Ezúttal Jennifer Cloer egy olyan német kernelfejlesztővel ismertet meg minket, aki kreativitásából kifolyólag imádja a kihívásokat. A „szakterülete” a wifi, de hobbiból powerpc-n is ügyködik, de bármibe „belekontárkodik”, ha az idegesítően problematikus.
- Mi feladatod, szűkebben milyen részterületen dolgozol?
- A „Linux karierem” nagy részében a wirelessen (802.11) dolgoztam és a legtöbb általános wireless kódot én felügyelem a kernelben beleértve az iwlwifi drivert is. Néha egyéb alrendszerekhez tartozó munkát is végzek, ha az kapcsolódik a wirelesshez, vagy épp, ha valami bosszant. A múltban hobbiként némi powerpcn is dolgoztam, például én implementáltam a hibernációt a 64-tes powerpc-n. (De nekérdezt, hogy működik-e még!)
- És ki állja a számlát?
- Az Intel.
- A világ mely részén élsz? És miért ott?
- A németországi Detmoldban. A környéken nőttem fel és kedvelem ezt a területet, de még pragmatikusabb oka a választásomnak, hogy a feleségem itt dolgozik.
- Mik a kedvenc fejlesztésben használt eszközeid? Mi fut a gépeden?
- A desktop rendszeremet titokban tartom, nehogy a kernel közösség többi tagja felbosszantson emiatt, de legtöbbször tényleg csak egy böngészőt használok, egy email klienst és minden máshoz egy csomó terminált. A kedvenc editorom a „joe” nélkül nem tudnék élni és a kernel fejlesztéshez nem használok többet, mint a szokásos eszközök: editor, gir, sparse, smatch és spatch; a wireless munkámhoz szükségem van a wiresharkra; és az utóbbi években kezdek beleszeretni a trace-cmd-be, mert képes begyűjteni egy csomó debug adatot, amit offline lehet elemezni.
- Hogyan lettél kernel fejlesztő?
- Ez egy hosszú történet, de a dolog lényege, hogy néhány hardver nem működött. Egésszen konkrétan Broadcom wireless a 2005-ös PowerBookban.
- Mi az ami fenntartja az érdeklődésedet?
- A mindennapos kihívás és a megoldások nem mindig kézenfekvőek, ami kielégíti a kreatív oldalamat. Plusz imádok dolgozni, aminek történetesen hatása van sok emberre. Nos, sokat hallom, hogy negatívan befolyásol, de bitos vagyok benne, hogy nem lehet ennyire rossz a helyzet. 🙂
- Mi volt a legszórakoztatóbb esemény a fejlesztői munkád során (flame war, idióta kódok, csodálatos teljesítmény)?
- Néhány április bolondja folt, amik nagyon kreatívak tudnak lenni.
- Mi a tanácsod a kezdő fejlesztőknek?
- Próbáld meg egy ideig csak követni a dolgokat és ráérezni, hogy az emberek, hogyan viszonyulnak egymáshoz. Ha valaki ordítozik veled, de, ha úgy tűnik, hogy a többiek egyszerűen tudomást sem vesznek róla, akkor talán érdemes neked is így tenned. De, ha egy olyan alrendszer fenntartójáról van szó, akitől függsz, akkor valószínűleg nem szabad ezt tenned! Egy közösség szociális rendszerét nehéz megérteni, de ha megpróbálod, akkor valószínűleg boldogabb leszel.
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: John Linville (2012.08.13.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Arnd Bergmann (2012.08.06.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Alan Cox (2012.08.01.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Paul Mundt (2012.07.30.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Dave Jones (2012.07.16.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Greg Kroah-Hartman (2012.07.09.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Jean Delvare (2012.07.03.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Sarah Sharp (2012.06.30.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Thomas Gleixner (2012.06.25.)
- 30 Linux kernel fejlesztő 30 hét alatt: Linus Torvalds (2012.06.11.)
Az eredeti cikk itt a linux.com-on olvasható.
A sorozat előzményei a linuxforum.hu-n:
legutóbbi hsz