nem látható fájlok a CD-n

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok nem látható fájlok a CD-n

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 13
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1970392
    pointux
    Felhasználó

      Ha az uhuban alapból nincs, akkor 3 lehetõség:
      1. http://www.linuxprinting.org/ (linux printerek drivere)
      2. http://www.samsung.com/Products/Printer/support/index02.htm (gyártó lapja, nem biztos, hogy pont ezen a lapon.)
      3. ftp://ftp.kernel.org/pub/linux/kernel (kernel frissítés)

      #1970393
      admin
      Adminisztrátor

        Ok, de tegnap még rajta volt a CD-n a linuxos telepítõ (SUSE 9.0 alatt), ma meg eltûnt (UHU 1.1). Hova a pébe lett? Hogyan tudom elõcsalni a CD-rõl a rajta levõ, de nem látszódó fájlokat. (Win alól is csak a wines telepítõ cuccai látszanak). Nem értem – és ez zavar
        S E G

        #1970394
        pointux
        Felhasználó

          Azt nem tudom, de ha volt gyári driver, akkor a gyártó honlapján is kell, hogy legyen. De az is elképzelhetõ, hogy nem kell, mert lehet, hogy az uhu cd-ben van (nem tudom).

          #1970395
          admin
          Adminisztrátor

            Ok, de tegnap még rajta volt a CD-n a linuxos telepítõ (SUSE 9.0 alatt), ma meg eltûnt (UHU 1.1). Hova a pébe lett? Hogyan tudom elõcsalni a CD-rõl a rajta levõ, de nem látszódó fájlokat. (Win alól is csak a wines telepítõ cuccai látszanak). Nem értem – és ez zavar
            S E G

            #1970396
            admin
            Adminisztrátor

              Köszi, remélem mûködni fog. Csak abban segíts még légyszi, hogy az automount mellett hogyan tudok mountolni?

              #1970397
              killall
              Felhasználó

                eloszor fstabot kell szerkesztened: man fstab.
                utana: mount -o unhide /dev/cdrom

                #1970398
                pointux
                Felhasználó

                  Nem kell fstabot szerkeszteni, hanem rootként:
                  mount -o unhide /dev/cdrom /mnt/cdrom

                  /mnt/cdrom létezzen, vagy valami más, ahova mountolsz. De amíg mountolsz lehet, hogy ki kell kapcsolni az automountot, de elõtte próbáld meg análkül.

                  #1970399
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Köszi, remélem mûködni fog. Csak abban segíts még légyszi, hogy az automount mellett hogyan tudok mountolni?

                    #1970400
                    gUHU
                    Felhasználó

                      /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5 / ext3 defaults 1 1
                      /dev/discs/disc0/part1 /mnt/hda1 ntfs ro,auto 1 1
                      /dev/discs/disc0/part6 /mnt/hda6 ext3 defaults 1 1
                      /dev/discs/disc0/part7 /mnt/hda7 ext3 defaults 1 1
                      /dev/discs/disc0/part9 /mnt/hda9 ext3 defaults 1 1
                      /dev/discs/disc1/part5 /mnt/hdd5 vfat rw,auto,users 1 1
                      /dev/cdroms/cdrom0 /mnt/dvd auto noauto,users,ro 1 0
                      /dev/cdroms/cdrom1 /mnt/cdrw auto noauto,users,rw 1 0

                      és még mielõtt leég a hajad a mantól itt az én uhus fstabom…
                      hda -vinyó
                      hdd -vinyó

                      meg meg kell szüntetned az automountot is
                      /etc/sysconfig/automount fájlt (ami üres) törölnod kell

                      lecsatolod a cuccokat
                      umount -tal

                      aztán megcsinálod az fstabot és lehet mountolni

                      #1970401
                      admin
                      Adminisztrátor

                        köszi, holnap megbírkózom vele. De azt azért nem értem, hogy a hájd mér nem a wines cuccokat rejti el inkább? eh

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 13
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.