mms fogadása/küldése email-rõl

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott mms fogadása/küldése email-rõl

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2063635
    admin
    Adminisztrátor

      „a kimenõ levelezésem számára tudnék saját mail servert építeni……….?”

      Ez minden disztronál, benne van mint lehetõség! 🙂

      #2063636
      juuzer
      Felhasználó

        Igen ezt tudom, csak az érdekelne, hogy lehetséges-e hogy én kaptam egy mms-címrõl email címemre valamit, … viszont én nem tudok küldeni, mert a fenti hibával elutasít. Ha viszont saját mail server-rel próbálkoznék mehetne-e? Tehát technikai akadálya van, vagy nincs?

        (Tehát kérdezhetném azt is hogy hogyan mûködnek azok a szolgáltatások, hogy az interneten X pénzért tudok küldetni mms-t)

        #2063637
        admin
        Adminisztrátor

          Lehetséges, (vagy inkább biztos?) hogy ez is olyan cipõben jár mint az sms küldés.
          Ha nincs sms gw nem megy és általában nem igen van.
          Ez jó üzlet a mobil szolgáltatóknak(100Ft/mms)
          Nem gondodlod, hogy majd ingyér külhecc egy GNU/GPL mail szerverrõl?!    😡

          Natur mailban nem lehet?
          Már ha a teloban van mail client!

          #2063638
          juuzer
          Felhasználó

            Szóval akkor ha ezt be tudom izzítani akkor elvileg mehet?
            http://www.mbuni.org/index.shtml
            http://www.mbuni.org/status.shtml
            „MMS-to-email and Email-to-MMS fully implemented”

            sajnos a héten nem nagyon lesz rá idõm …

            #2063639
            xcut
            Felhasználó

              Az a baj, hogy hiába lövöd be, nem lehet elküldeni, mert meg kell adni egy gateway-t.
              De én találtam áthidaló megoldást: ha pannonos vagy, akkor regelsz egy pannonos mailcímet, és ha arra mail megy, akkor kapsz SMS értesítést… de ez szerintem nem segít a problémádon.
              Viszont az újabbb mobilokon szokott lenni mail kliens…

              #2063640
              juuzer
              Felhasználó

                Azért csak értetlenkedek még egy picit.

                Az a baj, hogy hiába lövöd be, nem lehet elküldeni, mert meg kell adni egy gateway-t.

                „Mbuni is a fully-fledged Free/Open Source MMS gateway.”

                Szóval ha ezt felrakom, beállítom, a kép szerint akkor is az internet-es felhõben vagyok? … vagy annál fogva, hogy Mbuni telepítve van meg beállítva, nem én látom el gateway szerepét?

                Athidaló megoldás nem játszik, mindenképp az kéne, hogy én valamelyik mail címemrõl tudjak közvetlenül mms-re küldeni.

                #2063641
                admin
                Adminisztrátor

                  nem én látom el gateway szerepét?

                  A „gw” a mobil szolgátató hálózatához kéne cstlakozzon.
                  Mert a nem a neten megy az mms a telokra.

                  Azért irtam a mail dolgot és xcut is, mert az inkább elképzelhetõ hogy megy!

                  Az sms mms nagy biznisz(pontosabban rablás!), csoda lenne ha ingyér küldhetnél
                  bármelyik mobil hálóra!
                  Az nem bevétel a szolgáltatónak, hogy csak úgy neten mms-t küldözgetsz! 🙂 ingyér!

                  #2063642
                  juuzer
                  Felhasználó

                    Ok szóval akkor felesleges is kísérleteznem vele. Kösz.

                    #2063643
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Ezt nem állítom, csak a benne rejlõ „bevétel” miatt nehézkes lehet! 🙂
                      Ami „bevétel” a netrõl nem realizálódik a cacca-ban. 🙂
                      Elképzelhetõ hogy valami elõfizetéses formában menne.
                      Az meg neked nem bót! 🙂

                      Bocs véletlenül a szólásodba került. 🙂

                      #2063644
                      juuzer
                      Felhasználó

                        Ami mondjuk érdekes, hogy régen volt olyan oldal, ahonnét lehetett ingyen sms-t küldeni. Nem tudom hogy volt megoldva, annyi volt hogy reggelni kellett, napi max 15 sms-t küldhettél, meg közben reklámokat kellett nézni. Bár lehet hogy ott is valami szerzõdés volt a telefontársaságokkal….

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.