xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: reiserfs lassú #2067200
    xcut
    Felhasználó

      yorirou@diamond ~ $ cat /proc/fs/reiserfs/hda2/version
      3.6 format      with checks off

      Hozzászólás: reiserfs lassú #2067198
      xcut
      Felhasználó

        yorirou@diamond /etc $ zcat /proc/config.gz | grep CONFIG_REISERFS_CHECK
        # CONFIG_REISERFS_CHECK is not set

        Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062836
        xcut
        Felhasználó

          Amíg a mysql nem fut, addig ne birizgáld a php-t. Azt mondja, hogy nézd meg a syslogot. Próbáld meg elindítani, aztán közvetlenül utána sasold meg a syslogot. Ha látsz olyanokat, amikrõl úgy gondolod, hogy információt árulnak el a problémáról, akkor rakd be ide, és mindannyian okosabbak leszünk.

          xcut
          Felhasználó

            off: az arch-ról azt hallottam, hogy valami hasonló, mint a gentoo, csak bináris változatban, és sok gentoo-s használja
            on: mivel csatlakozol? esetleg nincsen logja? nincsen olyan opciója, hogy automatikus újracsatlakozás?

            Hozzászólás: SUSE 10.1 vs 10.0 #2065894
            xcut
            Felhasználó

              a topicnyitónak javasolom, hogy a SuSE-n kivül próbáljon ki mást is, pl *ubuntu, fedora, uhu stb…

              Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062833
              xcut
              Felhasználó

                gond van a mysql-lel… milyen disztrót használsz? a php/mysql csomagból vagy forrásból van fent? melyik verziókat használod? esetleg van egy php vagy egy mysql logod?

                Hozzászólás: GPL licenszelés hogyan #2067098
                xcut
                Felhasználó

                  Köszönöm szépen… ha elkészülök az elsõ használható verzióval (idõvel… ^^), akkor majd írok róla.

                  Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064068
                  xcut
                  Felhasználó
                    duri wrote:
                    Most, miután lecseréltem az UHU-t Fedora Core 5 -re, megint nekiálltam kernelt fordítani. Itt már jobban sikerült, de nem tökéletes 🙂 .
                    A probléma: Berakok egy CD-t, automatikusan megjelenik az ikon az Asztalon (KDE), fel is csatolja, bár leválasztottank hívja, de /media könyvtár alatt létrehoz 3 könyvtárat, ahova fel van csatolva. (Mind a 3-ba)
                    Ha lecsatolom (root-ként,mert user-ként kiírja, hogy „umount: it seems /dev/hdd is mounted multiple times”, és root-ként is csak akkor tudom kivenni, ha -f kapcsolóval csinálom), akkor a /media alatt megmaradnak a disk-{1,2,3,4,5,6,7,8…} nevû mappák, és ha újra berakom, akkor folytatja a számozást (Az elõzõek maradnak).
                    A media:/ alatti hdc-be nincsen semmi tartalom (Gondolom ezért jelzi leválasztottnak a KDE)

                    Mit kéne csinálnom, hogy jó legyen?

                    ha fedora alatt van hal+ivman, akkor próbáld azt használni, és felejtsd el a supermount/submount-ot. Nálam megoldott minden ilyesmi gondot.

                    Hozzászólás: Windows után nincsen net a Xubuntun #2066897
                    xcut
                    Felhasználó

                      tipp: a windows leállításakor kapcsold le a hálózatot. Lehet az a baj, hogy a win nyitva hagyja a kapcsolatot, ezért nem bírsz újracsatlakozni.

                      Hozzászólás: Bittorrent vs Linux #2066465
                      xcut
                      Felhasználó

                        mldonkey, bár azt meg kell szokni (eléggé furcsa elsõre), és kell hozzá valami normális frontend (én többet is használok, mert egyik sem a tökéletes). De van hozzá egy nagyon aranyos superkaramba theme ^^ illetve támogat még egy rakás fájlcserélõ hálózatot (nemsokára DC-t is, de az még nagyon kezdeti fázisban van).

                      10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 3,339