Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
0x176 || 0566
0x176 || 0566
http://wiki.hup.hu/index.php/Fordítás_HOGYAN/Helyesírás
itt azt mondják, hogy licencviolazoli wrote:Mondjuk a nagy swap alkalmasint jó lehet. Gondolkozom rajta, hogy ha majd valamikor átparticionálom a vinyót, akkor ha nem is 2.5, de mondjuk 2 giga swapot hagyok. Például, ha mondjuk olyan perverz leszek, hogy forrásból fordítok egy OpenOffice-ot. Akkor jól jöhet. Bár 512 mega a memóriám. De azt hallottam, amellé is jól jön, mert az OOo fordítása másképp rém lassú. Nem tudom igaz-e, de 80 gigás vinyó elvisel 2 giga swapot… Mindenesetre, elismerem, ez extrém dolog, a legtöbb forrásból telepítés nem igényel ennyit.Én relatíve nagy memóriával dolgozok (2GB, java miatt), és fél giga swap elég (eddig 1 byte-ot nem írt rá a rendszer). Szerintem érdemesebb beruházni egy kis memóriára (most nagyon lementek az árak), mert sokat dob a sebességen. A swapot alacsonyan hagyom, suspend2-re meg ott a filewriter allocator.
violazoli wrote:Mondjuk a nagy swap alkalmasint jó lehet. Gondolkozom rajta, hogy ha majd valamikor átparticionálom a vinyót, akkor ha nem is 2.5, de mondjuk 2 giga swapot hagyok. Például, ha mondjuk olyan perverz leszek, hogy forrásból fordítok egy OpenOffice-ot. Akkor jól jöhet. Bár 512 mega a memóriám. De azt hallottam, amellé is jól jön, mert az OOo fordítása másképp rém lassú. Nem tudom igaz-e, de 80 gigás vinyó elvisel 2 giga swapot… Mindenesetre, elismerem, ez extrém dolog, a legtöbb forrásból telepítés nem igényel ennyit.Én relatíve nagy memóriával dolgozok (2GB, java miatt), és fél giga swap elég (eddig 1 byte-ot nem írt rá a rendszer). Szerintem érdemesebb beruházni egy kis memóriára (most nagyon lementek az árak), mert sokat dob a sebességen. A swapot alacsonyan hagyom, suspend2-re meg ott a filewriter allocator.
vasy05 wrote:Ott tegnap egész éjszaka tartottam, aztán rájöttem arra, hogy igen az elsőről kivettem a csillagot majd csak a második volt bepipálva, aztán restart után a modprobe 8139too -t el is fogadta, mondom tökre jó végre, mondom emerge kde , erre valami gnu-config-al volt hibája, de semmit sem emergélt, még az mc-t sem. 🙁Code:megy? ha igen, akkor tutira van neted
és mi az a hibaüzenet, egészen pontosan?
vasy05 wrote:Ott tegnap egész éjszaka tartottam, aztán rájöttem arra, hogy igen az elsőről kivettem a csillagot majd csak a második volt bepipálva, aztán restart után a modprobe 8139too -t el is fogadta, mondom tökre jó végre, mondom emerge kde , erre valami gnu-config-al volt hibája, de semmit sem emergélt, még az mc-t sem. 🙁Code:megy? ha igen, akkor tutira van neted
és mi az a hibaüzenet, egészen pontosan?
Várj. Nem ott tartasz, hogy van kerneled, csak nem indul vele a net?
Várj. Nem ott tartasz, hogy van kerneled, csak nem indul vele a net?
Először is tudni kellene, hogy hol a gond.
Felismeri-e a kernel a kártyádat?Ezt a dmesg kimenetéből lehet tudni, de túl sok adatot ad ki, amit greppel vagy egreppel lehet szűkíteni.
Mit ír ki erre a Linuxod?Code:dmesg | egrep ‘eth(0|1)’És erre?
Code:ls /etc/init.d/net.* -
SzerzőBejegyzés