Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
workaround: felbontast valtasz, mielott nekilatsz jatszani 🙂
workaround: felbontast valtasz, mielott nekilatsz jatszani 🙂
En ugy csinaltam, hogy keszitettem egy scriptet, pl. war3-lancher, ebbe beleirtam ami kellettt a jatek inditasahoz, lementettem hogy olyan helyre, ami benne van a path-ban (pl. ~/bin, vagy /usr/local/bin) es erre keszitetem inditoikont 😉
En ugy csinaltam, hogy keszitettem egy scriptet, pl. war3-lancher, ebbe beleirtam ami kellettt a jatek inditasahoz, lementettem hogy olyan helyre, ami benne van a path-ban (pl. ~/bin, vagy /usr/local/bin) es erre keszitetem inditoikont 😉
2007-03-04-11:14 Hozzászólás: „Új Mono Visual Basic fordító: platformfüggetlen fejlesztés”- Szükség van erre ? #2093403Az a gond, hogy a harver es softvergyartok igy szamolja, hogy az emberek X%-a, X<10 hasznal linuxot, es annak az eselye, hogy valaki megveszi a termekuket Y%, tehat hogy egy linuxos megvenye X*y/100 %, ami sokkal kisebb mint (100-X)*y/100 %, ezert nekik anyagilag nem eri meg, hogy elkeszitsek a linuxos tamogatast. Nagyjabol ezert van neha szivas a harverekkel, peldaul.
Masik konkert pelda az, hogy megkerdeztem egy Nokia Phone manager fejlesztot (volt cegbemuato…), hogy mikor lesz phone manager linuxra. Azt mondta, hogy ha majd lesz igeny :-X
A dolog masik oldala pedig az, hogy nagy felhaszalotaborert idiota- es nemerdekli-baratta kell tenni a rendszert, mert a felhasznalok nagy reszet nem erdekli hogy hogyan, csak mukodjon.2007-03-04-11:14 Hozzászólás: „Új Mono Visual Basic fordító: platformfüggetlen fejlesztés”- Szükség van erre ? #2093404Az a gond, hogy a harver es softvergyartok igy szamolja, hogy az emberek X%-a, X<10 hasznal linuxot, es annak az eselye, hogy valaki megveszi a termekuket Y%, tehat hogy egy linuxos megvenye X*y/100 %, ami sokkal kisebb mint (100-X)*y/100 %, ezert nekik anyagilag nem eri meg, hogy elkeszitsek a linuxos tamogatast. Nagyjabol ezert van neha szivas a harverekkel, peldaul.
Masik konkert pelda az, hogy megkerdeztem egy Nokia Phone manager fejlesztot (volt cegbemuato…), hogy mikor lesz phone manager linuxra. Azt mondta, hogy ha majd lesz igeny :-X
A dolog masik oldala pedig az, hogy nagy felhaszalotaborert idiota- es nemerdekli-baratta kell tenni a rendszert, mert a felhasznalok nagy reszet nem erdekli hogy hogyan, csak mukodjon.2007-03-04-09:52 Hozzászólás: „Új Mono Visual Basic fordító: platformfüggetlen fejlesztés”- Szükség van erre ? #2093397Másrészt elég fura ezt egy olyan oprendszerrel kapcsolatban említeni ami 15 év alatt nem tudott produkálni egy egységes desktop interfészt / API-t.
Szerintem ennek meg van a nagyarazata es az ertelme: a legtobb szofvertelmeket ugy fejlesztik, hogy kituznek maguk ele egy celt, es azt megprobaljak elerni, egyenes uton. A linux fejlesztese viszont evolutio-szeru: minenki csinal amit akar, es az marad fenn, amelyik a jobb. Errol lattam egy irast a neten, csak mar meg nem mondom, hogy hol.
Tehat letezik tobbfele API, aztan mindenki azt hasznalja, amelyiket akarja, es majd elvalik, mi lesz belole.2007-03-04-09:52 Hozzászólás: „Új Mono Visual Basic fordító: platformfüggetlen fejlesztés”- Szükség van erre ? #2093400Másrészt elég fura ezt egy olyan oprendszerrel kapcsolatban említeni ami 15 év alatt nem tudott produkálni egy egységes desktop interfészt / API-t.
Szerintem ennek meg van a nagyarazata es az ertelme: a legtobb szofvertelmeket ugy fejlesztik, hogy kituznek maguk ele egy celt, es azt megprobaljak elerni, egyenes uton. A linux fejlesztese viszont evolutio-szeru: minenki csinal amit akar, es az marad fenn, amelyik a jobb. Errol lattam egy irast a neten, csak mar meg nem mondom, hogy hol.
Tehat letezik tobbfele API, aztan mindenki azt hasznalja, amelyiket akarja, es majd elvalik, mi lesz belole.Megis mitol panikol? A / fajlrendszert nem tudja csatolni, vagy mi a baja? Es az sda7 letre jott boot kozben?
A hibauzenet megnezesehez jo ha a kimenetet atiranyitod egy fileba:
Code:wine war3 >& kimenet-fajlMasik csel, hogy desktop modban futtatod a warcraftot (wincfg-ben lehet beallitani), es akkor kisebb esellyel lovi ki az X-et.
-
SzerzőBejegyzés