
                    # **********************************************************************

                    # Any number of monitor sections may be present

                    Section „Monitor”

                       Identifier  „LG F700B”

                    # HorizSync is in kHz unless units are specified.
                    # HorizSync may be a comma separated list of discrete values, or a
                    # comma separated list of ranges of values.
                    # NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY.  REFER TO YOUR MONITOR’S
                    # USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.

                       HorizSync   31.5 – 64.3

                    #    HorizSync  30-64         # multisync
                    #    HorizSync  31.5, 35.2    # multiple fixed sync frequencies
                    #    HorizSync  15-25, 30-50  # multiple ranges of sync frequencies

                    # VertRefresh is in Hz unless units are specified.
                    # VertRefresh may be a comma separated list of discrete values, or a
                    # comma separated list of ranges of values.
                    # NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY.  REFER TO YOUR MONITOR’S
                    # USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.

                       VertRefresh 50-87

                    EndSection

                    a karakteres probléma még fent áll… fogalmam sincs, h mi lehet a baj, mert néhány helyen van ûõ, sok helyen meg nincs

                    egy kérdés: hogyan lehet megnézni, h mi foglalja a hangkártyát éppen?
                    vagy melyik is az a daemon, amivel egyszerre több hangforrás is megszólalhat?

                    Hozzászólás: Sagem myv55 vs linux #1983718
                    xcut
                    Felhasználó

                      hela! vki tud a fent emlitett telcsihez vmi linuxos app-t? jatek stb is erdekelne, vmint az is, hogy valamelyik srac tett a telojara linuxot. ez felkeltette az erdeklodesem 😀
                      egyebkent az hgy van, hogy a java platformfuggetlen elvileg, a mobilokhoz meg megis tipusfuggo? szal egy nokias jatek nalam sagemen nem futna el?

                      drum
                      [align=right][snapback]96639[/snapback][/align]

                      egyes telefonokra alapból linuxot raknak…
                      vannak telefonra írt unix-ok, de ha felrakod, akkor garancia ugrott…

                      addig ok, h a java platformfüggetlen, de pár dolog van, amiért nem ugyanolyan 2 telefon: teljesítmény, képernyõ.

                      de kipróbálni próbáld ki, legrosszabb esetben lefagy a telefonod (aksi ki, elszámol 5-ig, aksi vissza, és semmi baja sincs)

                      letöltések: STFG
                      én is találtam egy csomót a T630-asomhoz ^^

                      Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982794
                      xcut
                      Felhasználó

                        kicsit beletúrkáltam a kernelbe, és kiderült, h nem egyáltalán nem volt benne a hálókarim drivere…

                        viszont most gentoo alól vagyok, szóval kira ^^

                        ami probléma van:
                        ad1: egérgörgõ nem müxik
                        ad2: 75Hz a képfrissítés 85 helyett

                        most nekiugrok a hang belövésének…
                        ha az megvolt, akkor serverek install…
                        [align=right][snapback]96637[/snapback][/align]

                        jah, és az „ûõ” betûk helyett csak kockát látok… gondolom vmi a karakterkészlettel nem OK

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,501-2,510 / 3,339