Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › GRUB & GEEXBOX
- This topic has 13 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 21 years, 6 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-12-12-12:49 #1990908
Akkor, ha jól értem, most van egy uhu, ami simán indul, meg egy geexbox, ami meg nem?
/boot/grub/menu.lst fájlba kell felvenni egy ilyesmi szakaszt:
title geexbox
kernel (hd0,0)/aholakernelvan/bzImage|vmlinuz root=/dev/hda1
initrd (hd0,0)/aholazinitrdvan/initrd2004-12-12-13:08 #1990909Jól érted, de másról va szó…..
vmlinuz-t használ és visít a grub betöltésekor , hogy ismeretlen a formátum….
Másrészt az initrd helyett a geexbox initrd.bz2-t használ.Amit javasoltál már régen megjöttem, de nem tudja indítani.
title Boot GeexBOX 0.98!
kernel /GEEXBOX/boot/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/ram0 rw init=linuxrc boot=cdrom vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1utoljára afenti sorral próbálkozom, de ageexbox kifagy félúton…………………………………
2004-12-12-13:14 #1990910ha a hda1-re raktad a geexbox-ot, akkor ez -sztem- nem jó:
root=/dev/ram0 rw init=linuxrc boot=cdrom2004-12-12-13:32 #1990911Jogos!
Egész pontosan ezt próbáltam:
title Geexbox
kernel (hd0,0)/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/hda1 rw init=linuxrc boot=/dev/hda1 vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1meg így is:
title Geexbox
kernel (hd0,0)/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/ram0 rw init=linuxrc boot=/dev/hda1 vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1De nem jó egyik sem………….
az elsõ az init résznél fagy ki , a második a root file rendszert nem csattolja fel…..
2004-12-12-13:46 #1990912sikerült!!!!
title Geexbox
kernel (hd0,0)/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/hda1 rw init=linuxrc boot=/dev/hda1 vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1
initrd (hd0,0)/initrd.bz2Ennyi az egész! 😀
2004-12-12-14:00 #1990913Hm..lemaradtam.. 🙂 de ennek én is nagyon örülök, mert akkor megprószálom a live-okat egy dvd-re rakni…nekem is ez volt a gondom, bár lehet, hogy dvd esetén rumlizni fog…de ha így megy, mennie kell úgyis 🙂
Gratula sagal 😉2004-12-12-14:06 #1990914Egyébként minek a Geexbox, ha ott az UHU?
2004-12-12-17:33 #1990915Egy 333Mhz-es PII-esen 98 MB RAM-mal DIVX-es avi-t AC3-as hanggal nem hiszem, hogy az UHU képes lenne „zökkenõ mentesen” kezelni.
Viszont a Geexbox-nak meg ez a feladata.
Ezen túlmenõen, meg annyira triviális, hogy „bûn” lenne kihagyni…..:D2004-12-12-18:16 #1990916Egy 333Mhz-es PII-esen 98 MB RAM-mal DIVX-es avi-t AC3-as hanggal nem hiszem, hogy az UHU képes lenne „zökkenõ mentesen” kezelni.
Viszont a Geexbox-nak meg ez a feladata.
Ezen túlmenõen, meg annyira triviális, hogy „bûn” lenne kihagyni…..:D
[align=right][snapback]103804[/snapback][/align]Nekem megy klónozott gentoo-val, ilyen gépen 64MB rammal. 🙂
Ja a grub szabály: mindíg az indítandó rendszer szerint kell beconfigolni és nem az indító jelen esetben uhu szabályai szerint.2004-12-12-18:48 #1990917Ez érdekelne…..
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.