Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Grafikus felulet fagyas
- This topic has 10 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 21 years, 8 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-10-26-18:24 #1980425
Miféle videokártyát használsz? Miféle driverrel?
2004-10-26-18:41 #1980426ha nemtudnal egybol valaszolni kisbetunek a kerdesere, akkor az ‘lspci’ es az ‘lsmod’ segitsegedre lehet.
2004-10-26-19:36 #1980427Abit FX5200
Nvidia driver -er a hivatalos laprol
de 4 honapja raktam fel es semmi gond nem volt idaig2004-10-26-19:55 #1980428Abit FX5200
Nvidia driver -er a hivatalos laprol
de 4 honapja raktam fel es semmi gond nem volt idaig
[align=right][snapback]92949[/snapback][/align]1. Csodálom, hogy eddig nem volt gond, de kénytelen vagyok elhinni.
2. Akkor viszont menj le alfába és emlékezz vissza, mit csináltál az utóbbi napokban, ami megbolygathatta a video driverét.2004-10-26-20:12 #1980429„Amikor grafikus feluletrol (KDE) atvaltok karakteresre (ctrl+alt+f1) minden ok
ha vissza akarok menni grafra (ctrl+alt+f7) akkor nem tortenik semmi, mintha nem is lenne graf kepernyo, viszont ha ment egy letoltes graf. feluleten az szepen megy akkor is amikor mar nem tudok visszalepni.”
Ez akár memória gond is lehet. Ugyanis ezekhez az oda vissza váltogatásokhoz is memória kell. El kell tárolni a teljes kde-s dolgot, és még a konzolnak is kell valamennyi memória. Még az is elképzelhetõ, hogy bezárja az egyébként memóriazabáló kde-t. (Régen gondolom nem használtál, mondjuk egyszintén mem. igényes dc-t pl, ami akkor is folytatja a töltést, ha a kde ki van lõve, ugyanis ezeknek csak a vezérlõfelülete grafikuus, amga a program megy konzolon is.)
Tehát startx-re azt mondja már fut valami, ha jól értettem, és
ctrl+alt+f7-re nem jelenik meg egy fekete lap, amin esetleg egy kurzor villog a bal felsõ sarokban.
Ha igen, és nincsen semmilyen video lefagyás, lehet, hogy vissza tudsz lépni a graf. felületre, ha „kilõsz” néhány futó programot.
pstree – futó programok lekérdezése
killall program – „kilövés”
Alkalmazásokat „ölj” csak meg, (böngészõ, chat, mplayer stb.) mert esetleg „kilövöd” a graf felületet is.
Lehet, hogy tényleg a video kártyával van a gond, de a másik lehetõség is megér egy próbát.
Különben segíthet, ha beküldöd a probléma elõfordultakor kiadott pstree kimenetét. (Nem elõtte, és nem akkor, amikor már mást is csináltál.)
Egyébként mennyi memóriád van fizikai és swap.2004-10-26-20:43 #1980430Sziasztok!
Par honapja hasznalok Uhu linux kamiont.
Most jott elo egy igen idegesito problema amit nem tudok megoldani
Amikor grafikus feluletrol (KDE) atvaltok karakteresre (ctrl+alt+f1) minden ok
ha vissza akarok menni grafra (ctrl+alt+f7)
[align=right][snapback]92905[/snapback][/align]2004-10-26-20:46 #1980431Menni kell ctrl-lal is, viszont visszafelé ctrl nélkül nem…
2004-10-26-20:56 #1980432Menni kell ctrl-lal is, viszont visszafelé ctrl nélkül nem…
[align=right][snapback]92967[/snapback][/align]azt tudom
2004-10-27-17:54 #1980433Hello!
Az ejjel gondolkoztam a dolgon es ma kiprobaltam valamit, amikor consolban nyomogatom az F1-12 bill.-eket akkor irja azt a spec karaktert ez igy teljesen normalis, nalam viszont a F7 billre nem tortenik semmi, tehat a rendszer teljesen rendben van csak a bill-el tortent valami. Szoval a helyzet annyi hogy a bill. f7 gombja meghalt, es ennek kovetkezteben tortenik eme rejtelyes esemeny. Bevallom erre abszolut nem gondoltam….
Koszi mindenkinek a segitseget , most szedszedem eme ‘remek’ bill. -t es remelem meggyogyul a rendszerem.Bocsi es koszi
Otike2004-10-27-18:02 #1980434Haliho!
A problema megoldodott, meghalt az f7 bill. gumitapancsa, be egy nem hasznalt bille (megis jo valamire a windows gomb 🙂 ) es mar is megy.
Megegyszer koszi es bocsi -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.