zoltan22

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,171-2,180 / 2,516
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: cedega + Warcraft 3 gondok #2093734
    zoltan22
    Felhasználó

      workaround: felbontast valtasz, mielott nekilatsz jatszani 🙂

      Hozzászólás: cedega + Warcraft 3 gondok #2093735
      zoltan22
      Felhasználó

        workaround: felbontast valtasz, mielott nekilatsz jatszani 🙂

        Hozzászólás: cedega + Warcraft 3 gondok #2093730
        zoltan22
        Felhasználó

          En ugy csinaltam, hogy keszitettem egy scriptet, pl. war3-lancher, ebbe beleirtam ami kellettt a jatek inditasahoz, lementettem hogy olyan helyre, ami benne van a path-ban (pl. ~/bin, vagy /usr/local/bin) es erre keszitetem inditoikont 😉

          Hozzászólás: cedega + Warcraft 3 gondok #2093731
          zoltan22
          Felhasználó

            En ugy csinaltam, hogy keszitettem egy scriptet, pl. war3-lancher, ebbe beleirtam ami kellettt a jatek inditasahoz, lementettem hogy olyan helyre, ami benne van a path-ban (pl. ~/bin, vagy /usr/local/bin) es erre keszitetem inditoikont 😉

            zoltan22
            Felhasználó

              Az a gond, hogy a harver es softvergyartok igy szamolja, hogy az emberek X%-a, X<10 hasznal linuxot, es annak az eselye, hogy valaki megveszi a termekuket Y%, tehat hogy egy linuxos megvenye X*y/100 %, ami sokkal kisebb mint (100-X)*y/100 %, ezert nekik anyagilag nem eri meg, hogy elkeszitsek a linuxos tamogatast. Nagyjabol ezert van neha szivas a harverekkel, peldaul.
              Masik konkert pelda az, hogy megkerdeztem egy Nokia Phone manager fejlesztot (volt cegbemuato…), hogy mikor lesz phone manager linuxra. Azt mondta, hogy ha majd lesz igeny  :-X
              A dolog masik oldala pedig az, hogy nagy felhaszalotaborert idiota- es nemerdekli-baratta kell tenni a rendszert, mert a felhasznalok nagy reszet nem erdekli hogy hogyan, csak mukodjon.

              zoltan22
              Felhasználó

                Az a gond, hogy a harver es softvergyartok igy szamolja, hogy az emberek X%-a, X<10 hasznal linuxot, es annak az eselye, hogy valaki megveszi a termekuket Y%, tehat hogy egy linuxos megvenye X*y/100 %, ami sokkal kisebb mint (100-X)*y/100 %, ezert nekik anyagilag nem eri meg, hogy elkeszitsek a linuxos tamogatast. Nagyjabol ezert van neha szivas a harverekkel, peldaul.
                Masik konkert pelda az, hogy megkerdeztem egy Nokia Phone manager fejlesztot (volt cegbemuato…), hogy mikor lesz phone manager linuxra. Azt mondta, hogy ha majd lesz igeny  :-X
                A dolog masik oldala pedig az, hogy nagy felhaszalotaborert idiota- es nemerdekli-baratta kell tenni a rendszert, mert a felhasznalok nagy reszet nem erdekli hogy hogyan, csak mukodjon.

                zoltan22
                Felhasználó

                  Másrészt elég fura ezt egy olyan oprendszerrel kapcsolatban említeni ami 15 év alatt nem tudott produkálni egy egységes desktop interfészt / API-t.

                  Szerintem ennek meg van a nagyarazata es az ertelme: a legtobb szofvertelmeket ugy fejlesztik, hogy kituznek maguk ele egy celt, es azt megprobaljak elerni, egyenes uton. A linux fejlesztese viszont evolutio-szeru: minenki csinal amit akar, es az marad fenn, amelyik a jobb. Errol lattam egy irast a neten, csak mar meg nem mondom, hogy hol.
                  Tehat letezik tobbfele API, aztan mindenki azt hasznalja, amelyiket akarja, es majd  elvalik, mi lesz belole.

                  zoltan22
                  Felhasználó

                    Másrészt elég fura ezt egy olyan oprendszerrel kapcsolatban említeni ami 15 év alatt nem tudott produkálni egy egységes desktop interfészt / API-t.

                    Szerintem ennek meg van a nagyarazata es az ertelme: a legtobb szofvertelmeket ugy fejlesztik, hogy kituznek maguk ele egy celt, es azt megprobaljak elerni, egyenes uton. A linux fejlesztese viszont evolutio-szeru: minenki csinal amit akar, es az marad fenn, amelyik a jobb. Errol lattam egy irast a neten, csak mar meg nem mondom, hogy hol.
                    Tehat letezik tobbfele API, aztan mindenki azt hasznalja, amelyiket akarja, es majd  elvalik, mi lesz belole.

                    Hozzászólás: 0.6pre1 #2078692
                    zoltan22
                    Felhasználó

                      Megis mitol panikol? A / fajlrendszert nem tudja csatolni, vagy mi a baja? Es az sda7 letre jott boot kozben?

                      Hozzászólás: cedega + Warcraft 3 gondok #2093725
                      zoltan22
                      Felhasználó

                        A hibauzenet megnezesehez jo ha a kimenetet atiranyitod egy fileba:

                        Code:
                        wine war3 >& kimenet-fajl

                        Masik csel, hogy desktop modban futtatod a warcraftot (wincfg-ben lehet beallitani), es akkor kisebb esellyel lovi ki az X-et.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,171-2,180 / 2,516