Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › nem látható fájlok a CD-n
- This topic has 12 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 21 years, 9 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-09-04-18:27 #1970392
Ha az uhuban alapból nincs, akkor 3 lehetõség:
1. http://www.linuxprinting.org/ (linux printerek drivere)
2. http://www.samsung.com/Products/Printer/support/index02.htm (gyártó lapja, nem biztos, hogy pont ezen a lapon.)
3. ftp://ftp.kernel.org/pub/linux/kernel (kernel frissítés)2004-09-04-18:46 #1970393Ok, de tegnap még rajta volt a CD-n a linuxos telepítõ (SUSE 9.0 alatt), ma meg eltûnt (UHU 1.1). Hova a pébe lett? Hogyan tudom elõcsalni a CD-rõl a rajta levõ, de nem látszódó fájlokat. (Win alól is csak a wines telepítõ cuccai látszanak). Nem értem – és ez zavar
S E G2004-09-04-18:52 #1970394Azt nem tudom, de ha volt gyári driver, akkor a gyártó honlapján is kell, hogy legyen. De az is elképzelhetõ, hogy nem kell, mert lehet, hogy az uhu cd-ben van (nem tudom).
2004-09-04-19:07 #1970395Ok, de tegnap még rajta volt a CD-n a linuxos telepítõ (SUSE 9.0 alatt), ma meg eltûnt (UHU 1.1). Hova a pébe lett? Hogyan tudom elõcsalni a CD-rõl a rajta levõ, de nem látszódó fájlokat. (Win alól is csak a wines telepítõ cuccai látszanak). Nem értem – és ez zavar
S E G2004-09-04-19:14 #1970396Köszi, remélem mûködni fog. Csak abban segíts még légyszi, hogy az automount mellett hogyan tudok mountolni?
2004-09-04-19:18 #1970397eloszor fstabot kell szerkesztened: man fstab.
utana: mount -o unhide /dev/cdrom2004-09-04-19:21 #1970398Nem kell fstabot szerkeszteni, hanem rootként:
mount -o unhide /dev/cdrom /mnt/cdrom/mnt/cdrom létezzen, vagy valami más, ahova mountolsz. De amíg mountolsz lehet, hogy ki kell kapcsolni az automountot, de elõtte próbáld meg análkül.
2004-09-04-19:22 #1970399Köszi, remélem mûködni fog. Csak abban segíts még légyszi, hogy az automount mellett hogyan tudok mountolni?
2004-09-04-19:24 #1970400/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5 / ext3 defaults 1 1
/dev/discs/disc0/part1 /mnt/hda1 ntfs ro,auto 1 1
/dev/discs/disc0/part6 /mnt/hda6 ext3 defaults 1 1
/dev/discs/disc0/part7 /mnt/hda7 ext3 defaults 1 1
/dev/discs/disc0/part9 /mnt/hda9 ext3 defaults 1 1
/dev/discs/disc1/part5 /mnt/hdd5 vfat rw,auto,users 1 1
/dev/cdroms/cdrom0 /mnt/dvd auto noauto,users,ro 1 0
/dev/cdroms/cdrom1 /mnt/cdrw auto noauto,users,rw 1 0és még mielõtt leég a hajad a mantól itt az én uhus fstabom…
hda -vinyó
hdd -vinyómeg meg kell szüntetned az automountot is
/etc/sysconfig/automount fájlt (ami üres) törölnod kelllecsatolod a cuccokat
umount -talaztán megcsinálod az fstabot és lehet mountolni
2004-09-04-19:25 #1970401köszi, holnap megbírkózom vele. De azt azért nem értem, hogy a hájd mér nem a wines cuccokat rejti el inkább? eh
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.