Kernel fordítás

Kezdőlap Fórumok Kernel Kernel fordítás

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 87
  • Szerző
    Bejegyzés

Ildikó74
    Felhasználó

Sziasztok!

Belefogtam imár sokadszor a kernelfordításba és ami idág nem zavart: az az automuount hiánya.
    Most viszont kéne mert nem magamnak csinálom. Melyik menüpont alatt keressem(make menuconfig)?
    Egyszer már megmutatták de régen volt. A kernel konfigja nekem eléggé más, sok minden új van benne, a régi leírás elavultnak tűnik. A kernel a 2.6.29.1-es.
    Köszi előre is.

Ildikó74
    Felhasználó

Sziasztok!

Belefogtam imár sokadszor a kernelfordításba és ami idág nem zavart: az az automuount hiánya.
    Most viszont kéne mert nem magamnak csinálom. Melyik menüpont alatt keressem(make menuconfig)?
    Egyszer már megmutatták de régen volt. A kernel konfigja nekem eléggé más, sok minden új van benne, a régi leírás elavultnak tűnik. A kernel a 2.6.29.1-es.
    Köszi előre is.

admin
    Adminisztrátor

Szerintem a filesystems alatt keresd.

admin
    Adminisztrátor

Szerintem a filesystems alatt keresd.

kisbetu
    Felhasználó

Bocsánat az értetlenkedésért, de milyen disztróra és milyen gépre kell neked kernelt fordítani?

kisbetu
    Felhasználó

Bocsánat az értetlenkedésért, de milyen disztróra és milyen gépre kell neked kernelt fordítani?

pointux
    Felhasználó
    Ildikó74 wrote:
    Sziasztok!

Köszi előre is.

Úgy általánosságban ez lenne jó neked. (Persze a disztród csomagjában, de a neve ugyanez/nagyon hasonló.)

pointux
    Felhasználó
    Ildikó74 wrote:
    Sziasztok!

Köszi előre is.

Úgy általánosságban ez lenne jó neked. (Persze a disztród csomagjában, de a neve ugyanez/nagyon hasonló.)

admin
    Adminisztrátor

Bár kérdezték, de jó lenne tudni melyik disztro alatt sinylődsz,
    mert előferdülhet hogy a csomagkezelőben ott a megoldás!
    Talán még kernelt sem kell forgatnod.

admin
    Adminisztrátor

Bár kérdezték, de jó lenne tudni melyik disztro alatt sinylődsz,
    mert előferdülhet hogy a csomagkezelőben ott a megoldás!

pointux
    Felhasználó
    sany wrote:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy talán kell… ;D pl., ha gentoot használ, akkor igen, sőt lehet, hogy még mást is. :DDD

pointux
    Felhasználó
    sany wrote:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy talán kell… ;D pl., ha gentoot használ, akkor igen, sőt lehet, hogy még mást is. :DDD

admin
    Adminisztrátor
    vizsla wrote:
    sany wrote:

De ha csak gentoo-t nyúz! 🙂
    Esetleg valami bináris gentoo-val, a probléma megoldva ? 😀

admin
    Adminisztrátor
    vizsla wrote:
    sany wrote:

De ha csak gentoo-t nyúz! 🙂
    Esetleg valami bináris gentoo-val, a probléma megoldva ? 😀

pointux
    Felhasználó

Ettől is egyszerűbb, tulajdonképpen a probléma, mert gentoo alatt biztos ott van a kernel forrás és le is van fordítva (mert anélkül nem megy – a linuksz), tehát csak a hal-t kel hozzárakni. És innentől meg nem bonyolultabb, mintha binárisból rakná fel… csak tovább tart. 😀

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 87
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.