xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071591
    xcut
    Felhasználó

      Kevés az aktív tag, de erre két oldalú megoldás lenne a jó:
      1.) a régieket visszacsalogatni (razoli, bbt, killall, guhu, fellow, rushmoon, joco8192, deus, gergo, mm, gege, lordoftheboards és a többiek, hirtelen ők jutottak eszembe)
      2.) új generációt kinevelni, ahogyan működött (ezt már leírtam egy másik hasonló topicban)

      Más. A fizetős szolgáltatás érdekelne. Mondjuk lehetne olyat, hogy az lfhu segít nyílt forrású projekteket tárhellyel, a főoldalon kiírva (mondjuk egy almenü, hogy „Támogatott projektek”), meg egy-egy gyűjtőtopic (mondjuk főoldal->fórum->támogatott projektek->xy projekt). Az ár meg „jelképes”, mondjuk annyi ft havonta, ahány MB a tárhely, és lehetne igénybe venni PHP-t, MySQL-t, postgres-t, python-t, vagy ha valaki nagyon akar valamit (mondjuk kell a projektjéhez, és ingyen van), azt felrakni. Például engem érdekelne egy ilyesmi koncepció.

      Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071492
      xcut
      Felhasználó

        Csaba!
        Tiszteletben tartom, akármit is döntesz. Ha megszűnne a fórum, azt nagyon sajnálnám, mivel itt szerettetétek meg a Linuxot velem (páran elmentek, de sokan itt vannak még).
        A moderátoroktól való megszabadulás tényleg nem lenne rossz ötlet. Támogatom.
        Amennyiben te lennél „egyeduralkodó”, akkor pedig a gép előtt töltött időm egy részét szívesen fordítom a kezdők segítésére (mint mostanában igyekszek tenni, főként a gentoo részlegben igyekszek aktívkodni). Ha megmarad a fórum, és van kereslet rá, szívesen segíteném cikkekkel (híreket nem tudok, de néha egy-egy cikk, egy problémáról, amivel megszenvedek nem nagy dolog, ha segítek vele). Segíteni tudnám gentoo-specifikus dolgokkal is (pl egy durvább változás a portage környékén… szívesen megírom, és rá akár megoldást is).

        Violazoli!
        Két dologgal kötök bele a phpBB-be: 1.) nem biztonságos, és nem hiányzik, hogy egy hülye exploittal felnyomják az oldalt 2.) 200000 hozzászólásnál ISZONYATOSAN lassú lenne.
        Magam részéről még mindig az IPB-t ajánlanám, de az pénzes dolog. A legjobb megoldás egy saját fejlesztés lenne, de az meg kockázatos. Bár én is dolgozok hasonló projekten, nem ajánlom fel, mivel több, mint egy év, mire végzek vele (időhiány), illetve nem hinném, hogy egy instabil, kiforratlan rendszer jó lenne. Szóval IPB, akár még pénzt is lehetne összedobni rá.

        Hozzászólás: ssh #2071758
        xcut
        Felhasználó

          nézz szét a /etc/ssh/sshd_config fájlban…

          Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069389
          xcut
          Felhasználó
            mad-ve wrote:
            Nekem nem kell vista aeroért.. Van egy picinyke kis program ami xp alatt is megcsinálja.. Nvidia driver meg átlátszóvá teszi az ablakokat, ha kell, néhány programnak meg a beállításaiban is ott van az átlátszóság.. Kinézetet meg ha korlátozottan is, de lehet változtatni. Ahogy elnézem vista meg szinte csak kinézetben meg hardverigényben változott. Hát remek. Asszem nem kell.. itt egy kép xp alatti aeroról:
            http://kepfeltoltes.hu/view/060910/805727791V_g_lap01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
            Ja és ez normál alt+tabbal működik, szóval semmi variálás…

            Amúgy biztos vagyok benne, hogy ilyen már linuxra is van, csak max nem terjedt el. Ha az emlékeim nem csalnak, ilyet tud a looking glass pár éve, de lehet az OSX is (az MS-nél már hagyomány, hogy az Apple-től nyúl le dolgokat ^.-).

            Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069387
            xcut
            Felhasználó
              bepe79 wrote:
              Nem lesz olyan lassú ez a Vista […] de legalább pozitív irányba fejlődik.

              Ahol volt, ahhoz képest már nem nagyon lehet visszafelé fejlődni.
              Amúgy rohadt egyszerű az MS stratégiája.
              Kiadja az első build-et, tele lassító kóddal. Majd pár buildet, de folyamatosan eltávolítgatja a lassító kódokat. Aztán meg mindenki hanyatt vágja magát, hogy „húdegyorslett…”. Holott egyszerűen lehetetlen, hogy egy normális oprendszer ilyen kinézettel annyira lassú legyen. A looking glass sokkal gyorsabb nála livecd-ről (onnan gonodlom, hogy az én gépemen elment tűrhető sebességgel, a Vistanak meg neki se mentem, mert alá esik a gépem a minimális rendszerkövetelménynek, ha Aero-t akarok használni), pedig az egy kicsit komolyabb cucc, mint az Aero. A .net framework az egyetlen egy vonzó tulajdonsága, de arra meg ott a mono. Aki meg annyira olyan, hogy „hú, az a dotnet milyen király dolog, a windóz így kentbe veri a linuxot muhahaha én megmondom mert programozó vagyok, írtam már C kódot is [ int main(){ printf(„Hello world!n”; return 0; } ]”, annak meg… [képzeljetek ide valami csúnyát].

              Ha a szekció flame, akkor legyen flame ^^

              Hozzászólás: gentoo szervernek? #2071061
              xcut
              Felhasználó

                Nagyon jó szervernek, bár azért én azt javasolnám, hogy egy másik géppel (vagy többel is) DistCC-zd a fordításokat (ekkor nagyon figyelj oda a GCC verzióra!). Ha szervert futtatsz, akkor nagyon fontos a make.conf-ban belőni a portage processzek nice-át. Kernelnek meg inkább vanilla-t használj.

                Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069372
                xcut
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  Egyébként egyre röhejesebb a vista reklámozása a linuxforum.hu-n.
                  Ha ez a topik itt nem létezne, Redmond-ban sírógörcsök között álmatlanul hánykolódna párnáin Mr. Ballmer.

                  (A francba, az M$-nek van pénze. Miért kell ITT ez az ingyenreklám? Már qrvára be vagyok erre rágva. A kellemes flame-téma egy ideje arról szól, hogyha az M$-nél valaki bemegy a wc-re, rögtön mindenki tud róla – a linuxforum.hu-ról….
                  Persze a fórumon kialakult illemszabályok miatt nehéz ebben a topikban értelmes dolgokról csevegni.
                  Egyrészt a fórumtagság döntő többsége udvarias, és nem fogja ‘illetlen’ szavakkal minősíteni egy kereskedelmi cég termékét – továbbá dícsérni sem fogja, mert kit érdekel? Ott van a sok M$ fórum, ezt ott kéne. Na mindegy.)

                  Amikor megjelentek az első shotok, már akkor is ocsmány volt. Azóta sem javult. Kevesebb a csillivilli, de a KDE 3.5 mérföldekkel jobban kezelhető, és áttekinthető. XGL+Compiz-zal lehet ugyanazt az átlátszóságot produkálni, töredéke erőforrással. A KDE 4 az meg messze elhúz mellette. A hwigénye meg nem röhejes, hanem szánalmas.
                  Folytatva ott, hogy a forradalmi újítások (gondolom érdeklődés hiányában) ismét kimaradtak. Sebaj, talán 20 év múlva.
                  Arról már nem is beszélve, hogy ugyanolyan gányolmány lesz, mint az XP. Hiába adnak ki színes-szagos könyveket arról, hogy milyen hiper-szuper rendszerük van a kód kezelésére, gyakorlatilag lehetetlen betartani a határidők meg a „két hetente jön valaki, és újraálmodja a fél rendszert” típusú apró akadályok miatt. Ugyanaz lesz, mint az XP-nél: pár rendszerközeli dolgot homályosan dokumentálnak (mivel a fejlesztők sem tudják pontosan, hogyan működik), aztán egy szoftvert találgatás alapján írnak meg. Ha jön a patch, ami érinti azt a részt, akkor meg párezer alkalmazással újratesztelik, és ha nem megy, akkor megpróbálják megoldani másként. Ezért van az, hogy van olyan hiba, ami az XP megjelenésekor is benne volt, és mai napig nem javították, illetve ezért csúsznak a patchek. A jelek nem arra utalnak, hogy ez változna a Vista-ban. Terv is van az újraírásra, Singularity néven, de abból talán 10 év múlva lesz valami, ráadásul teljesen más rendszerű, így max csak emulálva lehetne megoldani a kompatibílitást a winnel.

                  Alig várom, hogy a Google kijöjjön az oprendszerével, ami NT kompatíbilis lesz (szerintetek minek kell annyi NT mérnök neki az MS-től?), és beleköpjön az MS levesébe egy stabil, áttekinthető kódú, így biztonságosabb, és könnyebben/gyorsabban fejleszthető oprendszerrel. Ha ezt még nyílt forrással adná is ki… az MS-nek nagy érvágás lenne. Lenne egy kis reklámcsík alul, vagy mondjuk adatokat adna ki arról, hogy éppen mivel játszol, vagy milyen alkalmazás fut, de ez szerintem nem nagy ár (főleg, hogy ad1. az MS-nek is biztos vannak ilyen statisztikái ad2. önként is csinálják sokan, lásd XFire messenger).[/’illetlen’ szavakkal minősítés]

                  Hozzászólás: vicc #1923146
                  xcut
                  Felhasználó
                    smica wrote:
                    balev wrote:
                    Ha szeretitek kínozni magatokat! (vagy egy ismerősötöket) 🙂

                    http://cukivagyok.hu/

                    Ezt a szart! Anyáááááám! Néha sajnálom, hogy nincs diktatúra, legalább az ilyeneket nem hagynák felszínre törni.

                    reakcióm a számra: OMFGWTFLOL

                    neked: szerintem a csaj vagy viccel, vagy Tajgetosz pozitív… ^^

                    Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069363
                    xcut
                    Felhasználó
                      uzsolt wrote:
                      Ez a durva, nem a ráspoly 😛

                      Ilyenkor kezdek el „nosztalgiázni”, amikor még 64kb-ban volt minden, mi szem-szájnak ingere, hang, joystick, grafika,…
                      És még a +4kb! Maga volt az álom 😀

                      Hova fejlődik a világ…

                      64k… még a régi C64-es idők. Azok még igazi számítógépek voltak.

                      Hozzászólás: Melyik az igazi? #2070748
                      xcut
                      Felhasználó
                        Joco8192 wrote:
                        Ja és ami lényeges nemindegy 32 vagy 64 bites a rendszered. Bizunk benne most már kikopnak az öskövűletek azt nem lesz ilyen jellegű kérdés.

                        Azért nem hinném, hogy annyira őskövületek, mert még szerintem a döntő többség azt használja. Lehet, hogy kevésbé fejlettek, de ha megnézed akkor relatív kevés 3rd party app van 64bitre. Pl flash sincsen (nálam ez visszahúzó erő, mivel gyakran látogatom a youtube-ot).

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 3,339