xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Root jelszó #2112005
    xcut
    Felhasználó

      0x176 || 0566

      Hozzászólás: Root jelszó #2112006
      xcut
      Felhasználó

        0x176 || 0566

        Hozzászólás: Kocsma topik #1950840
        xcut
        Felhasználó
          Hozzászólás: Root jelszó #2111859
          xcut
          Felhasználó
            violazoli wrote:
            Mondjuk a nagy swap alkalmasint jó lehet. Gondolkozom rajta, hogy ha majd valamikor átparticionálom a vinyót, akkor ha nem is 2.5, de mondjuk 2 giga swapot hagyok. Például, ha mondjuk olyan perverz leszek, hogy forrásból fordítok egy OpenOffice-ot. Akkor jól jöhet. Bár 512 mega a memóriám. De azt hallottam, amellé is jól jön, mert az OOo fordítása másképp rém lassú. Nem tudom igaz-e, de 80 gigás vinyó elvisel 2 giga swapot… Mindenesetre, elismerem, ez extrém dolog, a legtöbb forrásból telepítés nem igényel ennyit.

            Én relatíve nagy memóriával dolgozok (2GB, java miatt), és fél giga swap elég (eddig 1 byte-ot nem írt rá a rendszer). Szerintem érdemesebb beruházni egy kis memóriára (most nagyon lementek az árak), mert sokat dob a sebességen. A swapot alacsonyan hagyom, suspend2-re meg ott a filewriter allocator.

            Hozzászólás: Root jelszó #2111860
            xcut
            Felhasználó
              violazoli wrote:
              Mondjuk a nagy swap alkalmasint jó lehet. Gondolkozom rajta, hogy ha majd valamikor átparticionálom a vinyót, akkor ha nem is 2.5, de mondjuk 2 giga swapot hagyok. Például, ha mondjuk olyan perverz leszek, hogy forrásból fordítok egy OpenOffice-ot. Akkor jól jöhet. Bár 512 mega a memóriám. De azt hallottam, amellé is jól jön, mert az OOo fordítása másképp rém lassú. Nem tudom igaz-e, de 80 gigás vinyó elvisel 2 giga swapot… Mindenesetre, elismerem, ez extrém dolog, a legtöbb forrásból telepítés nem igényel ennyit.

              Én relatíve nagy memóriával dolgozok (2GB, java miatt), és fél giga swap elég (eddig 1 byte-ot nem írt rá a rendszer). Szerintem érdemesebb beruházni egy kis memóriára (most nagyon lementek az árak), mert sokat dob a sebességen. A swapot alacsonyan hagyom, suspend2-re meg ott a filewriter allocator.

              Hozzászólás: Root jelszó #2111675
              xcut
              Felhasználó
                vasy05 wrote:
                Ott tegnap egész éjszaka tartottam, aztán rájöttem arra, hogy igen az elsőről kivettem a csillagot majd csak a második volt bepipálva, aztán restart után a modprobe 8139too -t el is fogadta, mondom tökre jó végre, mondom emerge kde , erre valami gnu-config-al volt hibája, de semmit sem emergélt, még az mc-t sem. 🙁

                megy? ha igen, akkor tutira van neted

                és mi az a hibaüzenet, egészen pontosan?

                Hozzászólás: Root jelszó #2111676
                xcut
                Felhasználó
                  vasy05 wrote:
                  Ott tegnap egész éjszaka tartottam, aztán rájöttem arra, hogy igen az elsőről kivettem a csillagot majd csak a második volt bepipálva, aztán restart után a modprobe 8139too -t el is fogadta, mondom tökre jó végre, mondom emerge kde , erre valami gnu-config-al volt hibája, de semmit sem emergélt, még az mc-t sem. 🙁

                  megy? ha igen, akkor tutira van neted

                  és mi az a hibaüzenet, egészen pontosan?

                  Hozzászólás: Root jelszó #2111669
                  xcut
                  Felhasználó

                    Várj. Nem ott tartasz, hogy van kerneled, csak nem indul vele a net?

                    Hozzászólás: Root jelszó #2111670
                    xcut
                    Felhasználó

                      Várj. Nem ott tartasz, hogy van kerneled, csak nem indul vele a net?

                      Hozzászólás: Root jelszó #2111665
                      xcut
                      Felhasználó

                        Először is tudni kellene, hogy hol a gond.
                        Felismeri-e a kernel a kártyádat?

                        Ezt a dmesg kimenetéből lehet tudni, de túl sok adatot ad ki, amit greppel vagy egreppel lehet szűkíteni.
                        Mit ír ki erre a Linuxod?

                        Code:
                        dmesg | egrep ‘eth(0|1)’

                        És erre?

                        Code:
                        ls /etc/init.d/net.*
                      10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 3,339