Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › HCF modem nem megy (kezdõ)
- This topic has 11 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 22 years, 12 months telt el by
Bucy.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-06-05-09:38 #1906230
http://www.uhulinux.hu
es bal oldalon nezd meg a tudasbazis menut.
Valamelyik nap olvastam, egy eleg szajbaragos leiras.Laci
2003-07-03-18:22 #1906231Hali!
Pár napja telepítettem az UHU-t. Ugyan ilyen modemem van a problémám is egyezik.
A tudásbázist megnéztem, de nem találom a leírást 🙁 Milyen címen keressem?ui.: NFORCE2 lapom van. BLaci kösz a hangkártya drivert és leírást sikerült vele életet lehelni a hangrendszerembe 🙂
2003-07-03-18:53 #1906232kellene a modemed pontos típusa a chip számával ….
2003-07-03-19:16 #1906233Modem: ACORP A56IMS
Chip:
RLVDL 56DPF /SP
R6785-61
ROCKWELL 97
9920 D28197.2
MEXICOMásik chip:
11235-14
ROCKWELL 98
9912 B77651.5Elõre is Thx.
2003-07-03-19:46 #1906234lefordítani letudod ?? forrás van….
hsf és hcf is2003-07-03-20:01 #1906235Udv!
Hat ez nem annyira Connexant chipnek nez ki..
Egyebkent en mukodtettem egy hcf pci modemet egy darabig,
sok orom nem volt benne… Csere kulsore.
Nekem hcfpcimodem-0.98mbsibeta driverrel ment, de mindig
forrasbol(.tar) tettem fel. Probald meg igy, egyszeru, egy
make install az egesz. Ezutan kell egy hcfpciconfig futtatas,
meg azutan a /dev/ttySHCF0 eszkozre kell hivatkozni, vagy
linkelni /dev/modem -re.
Persze az enyem fix, hogy Connexant volt, nem Rockwell.
De szvsz a pciutils utan a forras is sirni fog, eloszor azt
kellene rendezni.Toma_
2003-07-03-20:29 #1906236VectoR:
5 napja foglalkozok Linux-al, fordítást még nem csináltam 😕
Hol találom azt a forrást? Majd megoldom valahogy, legfeljebb még kérdezek 😀 😀 Amugy ez HCF.
Guest:
Ha jól tudom a Connexant a Rockwell-bõl nõtte ki magát.
A hcfpcimodem-0.98mbsibeta drivert hol lelem?
Az install menni fog 1 próbát megér.De szvsz a pciutils utan a forras is sirni fog, eloszor azt
kellene rendezni. Ezt nem igazán érzem át?!2003-07-03-22:25 #1906237a pciutils csomagot fel kell telepítened vagy ha ilyen csomag nincs , bár kétlem akkor azt is fordítani kkell….
linke: http://vstart.hu/modules.php?op=modload&na…wdownload&cid=9
kicsomagolod…: tar zxvf csomagneve
cd csomagneve
./configure
make
make installez az alap de olvassad át a doksit vagy a readme vagy install filet
2003-07-04-09:38 #1906238Köszi leszedtem az install menni fog.
Amúgy okosítom magam ezerrel.
Este próba, majd meglátom…
Kerestem drivereket linuxanton mindenütt de ez a chip ritka állat lehet mert sehol se szerepel, de nem adom fel!2003-07-04-17:31 #1906239 -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.