xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,541-2,550 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a linux és a lányok #1969843
    xcut
    Felhasználó
      Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982757
      xcut
      Felhasználó

        „az van, h elindultam http://linux.vv.hu/hogyanok/hogyan/Gentoo-…YAN/gentto.html ez alapján, meg félig-meddig követtem a magenta-s howto-t.”
        Inkább ezt javasolnám, ha egy mód van rá:
        http://www.gentoo.org/doc/hu/gentoo-x86-install.xml
        (Ha ugyanaz van benne, akkor persze jó, de ez az eredeti…)

        „beállítottam a make.conf-ot, nem egy leírást végignéztem, meg elkértem 1-2 embernek a make.conf-ját. bootstrap lefordult, az emerge system pedig megakadt ennél a csomagnál…”
        Ezt persze, így nem lehetett leírni!?
        Mit ír ki mi, miatt áll le? Egyátalán mikor? (Különben lehet, hogy ha a use-t kiszeded mûködik, lehet, hogy nem…)

        „a make.conf-ot meg azért pasteztam be, hátha segíthet…
        az USE-zel mire célzol?”
        Azt, hogy az fölösleges. Fordítás alatt úgysem fogod ezeket élõben használni. Fõleg mondjuk 3d gyorsító kártyát. (Valahogy az az érzésem, hogy neked ilyen már nincs is a gépben.)

        Hozzászólás: Gentoo telepítési problémák, by xcut #1982755
        xcut
        Felhasználó

          Most mi van?

          Elõször is a USE=… értelmetlen! Ha kellene a programnak, akkor úgyis kérné a fordítótól, egyébként meg minek?

          flagekenek meg itt van ez:
          -march=pentium4 -mcpu=pentium4 -O6 -fforce-addr -fomit-frame-pointer

          Csak akkor, ha p4-esed van!

          Bõvebb infó man gcc
          [align=right][snapback]95491[/snapback][/align]

          az van, h elindultam http://linux.vv.hu/hogyanok/hogyan/Gentoo-…YAN/gentto.html ez alapján, meg félig-meddig követtem a magenta-s howto-t. beállítottam a make.conf-ot, nem egy leírást végignéztem, meg elkértem 1-2 embernek a make.conf-ját. bootstrap lefordult, az emerge system pedig megakadt ennél a csomagnál…

          a make.conf-ot meg azért pasteztam be, hátha segíthet…

          az USE-zel mire célzol?

          xcut
          Felhasználó

            Ez azt jelenti, hogy cfdisk már nem fúj visszavonulót tõle?
            [align=right][snapback]95388[/snapback][/align]

            ööö… az sohase ment. mármint amióta fent van a linux a gépemen, azóta az „érzékenyebb” partrícionáló progik mind kiírják…
            mindig azt írják, h helytelen a partríciós tábla… ha az xp-s partrícionálóval csinálom, akkor is, ha az uhu installjakor partrícionálok akkor is…

            Hozzászólás: 2 GB-nál nagyobb fájlok #1899106
            xcut
            Felhasználó

              Lehet 4 giga ,már nem emléxem. Az biztos a dvd image nem ment át.
              [align=right][snapback]95423[/snapback][/align]

              a fat kapacitása max 4gb, ez igaz, de a DVD-k azok 4,7gb-osak ^^
              gyakorlatban viszont 4,6-nál többet nem bírtam rájuk írni… ^^

              Hozzászólás: Memória hibás: badmem peccs… #1925135
              xcut
              Felhasználó

                én is szívtam rossz memóriával, de garancia rulez…

                elvileg a linux-szal megy a hibás memóriamodul, de eléggé instabil lehet tõle… vhol olvastam ilyesmit (v a kernelben van ilyen opció? nem emléxek)
                a winxp 2mp-enként kékhalálba torkollik
                a 98se meg el se indul, mert minden bootnál kifagy az explorer.exe…

                Hozzászólás: mozilla-netscape #1979433
                xcut
                Felhasználó

                  Mert még nem használtad az opera-t!  🙂
                  [align=right][snapback]91739[/snapback][/align]

                  én használtam operát, és nekem nem volt kényelmes a felülete… most firefox-ot használok, de az 1.0pre nagyon bugos, úgyhogy pl a java-s oldalaknál szoktam Konqueror-t használni… az se rossz böngészõ, sõt! olvastam egy független tesztet, ahol az operát verte sebességben, meg azért a konqueror tényleg nagyon gyors! -tapasztalat-
                  fontolgatom az áttérést rá ^^
                  mindenesetre az opera is nagyon jó böngészõ… de azért nincs elhúzva a mezõnytõl… ^^
                  a mozilla bugos egy kicsit, de az se rossz…
                  a netscape az lassú…

                  de ezek még mindig _sokkal_ jobbak, mint az MSHTML motorral ellátott társaik ^^

                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1969841
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nálam [Ctrl-+] segített a dolgon, de nem is a betûméret zavaró számomra (még kisbetû sem 😉 ), hanem a sötét alapon világos betûk. De ezt általában értem, nem csak a Te lapodra.
                    Ha valaha lesz saját oldalam, tuti, hogy nem negatív könyv lesz belõle 🙂
                    [align=right][snapback]95384[/snapback][/align]

                    mondjuk én jobban szeretem a sötét alapon világosat…

                    [Nightwish – Elvenpath rulz.]

                    xcut
                    Felhasználó

                      :blink:  En nagyon is ugylatom, hogy linuxbol ez a program hianyzik. Vagyis megvan, csak eppen nem mukodik megfeleloen. Meglepett a reakcio.
                      Fellow, majd attanulmanyozom amit irtal linket. Ettol meg ronda az egesz, es joval kevesebbet tud, mint egy rendes kliens. Egyebkent meg ne haragudj, de nem adom meg annak a tiszteletet, aki felvasarolt egy rendszert, a nevebe beleirta, hogy MS, utana ellopta az egeret a machintostol, ahol ugyi mint partnerek voltak, aztan eladja. Ez meg mind semmi. Ir ra egy megbizhatatlan rendszert, amibe maga a felhasznalo nem tudja, hogy mit csinal eppen, meg mi is van tulajdon keppen. Egy olyan rendszert, amit amint leterhelsz, es elkezdesz tobb celra hasznalni, szep lassan osszeomlik. Ne haragudj, ha ezzel sertem az ertekrendedet, de nem adom meg a tiszteletet.
                      Aty, a BCDC kepes ugy tunni, mintha nem is BCDC lenne, hanem mondjuk sima dc++. Nezd majd meg.

                      Szoval meg mindig fenn al a kerdes, hogy akkor most hajlando-e valaki irni egy valamit, szabadidejeben, ami befuthatna. Valaki irta (bocsi az illetotol, hogy nem emlekszek a nevere) hogy van mar egy jo, megbizhato konzolos kliens, es feluletet kene irni ra. Ehez ert valaki?
                      [align=right][snapback]94047[/snapback][/align]

                      nekem van sokminden, ami hiányzik: pl WinAmp5 szintû lejátszó (és NEM, az XMMS még a régi WinAmp2-es szinte van…), vagy pl hiányzik egy normális grafikus felületû fájlkezelõ beépített tömörítõkkel, ami tudja kezelni a más kódolású fájlneveket is (ez az egyik baj a Konqueror-ral uhu alatt… remélem a gentoo-van megoldódik a dolog ^^), és tudásban legyen ott, mint a total commander…
                      szóval nemcsak a dc…

                      az egy dolog, h mit tett az ms. te azzal, h gúnyolod azzal te sem leszel jobb… ha tiszteletben tartod, azzal jelzed, h több vagy annál, minthogy lealacsonyodj a szintjére… elvégre az õ stílusa a „sárdobálás”…
                      az, h vmit megtisztelsz az alapvetõ jogaival, nem azt jelenti, h egyetértesz vele, v szereted…
                      „az ellenséget is tisztelni kell, nemcsak a barátod”

                      xcut
                      Felhasználó

                        Szia!

                        Nekem is voltak hasonló gondjaim.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,541-2,550 / 3,339