Kicsi betûk gnome alatt

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Kicsi betûk gnome alatt

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1988612
    xcut
    Felhasználó

      nézz szét az alkalmazások beállításaiban;
      rengetegben lehet állítani a fontokat

      #1988613
      admin
      Adminisztrátor

        Már próbáltam. De a Gnome Commander nem veszi. Hiába nyomom át. Elvileg vette, mert mikor át akarom állítani, akkor az van amire beállítottam, de nem változik semmi. 🙁 Az XMMS-ben meg nem tudom változtatni a betûméretet elméletileg se. 🙁

        #1988614
        xcut
        Felhasználó

          Már próbáltam. De a Gnome Commander nem veszi. Hiába nyomom át. Elvileg vette, mert mikor át akarom állítani, akkor az van amire beállítottam, de nem változik semmi. 🙁  Az XMMS-ben meg nem tudom változtatni a betûméretet elméletileg se. 🙁
          [align=right][snapback]101454[/snapback][/align]

          és a gnome-nak nincsenek ilyen default settingjei (nem tudom pontosan, alig használtam, de a kde-vel eléggé sokat elszórakoztam, és abban van ilyesmi… csak tippelek, de mivel a 2 rendszer felépítése nagyon hasonló…

          bár szvsz meg inkább nézd meg a fluxbox-ot vagy az enlightenmentet, mert azok jobbak (kényelmesebb, szebb, jelentõsen gyorsabb) szvsz, mint a gnome…

          #1988615
          admin
          Adminisztrátor

            A Gnome beállításait már néztem. Tudom is állítgatni a betûméreteket, de vhogy bizonyos alkalmazásokra nem hat. 🙁 Nem értem.
            Ha már az ablakkezelõknél tartunk. Szívesen kipróbálnék másikat is, Csak Ubuntuba a Gnome az alap, és még nem sikerült feltennem másik ablakkezelõt. A KDE-t egyszerû lenne, mert benn van a csomaglistában, de azt nem szeretem. A többit pedig még nem sikerült felraknom. 🙁
            Errõl jut eszembe! Lehet vhogy úgy csomagot telepíteni, h húzza magával a függõségeit? (nem csomagkezelõvel).
            Meg még 1 kérdés. A menübe hogyan lehet alkalmazást berakni? Van 1-2 ami nem rakja be magát. Gondoltam berakom, de még nem jöttem rá hogyan kell.

            #1988616
            xcut
            Felhasználó

              A Gnome beállításait már néztem. Tudom is állítgatni a betûméreteket, de vhogy bizonyos alkalmazásokra nem hat. 🙁  Nem értem.
              Ha már az ablakkezelõknél tartunk. Szívesen kipróbálnék másikat is, Csak Ubuntuba a Gnome az alap, és még nem sikerült feltennem másik ablakkezelõt. A KDE-t egyszerû lenne, mert benn van a csomaglistában, de azt nem szeretem. A többit pedig még nem sikerült felraknom. 🙁
              Errõl jut eszembe! Lehet vhogy úgy csomagot telepíteni, h húzza magával a függõségeit? (nem csomagkezelõvel).
              Meg még 1 kérdés. A menübe hogyan lehet alkalmazást berakni? Van 1-2 ami nem rakja be magát. Gondoltam berakom, de még nem jöttem rá hogyan kell.
              [align=right][snapback]101463[/snapback][/align]

              hmm… rakj be pár csomagszervert a sources.list-be…
              nameg nem hiszem el, h az
              `apt-get install fluxbox enlightenment`
              parancsra azt írná ki, h nincsenek ilyen csomagok… szvsz az ubuntu eléggé nagy disztró ahhoz, h ezek alapból benne legyenek…

              a csomagkezelõ dolga, h felrakja a függõségeket is ^^

              a gnome menüt nem ismerem, a kde alatt van erre GUI, az enlightenment/fluxbox alatt meg van configfájl, amit úgy szerkesztek, ahogy akarok…

              #1988617
              admin
              Adminisztrátor

                Már megvan a megoldás!
                „apt-get install msttcorefonts”
                aztán restart és megy.
                Csepelball mondta 🙂

                Ubuntuban pedig akár hiszed akár nem alapból csak Gnome van.

                #1988618
                admin
                Adminisztrátor

                  A Gnome beállításait már néztem. Tudom is állítgatni a betûméreteket, de vhogy bizonyos alkalmazásokra nem hat. 🙁  Nem értem.
                  Ha már az ablakkezelõknél tartunk. Szívesen kipróbálnék másikat is, Csak Ubuntuba a Gnome az alap, és még nem sikerült feltennem másik ablakkezelõt. A KDE-t egyszerû lenne, mert benn van a csomaglistában, de azt nem szeretem. A többit pedig még nem sikerült felraknom. 🙁
                  Errõl jut eszembe! Lehet vhogy úgy csomagot telepíteni, h húzza magával a függõségeit? (nem csomagkezelõvel).
                  Meg még 1 kérdés. A menübe hogyan lehet alkalmazást berakni? Van 1-2 ami nem rakja be magát. Gondoltam berakom, de még nem jöttem rá hogyan kell.
                  [align=right][snapback]101463[/snapback][/align]

                  Minden felmehet forrásból is, csak az indítását kell biztosítani.
                  Ha ubuntu, sztem próbáld meg *.deb csomaból feltenni(állítólag debian csomagokat használ).
                  Mellesleg a legjobb választás a fluxbox lehet, bármilyen gépen. 🙂
                  Persze ez elfogult vélemény! 🙂

                  #1988619
                  xcut
                  Felhasználó

                    Már megvan a megoldás!
                    „apt-get install msttcorefonts”
                    aztán restart és megy.
                    Csepelball mondta 🙂

                    Ubuntuban pedig akár hiszed akár nem alapból csak Gnome van.
                    [align=right][snapback]101477[/snapback][/align]

                    azt nem hiszem el, h az ubuntu csomagszerverén nincs fent a fent említett 2 ablakkezelõ ^^
                    azt elképzelketõnek tartom, h -helytakarékossági okokból- kihagyták a többi ablakkezelõt…

                    #1988620
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Feltettem a fluxboxot. De netrõl szedte le. Nem volt fenn. Csomagkezelõben meg nem találtam. Pedig elvileg az universe-bõl szedte le. Azt írta ki. <_< Nem értem. Na mindegy. Bocsi hogy ilyennel fárasztalak titeket. :blush: Már csak azt szeretném tudni, h hogyan lehet a fluxbox menüjét szerkeszten?

                      #1988621
                      xcut
                      Felhasználó

                        Feltettem a fluxboxot. De netrõl szedte le. Nem volt fenn. Csomagkezelõben meg nem találtam. Pedig elvileg az universe-bõl szedte le. Azt írta ki. <_< Nem értem. Na mindegy. Bocsi hogy ilyennel fárasztalak titeket. :blush: Már csak azt szeretném tudni, h hogyan lehet a fluxbox menüjét szerkeszten?
                        [align=right][snapback]101504[/snapback][/align]

                        1.) man fluxbox
                        2.) ~/.fluxbox/menu – gondolom erre a fájlra gondoltál… de amúgy nézz szét a ~/.fluxbox mappában is, hidd el sok érdekes dolog van ott ^^

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.