Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Megvan mit akar… asszociatív tömböt.
PHP-ben így néz ki:
$abc=array( „a”=>ertek1, „b”=>ertek2, „c”=>ertek3, stb);retaliator44 wrote:„A 32 bites simán jó…”
A 64 bites szebb, jobb, csilivilibb meg minden, nem? Ha nem lenne jobb, akkor minek találták ki? Egyébként a proci az Intel honlapja szerint ismeri az EM64T-t. Ebből következik, hogy amd64-gyel mennie kell 64 biten, függetlenül attól, hogy Intel?Igen, menni fog amd64-gyel. Tuti. Független attól, hogy intel-e, vagy amd. Azért amd64, mert ők dobták piacra először.
KOXX wrote:azért találták ki legfőkébb a 64bit-es arch-ot, mert 32bit-el nem tömheted meg a géped 4 GB-nál több memoriával ami szerver téren előnyös. azon kívül még külömbözik abban is, hogy jóval több műveletet képes elvégezni egyszerre, de desktop téren nem különösebben érzékelhető a teljesítménynövekedés. hátrány az van benne, hogy sok zárt forrású progi nincs 64bit-es arch-ra lefordítva így x86 emulációval kell futtatnod. pl.: flashplayer, java, skype és még sorolható, de én el vagyok ezek nélkül is. java ha minden jól megy egyébként hamarosan nyílt forrású lesz, addig meg használom a blackdown java-t.A blackdown java jó addig, amíg nem rakod fel a sun java-t, és észreveszed, hogy minden java appod érezhetően sokkal gyorsabb ^^
Én ezért halasztgatom a váltást 64bitre. Várok vele leglább még 2 évet, mire minden meglesz rá, és primary arch lesz.amd64-gyel próbáld, mert ia64 procid tuti nincsen…
A gentoo egyik előnye, hogy agyondokumentált. Gentoo-wiki.org és gentoo.org-on a doc alatt szinte minden megvan.egyelőre egy másik szálon oldom a problémát, de ha nem megy, akkor megpróbálom ezt is… köszi.
Hamarosan írok egy howto-t, amiben összefoglalom.Leszedtem a crackelést, eredetivel megy, kicsit szórakoztam ezzel-azzal…
A lényeg a következő: fut, de szaggat a hang miatt, miközben ilyeneket dobál ki (kb másodpercenként):Code:err:wave:wodPlayer_ProcessMessages pcm_pause failed: Input/output errorAlsa-ra van állítva a hang, hw acc emulated, és az emulate driver is be van kapcsolva (így a legjobb).
A problémára itt találtam csak valamit, de nem használható: http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=2853
Ha valakinek van ideje, nézze már át (van egy link, hogy duplikált a bug, azt a szálat is nézegettem, de semmi érdekes…), hátha lát olyat, ami felett elsiklott a szemem. Holnap átnézem mégegyszer, ma már fáradt vagyok.A ~/.asoundrc-m (aki ért hozzá, nézze már meg, nekem rohadtul fogalmam sincs róla, csak copy-paste a gentoo wikiből… úgy nagyjából értem, mi mi akar lenni, de hibát találni nem tudok benne, annyira nem látom át):
Code:pcm.dmixer {
type dmix
ipc_key 1024
ipc_key_add_uid false
ipc_perm 0666 # mixing for all users
# for users only in your group use 0660slave {
pcm „hw:0,0”
period_time 0
period_size 1024
buffer_size 8192
rate 44100
}
bindings {
0 0
1 1
}
}pcm.dsp0 {
type plug
slave.pcm „dmixer”
}pcm.!default {
type plug
slave.pcm „dmixer”
}pcm.default {
type plug
slave.pcm „dmixer”
}ctl.mixer0 {
type hw
card 0
}Köszi előre is, ha fárad valaki vele.
Ha készen leszek, akkor a blogomba írok egy szép HOWTO-t.
Szedtem cracket, de nem segített… crackkel még a GT logóig sem jutott el…
yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhh!
azon kívül egyből javasolok is: a pontjaidat felvenni a netikettbe, illetve még azt is, hogy a netikett nem szentírás, hanem értelem szerűen kell venni.
Nem kell crack az enyémhez…
Code:#Port 22
Protocol 2
#AddressFamily any
#ListenAddress 0.0.0.0
#ListenAddress ::
# HostKey for protocol version 1
#HostKey /etc/ssh/ssh_host_key
# HostKeys for protocol version 2
#HostKey /etc/ssh/ssh_host_rsa_key
#HostKey /etc/ssh/ssh_host_dsa_key
# Lifetime and size of ephemeral version 1 server key
#KeyRegenerationInterval 1h
#ServerKeyBits 768
#SyslogFacility AUTH
#LogLevel INFO
#LoginGraceTime 2m
PermitRootLogin no
#StrictModes yes
#MaxAuthTries 6
#RSAAuthentication yes
#PubkeyAuthentication yes
#AuthorizedKeysFile .ssh/authorized_keys
#RhostsRSAAuthentication no
#HostbasedAuthentication no
#IgnoreUserKnownHosts no
#IgnoreRhosts yes
PasswordAuthentication yes
PermitEmptyPasswords no
#ChallengeResponseAuthentication yes
#KerberosAuthentication no
#KerberosOrLocalPasswd yes
#KerberosTicketCleanup yes
#KerberosGetAFSToken no
#GSSAPIAuthentication no
#GSSAPICleanupCredentials yes
UsePAM yes
#AllowTcpForwarding yes
#GatewayPorts no
#X11Forwarding no
#X11DisplayOffset 10
#X11UseLocalhost yes
#PrintMotd yes
#PrintLastLog yes
#TCPKeepAlive yes
#UseLogin no
#UsePrivilegeSeparation yes
#PermitUserEnvironment no
#Compression delayed
#ClientAliveInterval 0
#ClientAliveCountMax 3
#UseDNS yes
#PidFile /var/run/sshd.pid
#MaxStartups 10
#PermitTunnel no
# no default banner path
#Banner /some/path
# override default of no subsystems
Subsystem sftp /usr/lib/misc/sftp-serverNa, kb ez az én configom, és működik, mert a suliban infó fakton az itthoni gépre jegyzetelek vim-mel (a nano sajnos eléggé furán viselkedik) ^^
smica wrote:Nem 5 perce írtad, úgyhogy kicsit megkésve kérdezném, hogy miért vanilla?
Csak kiváncsiságból.
Mi a baj a gentoo féle forrással?A gentoo gyári kernele sok olyan dologgal van tele, ami egy szerverhez felesleges, inkább desktopra jó.
A vanilla is jó, de a hardened lesz a te barátod, esetleg SELinux. -
SzerzőBejegyzés