xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,681-2,690 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UNREAL Tournament 2004 – linux #1943545
    xcut
    Felhasználó

      nem biztos, de én második körben így próbálnám.

      ui: ugye nem automounterrel próbálod? mert azzal sztem nem fog menni :(. még a gyári lemezek sem 🙁

      a supermount (így hívják) ki van lõve ^^

      Hozzászólás: ezt szeretem a linuxban #1965314
      xcut
      Felhasználó

        Aki linuxot használ, azért általában másképp áll hozzá a biztonsághoz, és akár winfos alatt is kevesebb vírust szed össze. Míg a windowsos társadalom nagy része egyátalán nem törõdik a biztonsággal és nem is hajlandó róla tanulni stb. Ismerek olyan windowsost is, aki röhög azon, hogy lehet annyi vírust összeszedni.
        Egy pl. ha átlagos windowsos vagy nem fogod text módba megnyitni a levelet, nem állítod át a programot, hogy ne nyissa meg automatikusan az utolsó levelet, nem veszed tudomásul, hogy az explorerben a vissza gomb automatikus ellenõrzésmentességet jelent, és nem fogsz másik böngészõt használni, „mert ez a legjobb”. Persze vannak kivételek, ezeknek a nagy része szó szerint röhög a többi windowsos társán. (

        Hozzászólás: ezt szeretem a linuxban #1965310
        xcut
        Felhasználó

          Nálam akkor is a vírusmentessége a nyerõ! Persze ez mifelénk lerágott csont, de akkor is!!

          Olvastátok már pl. ezt a cikket???
          http://index.hu/tech/biztonsag/patch0819/

          Nagyon elgondolkoztató a végsõ következtetése…

          igen, a mai „slágervírusok” nem mennek linux alatt… de lehetne, ismétlem lehetne vírust írni linuxra… csak nem írnak, mert sokkal nehezebb / sokkal több munka… meg mert a linuxot kevesen használják… ^^
          de egyszercsak kopogtat egy java vírus, ami „mindent visz” ^^

          mondjuk nekem win alatt, amióta netem van 1 vírusom se volt… a routeres tûzfal + kerio + avg antivirus + norton antivirus hatásos… ^^

          nade linux alá meg elég a router tûzfala és kész… ^^ én legalább is nem használok mást ^^

          Hozzászólás: UNREAL Tournament 2004 – linux #1943543
          xcut
          Felhasználó

            végeredményben mind1 melyikhez.
            a kérdés arra vonatkozott, hogy a ./blabla után kapott üzenet szerint perm denied -> ilyenkor az sh blabla parancs kell. azt, hogy hdd-rõl hogyan fogja feltenni az már az õ dolga, vszínûleg nem lesz egyenes menet, mivel az installer mountolt eszközöket / mappákat keres, term ua mountpoint – tal.

            ui én úgy csinálnám hogy az installert felmásolom vhová, a cd-t pedig  leválasztanám. az installert rootként indítva az majd befûzi a korongokat, több-kevesebb sikerrel. (szerencsém van mivel nincs automounterem – nagyon – nagyon nem jön be)

            üdv

            elindul a telepítés, majd kéri a 2-es cd-t, de akármelyiket rakom be nem jó neki…

            installer felmásol, cd ki, installer indít, 1.cd be, és menni fog?

            Hozzászólás: UNREAL Tournament 2004 – linux #1943541
            xcut
            Felhasználó

              nem. tényleg nem mindegy!!

              sh – val menni fog!

              és melyik verzió?
              az eredeticd-supermount-fstab
              simán eredeticd
              eredeticd-kézimount
              warezképfájl-kézimount
              fel az egészet (mind a 6 cd), és install.sh
              ?

              Hozzászólás: UNREAL Tournament 2004 – linux #1943539
              xcut
              Felhasználó

                😕 ha nem megy a ./ akkor miért nem így csinálod? :

                sh linux-installer.sh

                ,mert mint látom más az alapértelmezett bash.

                egyébként akárhová lehet mountolni, de akkor a mappa tartalma idõlegesen elvész. elõtte nem árt egy sync parancs terminálon.

                van annak jelentõsége? mármint nem mind1, h ./ || sh?
                mert nekem eddig minden ment ./-rel…

                Hozzászólás: UNREAL Tournament 2004 – linux #1943538
                xcut
                Felhasználó

                  visszatérés eme gyökérségbõl: xcut: kacsold ki az atutmountert, vagy/és tedd be menet közben a cd-bejegyzést az fstabba. kézi mount segíthet, menet közben átírt fstab esetén. 

                  szóval:
                  a., kézi mount, és minden megy
                  b., kevésbé használható, de van remény: automount, menet közbeni fstab szerkesztés, ahol a mountpointként az automounter mountpiointját adod meg. ennyi
                  c., még kevésbé haszn: automounter marad, idegen mountpointos fstab, kézi mount. (a cd-t nem fogod tudni kivenni, sem leválasztani stb). ez inkább 1 cd-s játéknál jó.

                  tedd az a., esetet, az utolsó lemezrõl másold a hdd-re az installszkriptet majd válassz le minden cdromot. indítsd a felmásolt installt, és õ majd befûzi a cdlemezt stb stb. (fontos hogy a meghajtó neve /dev/cdrom legyen, szóval ha nem az akkor csinálj egy linket, és az fstabban erre hivatkozz)

                  huhh ez kiss zavaros lett bocs meló van

                  újraolvasva…
                  tehát supermount bekapcs, fstab megszerkeszt, és menni fog? vagy kicsit step-by-step-ebben, mert fáradt vagyok (kb 24 órája nem aludtam), meg már rég szenvedek vele…
                  pedig az elõzõ uhu-ra csonk nélkül felment… hmm…

                  Hozzászólás: UNREAL Tournament 2004 – linux #1943536
                  xcut
                  Felhasználó

                    szóval izé… anno ment a dolog képfájlokkal most nem… ugyanaz a baj…

                    szóval mostmár nem értem a dolgot…
                    kifogytam az ötletekbõl.

                    Hozzászólás: ezt szeretem a linuxban #1965303
                    xcut
                    Felhasználó

                      😀
                      en is csinaltam mar olyat, hogy egyszerre forgattam az mplayert meg a kernelt, plusz neteztem, plusz zenet hallgattam, sig11 nelkul… (markas memoria rulez)

                      egyebkent nem akarok unnepronto lenni, de az xp-ben be kell kapcsolni a dma-t a cd-khez, kulonben igencsak leterheli a gepet 1 cd/dvd rippeles…

                      kl223

                      ^^

                      a dma be van/volt kapcsolva ^^

                      Hozzászólás: Bluetooth + SonyEricsson T630 #1965260
                      xcut
                      Felhasználó

                        persze, en is reiserfs parti vagyok, csak en nem az ntfs-sel szemben, hanem az ext3-mal…
                        asszem az uhu egyebkent ext3-at szeret maga alatt…
                        most minden particiomon reiserfs van.
                        alig varom mar a reiser 4-es verziojat… ill. mar kint van, de meg instabil…

                        kl223

                        sajna a baglyok nem csípik a reiserfs-t T.T

                        én is reiserfs párti vagyok ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,681-2,690 / 3,339