Kernel fordítás

Kezdőlap Fórumok Kernel Kernel fordítás

Ennek a témakörnek tartalma 85 hozzászólás, 15 résztvevő. Utolsó frissítés: uzsolt adatlap-képe uzsolt 5 éve, 3 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 87
  • Szerző
    Bejegyzés
    uzsolt adatlap-képe
    uzsolt
    Felhasználó

Tehát azt akarod, hogy EGY partícióra legyen a vista és a linux is feltelepítve?

csoaacso adatlap-képe
    csoaacso
    Felhasználó

Igen azt én is godoltam, hogy talán betölthető ntfs-ről, és hogy a linux olvassa írja az ilyen fájlrendszert.Bár lehet hogy csak RO módban szabadna csatolni ha van rajta vista. A gyökéreszköz (/dev/root) kellenehogy ntfs formáját adná. Miért ha a vista és a linux elférne egy lemezrészben akkor nem tudom mi lenne,de ki lehetne valamit harapni a microsoft részesedéséből. Szerintem a kernel.org bedolgozik a microsoftnak.

uzsolt adatlap-képe
    uzsolt
    Felhasználó

Köszönöm a figyelmeztetést! A témában szeretnék kérdést feltenni: lehet -e olyan kernelt fordítaniami működne ntfs -n? A kernel dokumentációt még nem olvastam, de van -e egyéb leírás is az ntfs -ről ?

Mármint mit akarsz?A kernelt akárhová rakhatod, a lényeg, hogy be tudd olvasni illetve a kernel által támogatott legyen az adott fájlrendszer. Mivel minden összeáll (a grub támogatja az ntfs-t, a kernel is), így semmi gond.De hogy egy egész linuxot ntfs-re rakj, nem hiszem, hogy jó ötlet.Csak egy kérdés: miért akarod a kernelt ntfs-re rakni?

sk-skuba adatlap-képe
    sk-skuba
    Felhasználó

:DD ez jó volt.

kisbetu adatlap-képe
    kisbetu
    Felhasználó

lehet -e olyan kernelt fordítaniami működne ntfs -n?

Azt már lefordították, úgy hívják, hogy Windows.

csoaacso adatlap-képe
    csoaacso
    Felhasználó

Köszönöm a figyelmeztetést! A témában szeretnék kérdést feltenni: lehet -e olyan kernelt fordítaniami működne ntfs -n? A kernel dokumentációt még nem olvastam, de van -e egyéb leírás is az ntfs -ről ?

csaba adatlap-képe
    csaba
    Felhasználó

Sziasztok

Lefordítottam a 2.6.24.4 kernelt, de bootoláskor kernel panic van, mert nem tudja felmountolni a root particíót. Titkosítva van a particíó, a kernelben beleraktam a hozzá tartozó dolgokat, és csináltam egy initrd-t is, amivel már nem pánikolt, viszont így sem indult el a rendszer. Szerintetek mi lehet a baj?

kisbetu adatlap-képe
    kisbetu
    Felhasználó

Meg kéne várnunk a kérdezőt is, hogy elmondja, hogy áll a prodzsekt…

kisbetu adatlap-képe
    kisbetu
    Felhasználó

Meg kéne várnunk a kérdezőt is, hogy elmondja, hogy áll a prodzsekt…

pomm adatlap-képe
    pomm
    Felhasználó

File systems  —> Kernel automounter version 4 support

pomm adatlap-képe
    pomm
    Felhasználó

File systems  —> Kernel automounter version 4 support

pointux adatlap-képe
    pointux
    Felhasználó

Ettől is egyszerűbb, tulajdonképpen a probléma, mert gentoo alatt biztos ott van a kernel forrás és le is van fordítva (mert anélkül nem megy – a linuksz), tehát csak a hal-t kel hozzárakni. És innentől meg nem bonyolultabb, mintha binárisból rakná fel… csak tovább tart. 😀

pointux adatlap-képe
    pointux
    Felhasználó

Ettől is egyszerűbb, tulajdonképpen a probléma, mert gentoo alatt biztos ott van a kernel forrás és le is van fordítva (mert anélkül nem megy – a linuksz), tehát csak a hal-t kel hozzárakni. És innentől meg nem bonyolultabb, mintha binárisból rakná fel… csak tovább tart. 😀

admin adatlap-képe
    admin
    Adminisztrátor
    vizsla wrote:
    sany wrote:
    Talán még kernelt sem kell forgatnod.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy talán kell… ;D pl., ha gentoot használ, akkor igen, sőt lehet, hogy még mást is. :DDD

De ha csak gentoo-t nyúz! 🙂
    Esetleg valami bináris gentoo-val, a probléma megoldva ? 😀

admin adatlap-képe
    admin
    Adminisztrátor
    vizsla wrote:
    sany wrote:
    Talán még kernelt sem kell forgatnod.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy talán kell… ;D pl., ha gentoot használ, akkor igen, sőt lehet, hogy még mást is. :DDD

De ha csak gentoo-t nyúz! 🙂
    Esetleg valami bináris gentoo-val, a probléma megoldva ? 😀

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 87

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Tovább az eszköztárra