xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Root jelszó #2111666
    xcut
    Felhasználó

      Először is tudni kellene, hogy hol a gond.
      Felismeri-e a kernel a kártyádat?

      Ezt a dmesg kimenetéből lehet tudni, de túl sok adatot ad ki, amit greppel vagy egreppel lehet szűkíteni.
      Mit ír ki erre a Linuxod?

      Code:
      dmesg | egrep ‘eth(0|1)’

      És erre?

      Code:
      ls /etc/init.d/net.*
      Hozzászólás: Root jelszó #2111611
      xcut
      Felhasználó
        vasy05 wrote:
        majorlacko: köszi, végre valaki melettem van. xcut: próbáltam feltenni a sabayon 3.3-at tök jól felmendt minden, de amikor újraindítottam olyan szinten belassult, hogy rossz volt nézni. Amíg behozta a kde-menüt addig legalább megkajáltam. Nagyon meglassult, meg nézegettem fórumokat is a nagy Gentoo-sok is feltették kipróbálni, de inkább visszatették a sima alap Gentoo-t mert nem olyan jó azt mondták. De én is megpróbáltam. Gondoltam hátha menni fog, de mondom annyira meglassult, hogy ossz volt nézni. Amúgy észrevettem, hogy nem stimmel valami a kernel configodba. 🙂 De már faterom hozza haza a szabilinux-ról a kernel forgatzást és akkor neki fogok ülni. Szerintem egy 2 órán belül. 🙂 🙂 🙂

        Kernelfordításhoz pár tanács:
        drivereknél a legjobb barátod az lspci, és az lshw; onnan google, és meglesz, hogy mi kell
        nem driverek esetén olvasd el a helpet… vannak beépített „buktatók” (dolgok, amik néha furán működnek… pl én így jártam a HIGHMEM-mel, majd leblogolom).
        A blogomban írtam kernelfordításról, elolvashatod, felhasználhatod (értelemszerűen a drivereknél neked más kell), írtam egy pár hasznos dolgot bele. Amúgy éppen most írok egy cikksorozatot arról, hogy a notimra hogyan raktam fel, olvasd át (ne az alapján akarj telepíteni!), lehet találsz benne pár hasznos dolgot.

        Hozzászólás: Root jelszó #2111612
        xcut
        Felhasználó
          vasy05 wrote:
          majorlacko: köszi, végre valaki melettem van. xcut: próbáltam feltenni a sabayon 3.3-at tök jól felmendt minden, de amikor újraindítottam olyan szinten belassult, hogy rossz volt nézni. Amíg behozta a kde-menüt addig legalább megkajáltam. Nagyon meglassult, meg nézegettem fórumokat is a nagy Gentoo-sok is feltették kipróbálni, de inkább visszatették a sima alap Gentoo-t mert nem olyan jó azt mondták. De én is megpróbáltam. Gondoltam hátha menni fog, de mondom annyira meglassult, hogy ossz volt nézni. Amúgy észrevettem, hogy nem stimmel valami a kernel configodba. 🙂 De már faterom hozza haza a szabilinux-ról a kernel forgatzást és akkor neki fogok ülni. Szerintem egy 2 órán belül. 🙂 🙂 🙂

          Kernelfordításhoz pár tanács:
          drivereknél a legjobb barátod az lspci, és az lshw; onnan google, és meglesz, hogy mi kell
          nem driverek esetén olvasd el a helpet… vannak beépített „buktatók” (dolgok, amik néha furán működnek… pl én így jártam a HIGHMEM-mel, majd leblogolom).
          A blogomban írtam kernelfordításról, elolvashatod, felhasználhatod (értelemszerűen a drivereknél neked más kell), írtam egy pár hasznos dolgot bele. Amúgy éppen most írok egy cikksorozatot arról, hogy a notimra hogyan raktam fel, olvasd át (ne az alapján akarj telepíteni!), lehet találsz benne pár hasznos dolgot.

          Hozzászólás: Root jelszó #2111603
          xcut
          Felhasználó
            pomm wrote:
            xt támogatást tettél bele? 😀

            Passz… lapozz vissza és szedd le.

            Tényleg: ki tud minél kevesebb módosítással bebootolni vele?

            Hozzászólás: Root jelszó #2111604
            xcut
            Felhasználó
              pomm wrote:
              xt támogatást tettél bele? 😀

              Passz… lapozz vissza és szedd le.

              Tényleg: ki tud minél kevesebb módosítással bebootolni vele?

              Hozzászólás: Root jelszó #2111599
              xcut
              Felhasználó

                Két dolgot szeretnék mondani.

                Az első: nem tudom, néztétek-e a kernel configomat, de az szigorúan pedagógiai célzattal készült. Szó szerint _semmi_ nincsen benne (kíváncsi voltam, hogy feltűnik-e vasy-nak), de hogy könnyebb legyen rájönnie, hogy kamu, még a processzor típusát is valami via-izére állítottam.

                A második már vasy-nak szól: mi lenne, ha egyből nem Gentoo-t raknál, hanem valamelyik leszármazottját, pl Sabayon-t? Az is Gentoo, csak előre be van állítva nagyjából minden (Beryl is, rendesen). Pont az van benne, amit tőlünk szeretnél. Ha meg „megunod”, akkor ráérsz rájönni, hogyan csinálj belőle kb 3 paranccsal meg egy `emerge –sync && emerge -uDNav world`-del „rendes” Gentoo-t. Szerintem gondolkozz el rajta.

                Hozzászólás: Root jelszó #2111600
                xcut
                Felhasználó

                  Két dolgot szeretnék mondani.

                  Az első: nem tudom, néztétek-e a kernel configomat, de az szigorúan pedagógiai célzattal készült. Szó szerint _semmi_ nincsen benne (kíváncsi voltam, hogy feltűnik-e vasy-nak), de hogy könnyebb legyen rájönnie, hogy kamu, még a processzor típusát is valami via-izére állítottam.

                  A második már vasy-nak szól: mi lenne, ha egyből nem Gentoo-t raknál, hanem valamelyik leszármazottját, pl Sabayon-t? Az is Gentoo, csak előre be van állítva nagyjából minden (Beryl is, rendesen). Pont az van benne, amit tőlünk szeretnél. Ha meg „megunod”, akkor ráérsz rájönni, hogyan csinálj belőle kb 3 paranccsal meg egy `emerge –sync && emerge -uDNav world`-del „rendes” Gentoo-t. Szerintem gondolkozz el rajta.

                  Hozzászólás: Konyv #2112841
                  xcut
                  Felhasználó

                    http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html
                    Javaslom, hogy még mielőtt felmerül benned, hogy komolyabban Linuxozol, olvasd ezt át. Ne csak egyszer. Tanuld meg kívülről, legyen a Bibliád, eszerint gondolkozz. Ha sikerült, akkor nem kell könyveket venned, de még nagyon fórumra sem járnod segítségért, mert képes leszel arra, hogy magadtól felrakj akármilyen oprendszert.

                    Hozzászólás: Konyv #2112842
                    xcut
                    Felhasználó

                      http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html
                      Javaslom, hogy még mielőtt felmerül benned, hogy komolyabban Linuxozol, olvasd ezt át. Ne csak egyszer. Tanuld meg kívülről, legyen a Bibliád, eszerint gondolkozz. Ha sikerült, akkor nem kell könyveket venned, de még nagyon fórumra sem járnod segítségért, mert képes leszel arra, hogy magadtól felrakj akármilyen oprendszert.

                      Hozzászólás: Kernel forgatas Hogyan #2112835
                      xcut
                      Felhasználó
                        vasy05 wrote:
                        Aha. A magyar billentyubeallitasokat honnan lotted be?

                        A konzolos része benne van a handbookban, a KDE-s részt meg a Vezérlőpulton…

                      10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 3,339