Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Először is tudni kellene, hogy hol a gond.
Felismeri-e a kernel a kártyádat?Ezt a dmesg kimenetéből lehet tudni, de túl sok adatot ad ki, amit greppel vagy egreppel lehet szűkíteni.
Mit ír ki erre a Linuxod?Code:dmesg | egrep ‘eth(0|1)’És erre?
Code:ls /etc/init.d/net.*vasy05 wrote:majorlacko: köszi, végre valaki melettem van. xcut: próbáltam feltenni a sabayon 3.3-at tök jól felmendt minden, de amikor újraindítottam olyan szinten belassult, hogy rossz volt nézni. Amíg behozta a kde-menüt addig legalább megkajáltam. Nagyon meglassult, meg nézegettem fórumokat is a nagy Gentoo-sok is feltették kipróbálni, de inkább visszatették a sima alap Gentoo-t mert nem olyan jó azt mondták. De én is megpróbáltam. Gondoltam hátha menni fog, de mondom annyira meglassult, hogy ossz volt nézni. Amúgy észrevettem, hogy nem stimmel valami a kernel configodba. 🙂 De már faterom hozza haza a szabilinux-ról a kernel forgatzást és akkor neki fogok ülni. Szerintem egy 2 órán belül. 🙂 🙂 🙂Kernelfordításhoz pár tanács:
drivereknél a legjobb barátod az lspci, és az lshw; onnan google, és meglesz, hogy mi kell
nem driverek esetén olvasd el a helpet… vannak beépített „buktatók” (dolgok, amik néha furán működnek… pl én így jártam a HIGHMEM-mel, majd leblogolom).
A blogomban írtam kernelfordításról, elolvashatod, felhasználhatod (értelemszerűen a drivereknél neked más kell), írtam egy pár hasznos dolgot bele. Amúgy éppen most írok egy cikksorozatot arról, hogy a notimra hogyan raktam fel, olvasd át (ne az alapján akarj telepíteni!), lehet találsz benne pár hasznos dolgot.vasy05 wrote:majorlacko: köszi, végre valaki melettem van. xcut: próbáltam feltenni a sabayon 3.3-at tök jól felmendt minden, de amikor újraindítottam olyan szinten belassult, hogy rossz volt nézni. Amíg behozta a kde-menüt addig legalább megkajáltam. Nagyon meglassult, meg nézegettem fórumokat is a nagy Gentoo-sok is feltették kipróbálni, de inkább visszatették a sima alap Gentoo-t mert nem olyan jó azt mondták. De én is megpróbáltam. Gondoltam hátha menni fog, de mondom annyira meglassult, hogy ossz volt nézni. Amúgy észrevettem, hogy nem stimmel valami a kernel configodba. 🙂 De már faterom hozza haza a szabilinux-ról a kernel forgatzást és akkor neki fogok ülni. Szerintem egy 2 órán belül. 🙂 🙂 🙂Kernelfordításhoz pár tanács:
drivereknél a legjobb barátod az lspci, és az lshw; onnan google, és meglesz, hogy mi kell
nem driverek esetén olvasd el a helpet… vannak beépített „buktatók” (dolgok, amik néha furán működnek… pl én így jártam a HIGHMEM-mel, majd leblogolom).
A blogomban írtam kernelfordításról, elolvashatod, felhasználhatod (értelemszerűen a drivereknél neked más kell), írtam egy pár hasznos dolgot bele. Amúgy éppen most írok egy cikksorozatot arról, hogy a notimra hogyan raktam fel, olvasd át (ne az alapján akarj telepíteni!), lehet találsz benne pár hasznos dolgot.pomm wrote:xt támogatást tettél bele? 😀Passz… lapozz vissza és szedd le.
Tényleg: ki tud minél kevesebb módosítással bebootolni vele?
pomm wrote:xt támogatást tettél bele? 😀Passz… lapozz vissza és szedd le.
Tényleg: ki tud minél kevesebb módosítással bebootolni vele?
Két dolgot szeretnék mondani.
Az első: nem tudom, néztétek-e a kernel configomat, de az szigorúan pedagógiai célzattal készült. Szó szerint _semmi_ nincsen benne (kíváncsi voltam, hogy feltűnik-e vasy-nak), de hogy könnyebb legyen rájönnie, hogy kamu, még a processzor típusát is valami via-izére állítottam.
A második már vasy-nak szól: mi lenne, ha egyből nem Gentoo-t raknál, hanem valamelyik leszármazottját, pl Sabayon-t? Az is Gentoo, csak előre be van állítva nagyjából minden (Beryl is, rendesen). Pont az van benne, amit tőlünk szeretnél. Ha meg „megunod”, akkor ráérsz rájönni, hogyan csinálj belőle kb 3 paranccsal meg egy `emerge –sync && emerge -uDNav world`-del „rendes” Gentoo-t. Szerintem gondolkozz el rajta.
Két dolgot szeretnék mondani.
Az első: nem tudom, néztétek-e a kernel configomat, de az szigorúan pedagógiai célzattal készült. Szó szerint _semmi_ nincsen benne (kíváncsi voltam, hogy feltűnik-e vasy-nak), de hogy könnyebb legyen rájönnie, hogy kamu, még a processzor típusát is valami via-izére állítottam.
A második már vasy-nak szól: mi lenne, ha egyből nem Gentoo-t raknál, hanem valamelyik leszármazottját, pl Sabayon-t? Az is Gentoo, csak előre be van állítva nagyjából minden (Beryl is, rendesen). Pont az van benne, amit tőlünk szeretnél. Ha meg „megunod”, akkor ráérsz rájönni, hogyan csinálj belőle kb 3 paranccsal meg egy `emerge –sync && emerge -uDNav world`-del „rendes” Gentoo-t. Szerintem gondolkozz el rajta.
http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html
Javaslom, hogy még mielőtt felmerül benned, hogy komolyabban Linuxozol, olvasd ezt át. Ne csak egyszer. Tanuld meg kívülről, legyen a Bibliád, eszerint gondolkozz. Ha sikerült, akkor nem kell könyveket venned, de még nagyon fórumra sem járnod segítségért, mert képes leszel arra, hogy magadtól felrakj akármilyen oprendszert.http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html
Javaslom, hogy még mielőtt felmerül benned, hogy komolyabban Linuxozol, olvasd ezt át. Ne csak egyszer. Tanuld meg kívülről, legyen a Bibliád, eszerint gondolkozz. Ha sikerült, akkor nem kell könyveket venned, de még nagyon fórumra sem járnod segítségért, mert képes leszel arra, hogy magadtól felrakj akármilyen oprendszert.vasy05 wrote:Aha. A magyar billentyubeallitasokat honnan lotted be?A konzolos része benne van a handbookban, a KDE-s részt meg a Vezérlőpulton…
-
SzerzőBejegyzés