xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: python kezdő #2070233
    xcut
    Felhasználó

      Megvan mit akar… asszociatív tömböt.
      PHP-ben így néz ki:
      $abc=array( „a”=>ertek1, „b”=>ertek2, „c”=>ertek3, stb);

      Hozzászólás: gentoo telepítés #2017899
      xcut
      Felhasználó
        retaliator44 wrote:
        „A 32 bites simán jó…”
        A 64 bites szebb, jobb, csilivilibb meg minden, nem? Ha nem lenne jobb, akkor minek találták ki? Egyébként a proci az Intel honlapja szerint ismeri az EM64T-t. Ebből következik, hogy amd64-gyel mennie kell 64 biten, függetlenül attól, hogy Intel?

        Igen, menni fog amd64-gyel. Tuti. Független attól, hogy intel-e, vagy amd. Azért amd64, mert ők dobták piacra először.

        KOXX wrote:
        azért találták ki legfőkébb a 64bit-es arch-ot, mert 32bit-el nem tömheted meg a géped 4 GB-nál több memoriával ami szerver téren előnyös. azon kívül még külömbözik abban is, hogy jóval több műveletet képes elvégezni egyszerre, de desktop téren nem különösebben érzékelhető a teljesítménynövekedés. hátrány az van benne, hogy sok zárt forrású progi nincs 64bit-es arch-ra lefordítva így x86 emulációval kell futtatnod. pl.: flashplayer, java, skype és még sorolható, de én el vagyok ezek nélkül is. java ha minden jól megy egyébként hamarosan nyílt forrású lesz, addig meg használom a blackdown java-t.

        A blackdown java jó addig, amíg nem rakod fel a sun java-t, és észreveszed, hogy minden java appod érezhetően sokkal gyorsabb ^^
        Én ezért halasztgatom a váltást 64bitre. Várok vele leglább még 2 évet, mire minden meglesz rá, és primary arch lesz.

        Hozzászólás: gentoo telepítés #2017895
        xcut
        Felhasználó

          amd64-gyel próbáld, mert ia64 procid tuti nincsen…
          A gentoo egyik előnye, hogy agyondokumentált. Gentoo-wiki.org és gentoo.org-on a doc alatt szinte minden megvan.

          Hozzászólás: Imperium Galactica II #2072073
          xcut
          Felhasználó

            egyelőre egy másik szálon oldom a problémát, de ha nem megy, akkor megpróbálom ezt is… köszi.
            Hamarosan írok egy howto-t, amiben összefoglalom.

            Hozzászólás: Imperium Galactica II #2072071
            xcut
            Felhasználó

              Leszedtem a crackelést, eredetivel megy, kicsit szórakoztam ezzel-azzal…
              A lényeg a következő: fut, de szaggat a hang miatt, miközben ilyeneket dobál ki (kb másodpercenként):

              Code:
              err:wave:wodPlayer_ProcessMessages pcm_pause failed: Input/output error

              Alsa-ra van állítva a hang, hw acc emulated, és az emulate driver is be van kapcsolva (így a legjobb).

              A problémára itt találtam csak valamit, de nem használható: http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=2853
              Ha valakinek van ideje, nézze már át (van egy link, hogy duplikált a bug, azt a szálat is nézegettem, de semmi érdekes…), hátha lát olyat, ami felett elsiklott a szemem. Holnap átnézem mégegyszer, ma már fáradt vagyok.

              A ~/.asoundrc-m (aki ért hozzá, nézze már meg, nekem rohadtul fogalmam sincs róla, csak copy-paste a gentoo wikiből… úgy nagyjából értem, mi mi akar lenni, de hibát találni nem tudok benne, annyira nem látom át):

              Code:
              pcm.dmixer {
                  type dmix
                  ipc_key 1024
                  ipc_key_add_uid false
                  ipc_perm 0666              # mixing for all users
                                              # for users only in your group use 0660

                  slave {
                      pcm „hw:0,0”
                      period_time 0
                      period_size 1024
                      buffer_size 8192
                rate 44100
                  }
                  bindings {
                      0 0
                      1 1
                  }
              }

              pcm.dsp0 {
                  type plug
                  slave.pcm „dmixer”
              }

              pcm.!default {
                      type plug
                      slave.pcm „dmixer”
              }

              pcm.default {
                type plug
                slave.pcm „dmixer”
              }

              ctl.mixer0 {
                  type hw
                  card 0
              }

              Köszi előre is, ha fárad valaki vele.

              Ha készen leszek, akkor a blogomba írok egy szép HOWTO-t.

              Hozzászólás: Imperium Galactica II #2072070
              xcut
              Felhasználó

                Szedtem cracket, de nem segített… crackkel még a GT logóig sem jutott el…

                Hozzászólás: Előre ! #2072117
                xcut
                Felhasználó

                  yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhh!

                  azon kívül egyből javasolok is: a pontjaidat felvenni a netikettbe, illetve még azt is, hogy a netikett nem szentírás, hanem értelem szerűen kell venni.

                  Hozzászólás: Imperium Galactica II #2072068
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nem kell crack az enyémhez…

                    Hozzászólás: ssh #2071761
                    xcut
                    Felhasználó
                      Code:
                      #Port 22
                      Protocol 2
                      #AddressFamily any
                      #ListenAddress 0.0.0.0
                      #ListenAddress ::
                      # HostKey for protocol version 1
                      #HostKey /etc/ssh/ssh_host_key
                      # HostKeys for protocol version 2
                      #HostKey /etc/ssh/ssh_host_rsa_key
                      #HostKey /etc/ssh/ssh_host_dsa_key
                      # Lifetime and size of ephemeral version 1 server key
                      #KeyRegenerationInterval 1h
                      #ServerKeyBits 768
                      #SyslogFacility AUTH
                      #LogLevel INFO
                      #LoginGraceTime 2m
                      PermitRootLogin no
                      #StrictModes yes
                      #MaxAuthTries 6
                      #RSAAuthentication yes
                      #PubkeyAuthentication yes
                      #AuthorizedKeysFile    .ssh/authorized_keys
                      #RhostsRSAAuthentication no
                      #HostbasedAuthentication no
                      #IgnoreUserKnownHosts no
                      #IgnoreRhosts yes
                      PasswordAuthentication yes
                      PermitEmptyPasswords no
                      #ChallengeResponseAuthentication yes
                      #KerberosAuthentication no
                      #KerberosOrLocalPasswd yes
                      #KerberosTicketCleanup yes
                      #KerberosGetAFSToken no
                      #GSSAPIAuthentication no
                      #GSSAPICleanupCredentials yes
                      UsePAM yes
                      #AllowTcpForwarding yes
                      #GatewayPorts no
                      #X11Forwarding no
                      #X11DisplayOffset 10
                      #X11UseLocalhost yes
                      #PrintMotd yes
                      #PrintLastLog yes
                      #TCPKeepAlive yes
                      #UseLogin no
                      #UsePrivilegeSeparation yes
                      #PermitUserEnvironment no
                      #Compression delayed
                      #ClientAliveInterval 0
                      #ClientAliveCountMax 3
                      #UseDNS yes
                      #PidFile /var/run/sshd.pid
                      #MaxStartups 10
                      #PermitTunnel no
                      # no default banner path
                      #Banner /some/path
                      # override default of no subsystems
                      Subsystem      sftp    /usr/lib/misc/sftp-server

                      Na, kb ez az én configom, és működik, mert a suliban infó fakton az itthoni gépre jegyzetelek vim-mel (a nano sajnos eléggé furán viselkedik) ^^

                      Hozzászólás: gentoo szervernek? #2071066
                      xcut
                      Felhasználó
                        smica wrote:
                        Nem 5 perce írtad, úgyhogy kicsit megkésve kérdezném, hogy miért vanilla?
                        Csak kiváncsiságból.
                        Mi a baj a gentoo féle forrással?

                        A gentoo gyári kernele sok olyan dologgal van tele, ami egy szerverhez felesleges, inkább desktopra jó.
                        A vanilla is jó, de a hardened lesz a te barátod, esetleg SELinux.

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 3,339