xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,551-2,560 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a linux és a lányok #1969838
    xcut
    Felhasználó

      bár nem nekem szólt:

      Nagyon kicsik a betük.
      1024×768 alatt hozzá kell dörgölõzni a monitorhoz.
      A levél tényleg jó. 🙂
      [align=right][snapback]95321[/snapback][/align]

      nekem nem tûntek olyan kicsinek… ^^
      majd akkor átbûvészkedem kicsit…
      addig is: View->Text size->Incrase
      hasznos tud lenni, pl nekem is van egy csomó olyan lap, ami még az enyémnél is kisebb betûkkel dolgozik linux alatt… win alatt nem, érdekes módon…

      [ez a gentoo brutális… tegnap több, mint 2 óráig fordult a bootstrap, amikor meguntam, és lefeküdtem aludni… lehet gépet kellene frissítenem? ^^]

      xcut
      Felhasználó

        kérdés: akárhogyan is, de windows alól lehet olvasni reiserfs partríciót? mert ha igen, akkor inkább átformázom a partríciót reiserfs-nek…

        xcut
        Felhasználó

          Ne is töröld. Az foglalja magába az 5-6-7 -et.
          Méretezd át a hda 5-öt. Kezdete legyen a mostani 677 , a vége meg ahogy gondolod ,de ne 4561 -nél nagyobb.

          swapet is át kell írni ,a hda csúszás miatt.
          [align=right][snapback]95310[/snapback][/align]

          és hogyan, mivel csináljam?
          gondolom fdisk, de ahhoz nem értek…

          xcut
          Felhasználó

            Na a
            -hda1  5 gigás ntfs
            -hda2  extended particio
            -hda5  30 giga fat32
            -hda6  .5 giga linux swap
            -hda7  5 giga linux

            A hda 5 bõl ne csipjél le ,mert tolodni fog a particiobejegyzés és a hda7 es linuxból hda8 lesz és nem fog bootolni. Mármint szerkeszteni kell akkor a bootot.
            [align=right][snapback]95305[/snapback][/align]

            egy grub config file átszerkesztése nem gond…
            most engem az érdekelne, h hogyan lehetne helyrehozni a dolgot…
            attól tartok, h ha a hda2-t törlöm, akkor megy vele a hda5-6-7 is…

            xcut
            Felhasználó

              Hda1+hda2=40GB
              Jo az.
              [align=right][snapback]95300[/snapback][/align]

              nekem az a bajom, h eddig kb ilyesmi partrícióim voltak:
              5gb win
              29gb egyéb
              5gb linux
              0,5gb swap

              a 29-esbõl akartam egy 5-6gb-os szeletet lecsippenteni a gentoo számára…

              szóval: mi történt, és ami fontosabb: mit kellene tennem?

              xcut
              Felhasználó

                Miért lenne 80 ?
                5 + 29 + 0.5 + 5 = ?
                [align=right][snapback]95292[/snapback][/align]

                5 + 35 + 29 + 0.5 + 5
                hda1, hda2, hda5, hda6, hda7

                Hozzászólás: a linux és a lányok #1969834
                xcut
                Felhasználó

                  Nahát, köszönjük szépen a szótárat 🙂 Ezentúl érteni fogunk 🙂
                  Közben megnéztem honlapodat, majd’ leestem a székrõl, annyit nevettem a „levél to Microsoft” címû alkotásodon 🙂 Bár én nem szoktam olyan stílusban beszélni/írni, de átéreztem minden dühödet 🙂
                  [align=right][snapback]95192[/snapback][/align]

                  jah, igen, akkor nagyon kiborult a bili, mert elkezte random módon állítgatni a jogokat és úgy, h nem voltam képes többé jogokat kiosztani (látszólag ok, de valójában nem tett semmit…)… nos, akkor nagyon bepöccentem…
                  aztán megofogadtam, h ha valaha is lesz saját oldalam, akkor felrakom… ^^

                  kisbetu: neked mi a bajod az olvashatósággal? amióta az új design van fent, senki se panaszkodott…
                  plz fejtsd ki… köszi.

                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1969830
                  xcut
                  Felhasználó

                    Kata, killall:

                    ^^ = 🙂
                    T.T = 🙁 :’-(
                    x.x @.@ = kiütve
                    ^.- = 😉
                    -.- = gonosz nézés
                    (-.-)zzZ = alszik

                    ezek manga(/japán) smiles-ek…

                    Hozzászólás: a linux és a lányok #1969824
                    xcut
                    Felhasználó

                      Köszi. 🙂
                      Elsõ próbálkozás volt, nagyon élveztem. A következõ valami szakmaibb lesz, ez jó volt elsõ ismerkedésnek.
                      [align=right][snapback]94926[/snapback][/align]

                      jah, amúgy egy kérdés, kicsit a doksival is kapcsolatban:
                      szóval írtad, h nem illik megkérdezni egy levlistán/irc-n azt, h „Van-e valakid?”
                      de ezt alapból butaság megkérdezni, nemde?
                      mert:
                      ad1: ha a lány járni akar vele, akkor úgyis jár, ha meg nem, akkor meg nem. viszont ezzel a kérdéssel egyértelmûvé válik, h járni akar az illetõ vele, amivel meg legtöbbször pont az ellentétét váltja ki, mint amit szeretne – tapasztalat (elsõ próbálkozásnál ez volt… kezdetén bevallottam, aztán meg a csaj jól leégetett T.T)-.
                      ad2: ha a lánynak van pasija, akkor vhol úgyis beszél róla… ugye óvatosan, de közel kell kerülni hozzá, és akkor magától fog beszélni a pasijáról, v annak hiányáról – tapasztalat -.
                      ad3: ha meg az ürge nagyon nem bír magával, akkor még mindig ott a social engineering… mondjuk egy TV csatornától hívja, mert véletlenszerûen sorsolta ki a számát egy új mûsorhoz, amibe párok kellenek, és megkérdezi, h van-e barátja…
                      nah, ok, az utóbbi eléggé extrém eset ^^ ennyire nem kell kíváncsinak lenni ^^

                      jól gondolom?

                      anime: T.T

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969820
                      xcut
                      Felhasználó

                        linuxos lányok: szoktatok animéket nézni? //gondoltam felvetek egy témát…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,551-2,560 / 3,339