Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › Kicsi betûk gnome alatt
- This topic has 11 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 6 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-12-02-17:41 #1988612
nézz szét az alkalmazások beállításaiban;
rengetegben lehet állítani a fontokat2004-12-02-18:06 #1988613Már próbáltam. De a Gnome Commander nem veszi. Hiába nyomom át. Elvileg vette, mert mikor át akarom állítani, akkor az van amire beállítottam, de nem változik semmi. 🙁 Az XMMS-ben meg nem tudom változtatni a betûméretet elméletileg se. 🙁
2004-12-02-18:25 #1988614Már próbáltam. De a Gnome Commander nem veszi. Hiába nyomom át. Elvileg vette, mert mikor át akarom állítani, akkor az van amire beállítottam, de nem változik semmi. 🙁 Az XMMS-ben meg nem tudom változtatni a betûméretet elméletileg se. 🙁
[align=right][snapback]101454[/snapback][/align]és a gnome-nak nincsenek ilyen default settingjei (nem tudom pontosan, alig használtam, de a kde-vel eléggé sokat elszórakoztam, és abban van ilyesmi… csak tippelek, de mivel a 2 rendszer felépítése nagyon hasonló…
bár szvsz meg inkább nézd meg a fluxbox-ot vagy az enlightenmentet, mert azok jobbak (kényelmesebb, szebb, jelentõsen gyorsabb) szvsz, mint a gnome…
2004-12-02-18:34 #1988615A Gnome beállításait már néztem. Tudom is állítgatni a betûméreteket, de vhogy bizonyos alkalmazásokra nem hat. 🙁 Nem értem.
Ha már az ablakkezelõknél tartunk. Szívesen kipróbálnék másikat is, Csak Ubuntuba a Gnome az alap, és még nem sikerült feltennem másik ablakkezelõt. A KDE-t egyszerû lenne, mert benn van a csomaglistában, de azt nem szeretem. A többit pedig még nem sikerült felraknom. 🙁
Errõl jut eszembe! Lehet vhogy úgy csomagot telepíteni, h húzza magával a függõségeit? (nem csomagkezelõvel).
Meg még 1 kérdés. A menübe hogyan lehet alkalmazást berakni? Van 1-2 ami nem rakja be magát. Gondoltam berakom, de még nem jöttem rá hogyan kell.2004-12-02-18:46 #1988616A Gnome beállításait már néztem. Tudom is állítgatni a betûméreteket, de vhogy bizonyos alkalmazásokra nem hat. 🙁 Nem értem.
Ha már az ablakkezelõknél tartunk. Szívesen kipróbálnék másikat is, Csak Ubuntuba a Gnome az alap, és még nem sikerült feltennem másik ablakkezelõt. A KDE-t egyszerû lenne, mert benn van a csomaglistában, de azt nem szeretem. A többit pedig még nem sikerült felraknom. 🙁
Errõl jut eszembe! Lehet vhogy úgy csomagot telepíteni, h húzza magával a függõségeit? (nem csomagkezelõvel).
Meg még 1 kérdés. A menübe hogyan lehet alkalmazást berakni? Van 1-2 ami nem rakja be magát. Gondoltam berakom, de még nem jöttem rá hogyan kell.
[align=right][snapback]101463[/snapback][/align]hmm… rakj be pár csomagszervert a sources.list-be…
nameg nem hiszem el, h az
`apt-get install fluxbox enlightenment`
parancsra azt írná ki, h nincsenek ilyen csomagok… szvsz az ubuntu eléggé nagy disztró ahhoz, h ezek alapból benne legyenek…a csomagkezelõ dolga, h felrakja a függõségeket is ^^
a gnome menüt nem ismerem, a kde alatt van erre GUI, az enlightenment/fluxbox alatt meg van configfájl, amit úgy szerkesztek, ahogy akarok…
2004-12-02-18:57 #1988617Már megvan a megoldás!
„apt-get install msttcorefonts”
aztán restart és megy.
Csepelball mondta 🙂Ubuntuban pedig akár hiszed akár nem alapból csak Gnome van.
2004-12-02-19:00 #1988618A Gnome beállításait már néztem. Tudom is állítgatni a betûméreteket, de vhogy bizonyos alkalmazásokra nem hat. 🙁 Nem értem.
Ha már az ablakkezelõknél tartunk. Szívesen kipróbálnék másikat is, Csak Ubuntuba a Gnome az alap, és még nem sikerült feltennem másik ablakkezelõt. A KDE-t egyszerû lenne, mert benn van a csomaglistában, de azt nem szeretem. A többit pedig még nem sikerült felraknom. 🙁
Errõl jut eszembe! Lehet vhogy úgy csomagot telepíteni, h húzza magával a függõségeit? (nem csomagkezelõvel).
Meg még 1 kérdés. A menübe hogyan lehet alkalmazást berakni? Van 1-2 ami nem rakja be magát. Gondoltam berakom, de még nem jöttem rá hogyan kell.
[align=right][snapback]101463[/snapback][/align]Minden felmehet forrásból is, csak az indítását kell biztosítani.
Ha ubuntu, sztem próbáld meg *.deb csomaból feltenni(állítólag debian csomagokat használ).
Mellesleg a legjobb választás a fluxbox lehet, bármilyen gépen. 🙂
Persze ez elfogult vélemény! 🙂2004-12-02-19:05 #1988619Már megvan a megoldás!
„apt-get install msttcorefonts”
aztán restart és megy.
Csepelball mondta 🙂Ubuntuban pedig akár hiszed akár nem alapból csak Gnome van.
[align=right][snapback]101477[/snapback][/align]azt nem hiszem el, h az ubuntu csomagszerverén nincs fent a fent említett 2 ablakkezelõ ^^
azt elképzelketõnek tartom, h -helytakarékossági okokból- kihagyták a többi ablakkezelõt…2004-12-02-19:44 #1988620Feltettem a fluxboxot. De netrõl szedte le. Nem volt fenn. Csomagkezelõben meg nem találtam. Pedig elvileg az universe-bõl szedte le. Azt írta ki. <_< Nem értem. Na mindegy. Bocsi hogy ilyennel fárasztalak titeket. :blush: Már csak azt szeretném tudni, h hogyan lehet a fluxbox menüjét szerkeszten?
2004-12-02-20:39 #1988621Feltettem a fluxboxot. De netrõl szedte le. Nem volt fenn. Csomagkezelõben meg nem találtam. Pedig elvileg az universe-bõl szedte le. Azt írta ki. <_< Nem értem. Na mindegy. Bocsi hogy ilyennel fárasztalak titeket. :blush: Már csak azt szeretném tudni, h hogyan lehet a fluxbox menüjét szerkeszten?
[align=right][snapback]101504[/snapback][/align]1.) man fluxbox
2.) ~/.fluxbox/menu – gondolom erre a fájlra gondoltál… de amúgy nézz szét a ~/.fluxbox mappában is, hidd el sok érdekes dolog van ott ^^ -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.