Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › mms fogadása/küldése email-rõl
- This topic has 11 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 20 years telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-06-18-23:28 #2063635
„a kimenõ levelezésem számára tudnék saját mail servert építeni……….?”
Ez minden disztronál, benne van mint lehetõség! 🙂
2006-06-18-23:48 #2063636Igen ezt tudom, csak az érdekelne, hogy lehetséges-e hogy én kaptam egy mms-címrõl email címemre valamit, … viszont én nem tudok küldeni, mert a fenti hibával elutasít. Ha viszont saját mail server-rel próbálkoznék mehetne-e? Tehát technikai akadálya van, vagy nincs?
(Tehát kérdezhetném azt is hogy hogyan mûködnek azok a szolgáltatások, hogy az interneten X pénzért tudok küldetni mms-t)
2006-06-19-10:09 #2063637Lehetséges, (vagy inkább biztos?) hogy ez is olyan cipõben jár mint az sms küldés.
Ha nincs sms gw nem megy és általában nem igen van.
Ez jó üzlet a mobil szolgáltatóknak(100Ft/mms)
Nem gondodlod, hogy majd ingyér külhecc egy GNU/GPL mail szerverrõl?! 😡Natur mailban nem lehet?
Már ha a teloban van mail client!2006-06-19-10:22 #2063638Szóval akkor ha ezt be tudom izzítani akkor elvileg mehet?
http://www.mbuni.org/index.shtml
http://www.mbuni.org/status.shtml
„MMS-to-email and Email-to-MMS fully implemented”sajnos a héten nem nagyon lesz rá idõm …
2006-06-19-15:17 #2063639Az a baj, hogy hiába lövöd be, nem lehet elküldeni, mert meg kell adni egy gateway-t.
De én találtam áthidaló megoldást: ha pannonos vagy, akkor regelsz egy pannonos mailcímet, és ha arra mail megy, akkor kapsz SMS értesítést… de ez szerintem nem segít a problémádon.
Viszont az újabbb mobilokon szokott lenni mail kliens…2006-06-19-21:13 #2063640Azért csak értetlenkedek még egy picit.
Az a baj, hogy hiába lövöd be, nem lehet elküldeni, mert meg kell adni egy gateway-t.
„Mbuni is a fully-fledged Free/Open Source MMS gateway.”
Szóval ha ezt felrakom, beállítom, a kép szerint akkor is az internet-es felhõben vagyok? … vagy annál fogva, hogy Mbuni telepítve van meg beállítva, nem én látom el gateway szerepét?
Athidaló megoldás nem játszik, mindenképp az kéne, hogy én valamelyik mail címemrõl tudjak közvetlenül mms-re küldeni.
2006-06-19-22:07 #2063641nem én látom el gateway szerepét?
A „gw” a mobil szolgátató hálózatához kéne cstlakozzon.
Mert a nem a neten megy az mms a telokra.Azért irtam a mail dolgot és xcut is, mert az inkább elképzelhetõ hogy megy!
Az sms mms nagy biznisz(pontosabban rablás!), csoda lenne ha ingyér küldhetnél
bármelyik mobil hálóra!
Az nem bevétel a szolgáltatónak, hogy csak úgy neten mms-t küldözgetsz! 🙂 ingyér!2006-06-19-22:13 #2063642Ok szóval akkor felesleges is kísérleteznem vele. Kösz.
2006-06-19-22:28 #2063643Ezt nem állítom, csak a benne rejlõ „bevétel” miatt nehézkes lehet! 🙂
Ami „bevétel” a netrõl nem realizálódik a cacca-ban. 🙂
Elképzelhetõ hogy valami elõfizetéses formában menne.
Az meg neked nem bót! 🙂Bocs véletlenül a szólásodba került. 🙂
2006-06-19-22:36 #2063644Ami mondjuk érdekes, hogy régen volt olyan oldal, ahonnét lehetett ingyen sms-t küldeni. Nem tudom hogy volt megoldva, annyi volt hogy reggelni kellett, napi max 15 sms-t küldhettél, meg közben reklámokat kellett nézni. Bár lehet hogy ott is valami szerzõdés volt a telefontársaságokkal….
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.