xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Java bug,HELP PLEASE (SURGOS) #2058948
    xcut
    Felhasználó

      linuxon: a /etc/profile-hoz hozzáadod a classpath-et, majd source /etc/profile
      windowson: ott is vannak környezeti változók (valahol a sajátgépen jobb klikk->tulajdonságok alatt; azt hiszem, speciális fül)

      Hozzászólás: UTF-8 vs ISO-8859-2 #2005516
      xcut
      Felhasználó

        Egyszerű, két részből áll a dolog:
        1.) mielőtt elkezdődik a html kimenet, egy php utasítás: header(„Content-type: text/html; charset=utf-8”);
        2.) egy ilyet meg bele a kódba: a head részhez.

        Tapasztalat: latin2-es kódolás nem jó, nem mindig jelennek meg tökéletesen az őű betűk, én jobban szeretem a cp1250-es kódolást használni helyette, ráadásul az kompatibilisebb a windows-szal is (és bizony az nem hátrány, mivel a látogatók nagy része úgyis azt használ).

        Szerverszinten is lehet, a .htaccess fájlokba kell beleírni azt, hogy az adott mappában mivel akarod módosítani az apache konfigfájlait.

        Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069327
        xcut
        Felhasználó

          1.) a screenshotokra: Erre veri az MS a farkát? Mi ebben az új? XGL+Compiz már most tud ilyesmit, Looking Glass is ilyesmi volt, az már 1000 éve van. A widgetek is barom új dolgok, 2003-ban is volt már superkaramba meg a gnome-os megfelelője (most nem jut eszembe a neve). Az ablakkeret meg szörnyen ronda, szerintem.

          2.) „Újításoknak pedig ott van a hang/beszédfelismerő rendszer, a shadow tárolási rendszer, az aero, stb. stb.”
          a.) erről láttam egy videót, eléggé érdekesen működik (aki nem ismerné, de azt hiszem postoltam ide, meg a hupra is beküldtem hírként: http://www.youtube.com/watch?v=IkeC7HpsHxo ).
          b.) erről már beszéltünk. Bár nem ismerem a komolyabb fájlrendszereket (pl zfs) túlzottan (ha lesz zfs linuxra, akkor tuti, hogy első dolgom lesz jól megnézegetni magamnak), de biztos vagyok benne, hogy ez sem új ötlet. Illetve tuti, hogy desktopon használhatatlan (erről már írtam).
          c.) ld 1-es pont.

          Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069300
          xcut
          Felhasználó

            Emiatt lesz majd az, hogy szinte semmi nincsen az adott meghajtón, és mégis tele lesz? És ez lesz az első dolog, amit installkor kikapcsolnak?

            Hozzászólás: PHP #2024619
            xcut
            Felhasználó
              goraki wrote:
              Működik-e az sql-injekció, ha a gpc qoutes be van kapcsolva? Úgy értem, hogy lehet-e közvetlen $_POST adatot adjak át mysql query-nek pl

              Code:
              mysql_query(„SELECT * FROM valami WHERE mezo='”.$_POST[‘ertek’].”‘);

              , vagy át kell addslashoznom?
              Nem értek az ilyen haxorkodáshoz így kipróbálni nem tudom, de azért megkérdem, hogy hátha tud valaki segíteni. Eddig addslashoztam, de rondán nézet ki az eredmény ezért kíváncsi vagyok, hogy elhagyhatom-e mindenféle kellemetlenség nélkül.

              Ha a magic_quotes_gpc be van kapcsolva, akkor nem kell, bár én azért ha számot akarok így berakni, előtte kiszedem egy preg_replace()-cel a nem oda való dolgokat. (valami ilyesmi mintával „#[^0-9]#i”).
              De! A PHP 6-ban nem lesz magic_quotes_gpc. Erre készítsd fel a programod!

              Hozzászólás: magas írás a diszken de mitől? #2069727
              xcut
              Felhasználó

                esetleg egy hdparm kimenetet beküldhetnél.

                xcut
                Felhasználó

                  NTFS íráshoz van egy ntfs-3g nevű driver, ami béta, tehát már használható, de én azért nem használnék vele olyan meghajtót, amin fontos dolgok vannak…
                  A lassabb megoldás a capitive-ntfs, ami biztosan jó, de döglassú.

                  Hozzászólás: fstab probléma #2069701
                  xcut
                  Felhasználó

                    /dev/hda1              /mnt/win_c      ntfs            defaults,auto,ro,noexec,nls=utf8,umask=000
                    /dev/hdd1              /mnt/win_d      ntfs            defaults,auto,ro,noexec,nls=utf8,umask=000

                    ez biztosan működik…

                    Hozzászólás: Kernel fordítás, mit érdemes? #1914627
                    xcut
                    Felhasználó
                      l_lorincz wrote:
                      Az mit jelent pontosan, hogy legyen aktív a kernel?
                      Amúgy annyi lett a kiement, hogy nem találja a /proc/config.gz fájlt

                      Annyit, hogy arról bootolsz.

                      Btw ajánlott, hogy beleforgasd azt is, hogy legyen elérhetõ  legyen az aktuális konfig a /proc/config.gz-n keresztül, így mindig meg lesz a .config fájlod.

                      Hozzászólás: Kernel fordítás, mit érdemes? #1914623
                      xcut
                      Felhasználó

                        próbálj meg egy ilyet (a disztród gyári kernele legyen aktív):
                        $ zcat /proc/config.gz > ~/kernel_config.txt

                      10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 3,339