xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux számláló #2002703
    xcut
    Felhasználó

      reggeltem: #425154

      Hozzászólás: Szemüveglencse recovery howto? #2069589
      xcut
      Felhasználó

        van valami lötty, ami eltünteti a karcokat a mûanyagokról (cd-khez szokták ajánlani), szerintem érdemes lenne kipróbálni…

        Hozzászólás: Milyen Linuxot tegyek…? #2047286
        xcut
        Felhasználó

          az a baj, hogy van olyan kérdés, hogy „Milyen szintre értékeled a tudásod?”, aminek nem sok értelme van; pl én bejelöltem a másodikat (mert én úgy gondolom), a végén kidobta a gentoo-t és a slackware-t, de úgy, hogy mellé írta, hogy ehhez még tanulnom kell egy kicsit, holott már jó régóta használok gentoo-t, és egy idõben slaki is fent volt gond nélkül;

          Hozzászólás: Hová is tettem…? #2069026
          xcut
          Felhasználó
            aty wrote:
            Ingával…

            Nem hülyeség, én pálcával is szoktam keverni (pl kideríteni, hogy melyik szobában van). De az sem rossz, ha erõsen koncentrálok a tárgyra, és amerre melegséget érzek, arra keresek.

            Bár nem lenne hülyeség valahogyan implementálni a `find`-et a valós életbe ^^

            Hozzászólás: moderatori idiotizmus a linuxforum.hu -n #2067862
            xcut
            Felhasználó
              aty wrote:
              Inkább 30 napig nyomja a kedves felhasználó képébe valamilyen üzenettel, hogy csatold a konfigot, a részletes gépleírást stb. – ahogy balev javasolta.
              Támogatom az ötletet.
              Hozzászólás: Serial link kapcsolat két gép közt #2068353
              xcut
              Felhasználó

                A célom elõször is egy olyan hálózat kialakítása, hogy:
                INTERNET–adsl–>ROUTER–ethernet–>

                Hozzászólás: Serial link kapcsolat két gép közt #2068351
                xcut
                Felhasználó

                  használhatónak tûnik, köszönöm szépen

                  Hozzászólás: PHP #2024612
                  xcut
                  Felhasználó

                    a killall programneve parancs miért nem jó erre a célra?
                    de ha már php, akkor a `ps aux` kimetet is bekérheted, feldarabolhatod sorokra majd oszlopokra explode()-del, majd kikeresheted a neked való pidet, a processz neve alapján…

                    Hozzászólás: másolás pendrive-ra #2068085
                    xcut
                    Felhasználó

                      Azért van így, mivel a Linux úgy kezeli az ilyesmit, hogy csak látszólag másol rá, és csak umount-kor véglegesíti (lehet, hogy közben is másolgat). Szóval másolj rá nyugodtan, leválasztáskor úgyis véglegesedik.

                      Hozzászólás: moderatori idiotizmus a linuxforum.hu -n #2067764
                      xcut
                      Felhasználó

                        Csak annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy az rtfm és társai akkor használatosak, ha mondjuk pl. Theo-nak írna valaki, hogy „Hogyan kell felrakni az OpenBSD-t, heeeelp plííííz”. Ebben az esetben jogos, mert az adott illetõnek jobb dolga is van, mint kezdõk leveleire válaszolgatni. Ugyanez a szituáció adott a developer levlistákon. De egy olyan fórumon, ami fõként kezdõk botladozásait hívatott segíteni, és nem kötelezõ az idejárás, szerintem hiba használni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 3,339