zoltan22

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,161-2,170 / 2,516
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vicc #1923582
    zoltan22
    Felhasználó
      balev wrote:
      Küldj egy puszit cukinak! 🙂

      http://cukivagyok.hu

      Ki van teve az oldalra egy firefox hirdetes… ha egy operasat is kitenne, meg lehet megeremelne egyet  😀

      Hozzászólás: Csinos desktopok #2093911
      zoltan22
      Felhasználó

        Itt az en pillanatnyi desktopom (xfce). Olyan… letisztult ;D

        Hozzászólás: lazarus telepítése #1973212
        zoltan22
        Felhasználó

          google-el kell utananezni. En ezt talatam (angol):
          http://wiki.lazarus.freepascal.org/index.php/Lazarus_Database_Tutorial

          Hozzászólás: wine 0.9.32 fordítási gond #2094251
          zoltan22
          Felhasználó

            Ez furcsa… uhu 2.0 alatt nekem mas dolgok vannak a fajlokban ugyanazokon a sorokon ahol hibat jelez ???

            Hozzászólás: wine 0.9.32 fordítási gond #2094252
            zoltan22
            Felhasználó

              Ez furcsa… uhu 2.0 alatt nekem mas dolgok vannak a fajlokban ugyanazokon a sorokon ahol hibat jelez ???

              Hozzászólás: grub visszaállítása #2093859
              zoltan22
              Felhasználó

                Ize… mintha a grub telepitese a csomagok felmasolasa _utan_ lenne, ezert terminalbol ki kell loni a csomagokat telepito programot, mire a telepito atugorja a csomagok telepiteset, es igy jutsz el a grub telepiteseig…

                Hozzászólás: Belassult FC6 #2079358
                zoltan22
                Felhasználó

                  a top mit mond ? memoria, proci nincs „megéve”?

                  Hozzászólás: Hálókártya: nincs driver #2081884
                  zoltan22
                  Felhasználó

                    kar kinlodni a meghajto forgatassal, van a rendszermagban olyen modul, mint amir irtal. Probald meg betolteni modprobe-bal.

                    Hozzászólás: lazarus telepítése #1973210
                    zoltan22
                    Felhasználó

                      Az LCL widget-et allitsd gtk2-re, azzal mennie kellene. (project -> compiler options)
                      En a lazarust foditottam, hogy gtk1-et is hasznalhassak (az ugyanis gyosabban fordul 😀 )

                      Hozzászólás: lazarus telepítése #1973208
                      zoltan22
                      Felhasználó

                        Milyen terjesztesen ? En uhun eleg sokat kinlodtam beloni. 🙁

                        Egyebkent nalam: run -> compiler option -> other sources:
                        „$(LazarusDir)/lcl/;$(LazarusDir)/lcl/interfaces/$(LCLWidgetType)/”
                        a widgetset: gtk (default)

                        Itt egy pelda script, mert megelegeltem, hogy neha a lazarus valoban vacakol (vagy en vagyok bena 🙂 ):

                        Code:
                        #!/bin/bash
                        /usr/bin/ppc386
                        -S2cgi -g -gl -WG -vewnhi -l
                        -Fu/usr/lib/lazarus/lcl/units/i386-linux/
                        -Fu/usr/lib/lazarus/lcl/units/i386-linux/gtk/
                        -Fu/usr/lib/lazarus/packager/units/i386-linux/
                        -Fu.
                        -o/home/user/project1
                        -dLCL
                        -dLCLgtk
                        project1.lpr

                        – project1.lpr : a projectfajlod (pascal kod  van benne )
                        – /home/user/project1 : hova tegye a futtathato fajlt

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,161-2,170 / 2,516