xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,521-2,530 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982776
    xcut
    Felhasználó

      jah, és a gentoo induláskor a következõ 2 modult hiányolja: i810_audio 8139cp

      Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982775
      xcut
      Felhasználó

        a kde fent van…

        nahát, állítsuk be a xorg-ot, de uhu alól, mert még mindig rebootolgat szegényke…
        xorgconf
        elõjön a képernyõ, át akarok vmiért váltani a vc/7-es terminálra, erre mi történik? elsötétül a képernyõ, és ennyi… a zene szól tovább, a billentyûzet lefagyott (legalább is nem reagált… a *lock gombok sem)… jiha, reset. bootolok a gentoo-ról, hátha „megjavult”, de nem… keményen resetelt, és azóta minden indításnál a BIOS kivágja a „CPU is onworkable or has been changed.” warning-ot… semmi nem állítódott át a BIOS-ban (le is van tiltva, h szoftveresen lehessen akármit is csinálni), és erre meg ilyen warning-ot dobál…
        másik kernelekkel még nem próbálkoztam, most (hamarosan) fogok…

        Hozzászólás: Projektek indítása #1983300
        xcut
        Felhasználó

          Sziasztok!

          Azt szeretném felmérni, hogy mi az általános véleményetek az új projektek indításáról. A kernel magyarítása kapcsán merült fel ez a kérdés bennem.

          Ezekre a kérdésekre adott válaszokra is kíváncsi lennék:
          – Miért ciki felvállalni valamit?
          – Mi okozhatja a „mér’ pont én, majd inkább más megcsinálja” mentalitást?
          – Mi okozhatja az „úgysem sikerül, így minek elkezdeni?” mentalitást?
          – Miért nem segít a többség a tesztelésben, ha másban nem tud?
          – Miért nem lehet itt Magyarországon – akár minimális – támogatást szerezni?

          gabaman
          [align=right][snapback]96032[/snapback][/align]

          1.) egyetértek ebben razolival… mondjuk én ott vagyok az eltérés, h büszkén felvállalom magam. az más kérdés, h az osztály 3/4-ed része gyûlöl engem, amiknek bizonyos sztereotípiák az okai (pl, h aki szeret „gépezni”, az fanatikus játékos, és napi 25 órát játszik)… valamint az, h én nem vagyok szokványos ember [belsõleg], és ugye az emberekben még él a falkaszellem, hogy aki nem belevaló, azt ki kell onnan taposni… ezért sokan követik a nyájat… nekem is van (ill már csak volt) olyan haverom, aki egy ideig azért nem állt velem szóba, mert a többiek nagyon rémszálltak, és õ sem akart kilógni a sorból. most csodálkozik, h én nem állok szóba vele…
          és még az az érdekes, h a nyáj nem csak azt tapossa ki, aki nem beleillik az õ világképükbe, hanem azt is, aki szimpatizál az illetõvel… „nem csak a daganatot vágják ki, hanem a körülötte lévõ egészséges szövetet, nehogy újra elõjöjjön a baj”.
          ez szvsz elkeserítõ, h az emberek többsége csak az elõítéletei és a népbe táplált elõítéletek alapján dönt és ítél meg embereket. az ilyen emberek „elõregyártott” életet élnek, személyiségsémákat követnek, és teljesen ki vannak szolgáltatva, és szó szerint madzagon rángatják õket…
          ehh… de elkalandoztam az eredeti témától ^^

          2.) népbutítás, és a média. mondok erre egy példát amerikából.
          egy nõre rátámadtak késsel az utcán. kb 50-en látták az esetet, de senki sem hívta se a rendõrséget, se a mentõket, nehogy belekeveredjen vmibe.
          valamint ugye lustaság is van, de bõven… és megszokták az emberek, h mindent kézhez kapnak készen, csak klikk, és úgy tûnik, mintha mûködne.

          3.) nézz körül magyarországon, vagy csak úgy az egész világon, és akkor felesleges a kérdés.

          4.) pl az én esetemben arról van szó, h nincs idõm. a többiek nevében nem tudok nyilatkozni.

          5.) ismét razoli-ra hivatkozok.

          Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982774
          xcut
          Felhasználó

            Ha az /etc/make.conf USE változói között szerepel a mysql és a samba, akkor a kde ezeknek a támogatásával fog lefordulni. Ha nem kell neked ilyesmi, akkor a tiltsd le a fordítás idejére.
            Megjegyzem, ha az encode változót nem használod, akkor a cdgrebbelõ encodoló rész is kihagyható a kde-bõl.
            [align=right][snapback]96003[/snapback][/align]

            thx

            Hozzászólás: software downloads #1981031
            xcut
            Felhasználó

              apt-get  🙂
              [align=right][snapback]95354[/snapback][/align]

              emerge ^.-

              Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982772
              xcut
              Felhasználó

                Szerintem sem lehet az optimizációval gond, legfeljebb egyes programoknál (már mûködés közben). Ezt viszont közölni szokták.
                A gond, nemcsak a memória gondoknál, hanem a processzor hibáknál is elõfordul. Pl., ha húzva van, akkor szoktak leállások lenni, pl fordítás közben. (Az újraindulás is erõsíti a hardwarehiba „elképzelést”.)

                „így is müxik, pl uhu alatt is így raktam fel egymás után 10-20 csomit…”
                Maradjunk annyiban, hogy ilyet: „emerge xorg-x11 kde”, egyelõre ne használj! Helyette majd használhatod az olyan osztályokat, mint a system, vagy a word, mely több csomagot telepít.

                „a samba nem akar felmenni…
                USE=”-mysql -samba” emerge kde”
                Ezt nem igazán értem. Mi köze a sambának a kde-hez.
                emerge samba
                Az emerge -p samba parancs kilistázza miket fog telepíteni a sambahoz (tehát a függõségek(ami lehet, hogy nincs) és samba).

                Különben az is lehet, hogy nem is bugok, nem is hardware hiba, hanem egyszerûen hibás utasításokat adsz meg. Pl, ahogy nem értem, hogy miért emerge kde-vel, akarod feltenni a samba-t. (A USE változót, pedig felejtsd el. Nem függõségeket, vagy valami ilyesmit jelent.)

                emerge sync – legújabb csomaglista letöltése
                emerge system – rendszerfile-ok telepítése (frissítés)
                emerge world – többi csomag telepítése (frissítés)
                amennyiben természetesen szükséges, és van frissebb stabil csomag

                emerge -p kde -kilistázza a kde-hez telepítendõ csomagokat
                emerge kde
                emerge samba
                stb.
                (Aztán ezek is bejegyzésre kerülnek a worldben.)

                /usr/portages-ban vannak a csomaginfók, és patch-ek (ott keresgélhetsz)
                /usr/portage/distfiles-be kerülnek a letöltött források
                [align=right][snapback]95888[/snapback][/align]

                a procim nincs egyáltalán húzva…
                miután húzással majdnem kinyírtam egy 667-es cerkát, leálltam az ilyesmivel ^^

                a systemet, meg a world-öt ismerem…

                én se értem, h mi köze van a samba-nak a kde-hez… meg a mysql-nek a kde-hez…

                én nem akartam a kde-vel együtt felrakni a samba-t…

                az USE változó arra való, hogy ha az adott program rendelkezik az USE-ban megadott programok támogatásával, akkor az is belefordul, nemde?

                Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982771
                xcut
                Felhasználó

                  en a sidet javasolnam…
                  [align=right][snapback]95897[/snapback][/align]

                  sid-et akarok, csak vmirõl updrade-elni kell…
                  ahogy hallottam, a sarge-nak barátságosabb a telepítõje, mint a woodie-nak [ugye jó, ha az embernek megfelelõ haverjai vannak. amikor még nem is látott linuxot, de a haverja azt mondja neki, h aki egy woodie-t nem bír felrakni az hülye. mondjuk nekem az elsõ 1-2 lépés után szállt el a dvd-rom-om… már fél éve „betegeskedett”, szóval nem csodálkoztam… nade garancia rulez.].. ^^

                  egyelõre a kde emergelõdik lefelé…

                  emerge sync-et meg majd nyomok neki, ha befejzte… a php-t újra kell fordítani majd mysql támogatással, a samba meg lehet nem is kell, hálózaton úgyis inkább ftp-t használok fájlcserére…

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948103
                  xcut
                  Felhasználó

                    „ha van érdeklõdés, akkor bedobom a linket…”
                    De csak akkor, ha neked jól esik!
                    [align=right][snapback]95910[/snapback][/align]

                    amúgy se raktam volna be, csak kíváncsi voltam a reakciókra…

                    elég ennyi is, h nekem megvan ^^

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948100
                    xcut
                    Felhasználó

                      hehehe… nagy szájú emberek esete.
                      van egy haverom, aki eléggé nagyra tartja magát (mondjuk van rá vmi alapja, mert nagyon tud kódolni… mondjuk a linuxban már kevésbé jó), és szerinte ha vmi nem sikerül, akkor én vagyok a béna…
                      az nem érdekli, h a problémám mondjuk ott van a kijavítatlan bugok közt, õneki sikerült, õ meg tudta oldani.

                      nade most pórul járt. van ugye a saját gépén webszerver, meg van egy tárhelye is. összedobott egy fórumot, és felrakta a tárhelyre. egy dologról azonban elfelejtkezett: amikor a reget igazolni kell az email-ben található url-lel, akkor az nem a tárhelyre, hanem az õ gépére mutat rá. elfelejtett átírni vhol vmit. nem is ez az érdekes, de ahogyan bejön a lap, látom a php kódját (valszeg rosszul konfigurált apache hehehe ^^)… szóval gyorsan leszedegettem a kódokat (mert az include()-ok alapján megtaláltam a többi fájlt), valamint beletekintettem a rendszere új verziójának forrásába, mivel így volt az elérési út:
                      http://valami.dnsatiranyito.vmi/profirends…sszedobottforum
                      szóval meglátszik a szupi rendszerén, h nagyon az elején jár (pedig mondogatja már egy fél éve, h hamarosan készen lesz vele ^^), mert csak commentek vannak, h ezt kellene megvalósítani, meg emezt… mondjuk ebbõl nem sok gyakotlati hasznom származik, de legalább most fõhet a feje egy darabig, fõleg, h úgy mondtam neki, h „én a helyedben a más szekálása helyett kicsit a saját gépem körül is körbenéznék, mert találtam egy eléggé kínos dolgot… nah, mind1”.. szóval most fõhet a feje egy darabig ^^

                      ha van érdeklõdés, akkor bedobom a linket… ^^

                      Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982766
                      xcut
                      Felhasználó

                        Sztem tedd fel stage3 ról és frissítsd.
                        emerge -u system
                        Ha ebben is hiba lesz akkor a géped a hunyó.
                        A sarge sem lesz egyszerûbb. 🙂
                        [align=right][snapback]95877[/snapback][/align]

                        nem hinném, h a gépemmel lenne a baj… meg fõleg azért, mert ezek bugok. egyik ott van a gentoo bugjegyzékében (a slang-os), a másikok meg nem gépproblémák, mert pl a nem egyezõ md5, és a mysql configure bug az nem gépprobléma szvsz…
                        az újraindulásra meg nem tudok mit mondani, holnap kipróbálok pár kernelt… ha azzal se megy, akkor fordítok, és ha az se… nos, akkor majd ráérek aggódni (mindenesetre azért is hanyagolom a gépproblémát, mint okot, mert az UHU-val betonstabilan megy a gép… mondjuk az xp-k 2-3 hónap alatt bootképtelenné válnak (történt ez most is, csak lusta vagyok telepíteni… meg majd telepítek ha kell, most nem), de ez már régóta fent áll… pl a családi gépen meg 2 hét alatt elszáll egy win2k, az xp-hez meg fél évig se kell nyúlni)

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,521-2,530 / 3,339