GRUB & GEEXBOX

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1990908
    kelemengabor
    Felhasználó

      Akkor, ha jól értem, most van egy uhu, ami simán indul, meg egy geexbox, ami meg nem?
      /boot/grub/menu.lst fájlba kell felvenni egy ilyesmi szakaszt:
      title geexbox
      kernel (hd0,0)/aholakernelvan/bzImage|vmlinuz root=/dev/hda1
      initrd (hd0,0)/aholazinitrdvan/initrd

      #1990909
      admin
      Adminisztrátor

        Jól érted, de másról va szó…..

        vmlinuz-t használ és visít a grub betöltésekor , hogy ismeretlen a formátum….
        Másrészt az initrd helyett a geexbox initrd.bz2-t használ.

        Amit javasoltál már régen megjöttem, de nem tudja indítani.

        title Boot GeexBOX 0.98!
        kernel /GEEXBOX/boot/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/ram0 rw init=linuxrc boot=cdrom vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1

        utoljára afenti sorral próbálkozom, de ageexbox kifagy félúton…………………………………

        #1990910
        pomm
        Felhasználó

          ha a hda1-re raktad a geexbox-ot, akkor ez -sztem- nem jó:
          root=/dev/ram0 rw init=linuxrc boot=cdrom

          #1990911
          admin
          Adminisztrátor

            Jogos!

            Egész pontosan ezt próbáltam:

            title Geexbox
            kernel (hd0,0)/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/hda1 rw init=linuxrc boot=/dev/hda1 vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1

            meg így is:

            title Geexbox
            kernel (hd0,0)/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/ram0 rw init=linuxrc boot=/dev/hda1 vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1

            De nem jó egyik sem………….

            az elsõ az init résznél fagy ki , a második a root file rendszert nem csattolja fel…..

            #1990912
            admin
            Adminisztrátor

              sikerült!!!!

              title Geexbox
              kernel (hd0,0)/vmlinuz APPEND initrd=initrd.bz2 root=/dev/hda1 rw init=linuxrc boot=/dev/hda1 vga=785 video=vesa:ywrap,mtrr console=/dev/tty1
              initrd (hd0,0)/initrd.bz2

              Ennyi az egész! 😀

              #1990913
              pomm
              Felhasználó

                Hm..lemaradtam.. 🙂 de ennek én is nagyon örülök, mert akkor megprószálom a live-okat egy dvd-re rakni…nekem is ez volt a gondom, bár lehet, hogy dvd esetén rumlizni fog…de ha így megy, mennie kell úgyis 🙂
                Gratula sagal 😉

                #1990914
                PcZolee
                Felhasználó

                  Egyébként minek a Geexbox, ha ott az UHU?

                  #1990915
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Egy 333Mhz-es PII-esen 98 MB RAM-mal DIVX-es avi-t AC3-as hanggal nem hiszem, hogy az UHU képes lenne „zökkenõ mentesen” kezelni.

                    Viszont a Geexbox-nak meg ez a feladata.
                    Ezen túlmenõen, meg annyira triviális, hogy „bûn” lenne kihagyni…..:D

                    #1990916
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Egy 333Mhz-es PII-esen 98 MB RAM-mal DIVX-es avi-t AC3-as hanggal nem hiszem, hogy az UHU képes lenne „zökkenõ mentesen” kezelni.

                      Viszont a Geexbox-nak meg ez a feladata.
                      Ezen túlmenõen, meg annyira triviális, hogy „bûn” lenne kihagyni…..:D
                      [align=right][snapback]103804[/snapback][/align]

                      Nekem megy klónozott gentoo-val, ilyen gépen 64MB rammal. 🙂
                      Ja a grub szabály: mindíg az indítandó rendszer szerint kell beconfigolni és nem az indító jelen esetben uhu szabályai szerint.

                      #1990917
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Ez érdekelne…..

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 14
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.