Sziasztok!
Nem kezdem a szokásossal, hogy „abszolút kezdõ vagyok…” mert nem lenne igaz, de nem értek a Linuxhoz. A problémám az lenne, hogy van egy Conexant HCF modemem, PCI felületes, és mûködik Windows alatt csuklás nélkül, azonban az UHU tárcsázója nem hajlandó használni.
A lényeg:
/dev/modem –] „Hibás paraméter”
/dev/tty1 –] „Connection string failed”
/dev/tty2 –] ugyanaz
/dev/tty3 –] „Hibás paraméter”
/dev/tty4 –] ugyanaz
Megtaláltama drivert (http://www.linuxant.com) és rpm csomagokban lehet leszedni õtet. No ez nem megy. A KPackage ugyan megnyitja, de telepíteni nem tudja: a „pciutils” nevû csomagot nem találja (pedig meg van, különben a hangkártya és a hálózati kártya sem menne). Szerintetek mit tegyek? Mert ha a drivert fel tudnám telepíteni, talán megoldódna a probléma, csakhogy ennyire azért mégsem értek a Linuxhoz, pedig igyekszem erõsen. A dokumentációban semmit nem írtak, ami úgy kezdõdne, hogy „If you receive an error message while setup…”, bár ilyet egy linuxos telepítõtõl nem is várhatok. 😉
Az UHU az egyik legjobb, amit eddig láttam. Szeretném használni, csak nehéz a kezdés. Remélem tudtok segíteni!