Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
reggeltem: #425154
van valami lötty, ami eltünteti a karcokat a mûanyagokról (cd-khez szokták ajánlani), szerintem érdemes lenne kipróbálni…
az a baj, hogy van olyan kérdés, hogy „Milyen szintre értékeled a tudásod?”, aminek nem sok értelme van; pl én bejelöltem a másodikat (mert én úgy gondolom), a végén kidobta a gentoo-t és a slackware-t, de úgy, hogy mellé írta, hogy ehhez még tanulnom kell egy kicsit, holott már jó régóta használok gentoo-t, és egy idõben slaki is fent volt gond nélkül;
aty wrote:Ingával…Nem hülyeség, én pálcával is szoktam keverni (pl kideríteni, hogy melyik szobában van). De az sem rossz, ha erõsen koncentrálok a tárgyra, és amerre melegséget érzek, arra keresek.
Bár nem lenne hülyeség valahogyan implementálni a `find`-et a valós életbe ^^
aty wrote:Inkább 30 napig nyomja a kedves felhasználó képébe valamilyen üzenettel, hogy csatold a konfigot, a részletes gépleírást stb. – ahogy balev javasolta.
Támogatom az ötletet.A célom elõször is egy olyan hálózat kialakítása, hogy:
INTERNET–adsl–>ROUTER–ethernet–>használhatónak tûnik, köszönöm szépen
a killall programneve parancs miért nem jó erre a célra?
de ha már php, akkor a `ps aux` kimetet is bekérheted, feldarabolhatod sorokra majd oszlopokra explode()-del, majd kikeresheted a neked való pidet, a processz neve alapján…Azért van így, mivel a Linux úgy kezeli az ilyesmit, hogy csak látszólag másol rá, és csak umount-kor véglegesíti (lehet, hogy közben is másolgat). Szóval másolj rá nyugodtan, leválasztáskor úgyis véglegesedik.
Csak annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy az rtfm és társai akkor használatosak, ha mondjuk pl. Theo-nak írna valaki, hogy „Hogyan kell felrakni az OpenBSD-t, heeeelp plííííz”. Ebben az esetben jogos, mert az adott illetõnek jobb dolga is van, mint kezdõk leveleire válaszolgatni. Ugyanez a szituáció adott a developer levlistákon. De egy olyan fórumon, ami fõként kezdõk botladozásait hívatott segíteni, és nem kötelezõ az idejárás, szerintem hiba használni.
-
SzerzőBejegyzés