xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,511-2,520 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982793
    xcut
    Felhasználó

      kicsit beletúrkáltam a kernelbe, és kiderült, h nem egyáltalán nem volt benne a hálókarim drivere…

      viszont most gentoo alól vagyok, szóval kira ^^

      ami probléma van:
      ad1: egérgörgõ nem müxik
      ad2: 75Hz a képfrissítés 85 helyett

      most nekiugrok a hang belövésének…
      ha az megvolt, akkor serverek install…

      Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982792
      xcut
      Felhasználó

        thx (vizsla, killall), holnap ránézek, most fejeztem be egy angol fogalmazást, meg hullafáradt vagyok, szóval én most goto csicsika…

        Hozzászólás: Halozaton elosztott CPU #1983510
        xcut
        Felhasználó

          egyetértek vizslával, szvsz felesleges túlbonyolítani a dolgot…

          viszont én nem uhu-t raknék a gépekre, hanem woody-t. de ez saját vélemény.

          a kde gyosult, viszont még most is lassú (igaz, gentoo alatt már eléggé gyorsan betölt…), aminek egyik oka az, h C++ nyelven van írva, nem pedig C nyelven… így _elvileg_ jobbak a grafikai lehetõségei, viszont lassabb… evvan.
          ilyen gépekre ablakkezelõnek inkább a fluxbox-ot ajánlanám. kicsi, gyors, testreszabható.

          ooo ide, msoffice oda, szvsz szövegszerkesztõnek elég a gedit (v ilyesmi tudású cucc)… tudom, suli, és ott office-t kell tanulni…

          Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982785
          xcut
          Felhasználó

            rc-update add netmount boot

            Erre elv hozzáadja a boot futási szinthez a szkriptet…
            Ki is próbálom, hogy ez megoldja-e a dolgokat…
            Mellesleg: 2.6-os kernelek alatt van USB-m, nem úgy, mint a 2.4-esek alatt… 😀 😀 😀 úgyhogy most örülök a fejemnek, és felszabadul 5 giga, mert eddig egy UHUt csak a nyomtatás miatt tartottam fent.

            kl223
            [align=right][snapback]96464[/snapback][/align]

            nem azzal van a baj, h nem indul, hanem, h nem sikerül indítani…

            most bekonfigolom a kernelem jól, és fordítok… ha sikeres, akkor szólok…
            aztán jöhet a xorg finomhangolása, majd a hang… ha ez kész, akkor szerverek telepítése (http, ftp), majd egy nagy hátradõlés… ^^

            Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982783
            xcut
            Felhasználó

              egy haver ajánlotta a gentoo-dev-sources-t.
              menni megy, csak ugyanaz a problem: nem bírja elindítani a netmount-ot.

              olvasgatom a gentoo-s fórumokat, és mindenkinek akinek ilyen baja van, annak 2.6.* kernele van…

              Hozzászólás: #1983078
              xcut
              Felhasználó

                —Laszlo—:
                „Kicsi vagyok én ahhoz hogy ide írkáljak ,”
                ?

                „de úgy kéne hogy egy kezdõ is gyorsan és egyszerüen megtalálja amit keres.”
                ad1: van az oldalnak egy keresoje; _sokan_ nem talaljak meg, pedig ott van legfelul; jobbrol a 3.;
                ad2: egy disztroneveket es egybeket tartalmazo max 20as listat csak el lehet olvasni;
                [align=right][snapback]96403[/snapback][/align]

                a keresõ sokszor nem mûködik rendesen, és bugos.

                Hozzászólás: Projektek indítása #1983323
                xcut
                Felhasználó

                  Hát akkor neked köszi. :))))
                  [align=right][snapback]96301[/snapback][/align]

                  /*off: plz csekkolj rá a privijeidre */

                  Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982782
                  xcut
                  Felhasználó

                    /etc/init.d/netmount (nfs mountoló script)

                    Egyetlen Con Kolivas’s patchsettel ellátott kernellel sincsen baj. (jelenleg, azt hiszem 2 db van)
                    [align=right][snapback]96290[/snapback][/align]

                    megvan… de mégis mit kell tenni?
                    rc-update add /etc/init.d/netmount boot
                    ?

                    Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982779
                    xcut
                    Felhasználó

                      i810_audio neve a 2.6-os kernelek alatt snd-intel8x0 .
                      Ezt tedd be a /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6 -ba, és nem fogja hiányolni.

                      kl223
                      [align=right][snapback]96276[/snapback][/align]

                      csak a régi kernelnél volt, mostmár nincs, de azért köszi ^^

                      Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982777
                      xcut
                      Felhasználó

                        a BIOS továbbra is nekemhajítja azt a warning-ot… õszintén szólva nekem nem tetszik.

                        más. felraktam a ck-sources kernelt… gyorsnak gyors, de…
                        szóval nincs hálózat… vmi netmount-ot nem bír betölteni… a

                        Code:
                        modprobe netmount

                        nem segített…
                        a net típusa DHCP-re van állítva, mivel a routerben DHCP szerver van.

                        szóval hogyan lehet hálózatot varázsolni ezzel a kernellel?

                        lspci idevágó része (UHU)

                        Code:
                        02:05.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)
                      10 bejegyzés megtekintése - 2,511-2,520 / 3,339