xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Oktatás #2060811
    xcut
    Felhasználó
      Wait wrote:
      ismeri a rendszert tövirõl hegyire, de egy táblázatot nem tud exszelben megcsinálni (most ne hozzátok fel a Linuxos ECDL-t, a teljesség igénye nélkül írtam.)
      Akárcsak én… nagyjából már van sejtésem a Linuxról, Winrõl, de normálisan nem bírok egy doksit megírni… viszont, szerintem az OOo2 könnyebb, ha csak gyorsan akarok csinálni valamit, minimális formázásokkal.
      Az excelhez meg teljesen kuka vagyok…
      Hozzászólás: Van linux alá Total Commander? #2058983
      xcut
      Felhasználó
        cyberass wrote:
        A Krusader elég hasonló.
        (Elvileg wine segítségével a wines total commandert is életre lehet kelteni, de erröl nem tudok nyilatkozni.)

        életre lehet kelteni, mûködik is, csak picikét lassabb… bár a krusader+mc duó se rossz…

        Hozzászólás: Oktatás #2060808
        xcut
        Felhasználó

          „Túlhangsúlyozás”: szerintem nem lehet _eléggé_ túlhangsúlyozni. Kevés fizikatudással szoktak bedõlni az emberek mindenféle áltudománynak meg baromságnak (pl. Egely György, antigravitáció a Földön, …), meg mennek a GreenPeace-be, és odaláncolják magukat a paksi atomerõmûhöz, miközben teljesen elfelejtik, hogy a magyar áram 35-40%-át az adja. Ui. õnekik az atomenergiáról az atombomba meg Csernobil jut eszükbe, és össze is fonódik a kettõ. Szóval szerintem emiatt nem lehet eléggé túlhangsúlyozni.
          Ezzel persze nem azt mondom, hogy a magyart, törit, nyelveket nullázzuk. Azok is fontosak, csak más szempontból, mint a reáliák.

          Igen, csak sok feleslegeset megtanulunk. A csillagászat, modern fizika, radioaktivitás érdekes, de pl nem értem, hogy a mechanikus és a termikus kölcsönhatásokat minek annyira boncolgatni, a kölönbözõ ingákról és rezgésekrõl már nem is beszélve…

          Szerencsére viszont szól sok más dologról, amit igazából nem látsz (ld. fent). De el lehet menni arrafele, amit egyetemen tanulnak különféle rendszertan néven, amit nemigen tartok értelmesnek. De azért ugye a sertést a kutyától, a tulipánt a rózsától meg bírod különböztetni  Az meg, hogy mangalica meg németjuhász, annyira nem fontos. Legalábbis középsulis+általános mûveltség szinten.

          Hát, azért lehet, hogy városban nem, de kisvárosban/falun eléggé ciki, ha az ember nem tudja megkülönböztetni mondjuk a paprikát és a tarackot (azért ennyire én sem vagyok béna).

          Ezt úgy hívják, hogy „Nyelvi elõkészítõ”, ami nálunk kezd befulladni, amit nem is csodálok. Viszont az informatika lart pour lart -módon nem sokat ér. Azzal hogy bekapcsolod, ide-oda kattintasz, nemigen hasznos. Szerintem.

          Nálunk is van, de azért nem ugyanaz… közel sem. Az informatika oktatás Mo-n kbre egyenlõ a nullával… szerintem.

          Hozzászólás: Torrentflux PHP hiba! #2060463
          xcut
          Felhasználó
            PcZolee wrote:
            Ahogy írtam a másik megoldással is ugyanaz a hiba :(. Ha gondolod adok ssh hozzáférést, hogy megnézd, mi lehet a gond…

            pontosan mi a hibaüzenet?
            ennek mi az eredménye (az if()-es sor elé írd):
            echo(isset($btmeta)?”yes”:”no”);

            Hozzászólás: Torrentflux PHP hiba! #2060460
            xcut
            Felhasználó

              és az isset()-es?
              amúgy milyen PHP verziód van? mert fura dolog, hogy nem engedi a @-t…

              Hozzászólás: Torrentflux PHP hiba! #2060457
              xcut
              Felhasználó

                szerintem próbáld ki…

                Hozzászólás: Torrentflux PHP hiba! #2060455
                xcut
                Felhasználó

                  A gond ott van, hogy a $btmeta az nem egy tömb… ez ellen 2 féle megoldást tudok javasolni:
                  1.) array_key_exists(‘files’,$btmeta) helyett isset($btmeta)
                  2.) array_key_exists(‘files’,$btmeta) helyett @array_key_exists(‘files’,$btmeta)

                  én ezeket próbálnám meg…

                  Hozzászólás: vicc #1923068
                  xcut
                  Felhasználó

                    Furcsa dolog az oktatás mostanában… mondom én, aki jövõre érettségizik. A természettudományokat túlhangsúlyozzák (jelen korunk „vallása”), a többit meg elnyomják. Szeretem a matekot (megy is), de nem értem, hogy mi a francnak olyanokkal tömni az ember fejét, ami 10 évvel ezelõtt fõiskolai tananyag volt. Biológiával is ez van, mert el tudom mondani a sejtosztódást, az idegrendszer mûködését (ami mondjuk érdekes), de ha meglátok egy virágot, el nem tudom mondani, hogy mi a neve. Még meghatározni sem tudom.

                    Hozzászólás: vicc #1923054
                    xcut
                    Felhasználó

                      „felháborító, hogy szétverték a lexikális tudáson alapuló (egyébként jól mûködõ, csak nem a mai gyerekekre kitalált) Porosz rendszert”
                      alapjában véve nem hülyeség az, hogy ne azt mondja meg a jegy, hogy a gyerek hány évszámot tud fejbõl, hanem azt, hogy ha levágnak elé egy feladatot, azt hogyan tudja megoldani, de ehhez is kell némi lexikális tudás; itt cseszték el a dolgot, mert átestek a ló tulsó oldalára, és szinte 0 lexikális tudás kell az érettségihez…

                      mondjuk elmondhatjuk az oktatási rendszerrõl, hogy alapjában véve nem rossz, csak minden „alapkövében” van valami hiba…

                      Hozzászólás: PHP #2024585
                      xcut
                      Felhasználó
                        goraki wrote:
                      10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 3,339