k3b-ben dvd-t rippelne, de nem megy

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok k3b-ben dvd-t rippelne, de nem megy

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1996462
    admin
    Adminisztrátor

      Hali!

      K3b-ben dvd-t rippelnék, de mikor kiválasztom az adott title-nél, hogy másolás, akkor egyszerûen „lefagy” a program (vagy legalábbis úgy tesz 🙂 )
      A másik, hogy mikor rákattintok a directorylistben az íróra, akkor elõször azt írja ki, hogy hibás URL…azután ugyan felismeri, de szerintem ez akkor se normális.
      Valószínûleg összefüggés van a kettõ között…
      Lehet, hogy valamit állítani kellene a k3bsetupban? Ezt szivesen tenném, csak hogy se simple userként, se rootként nem találja….. ???
      Valami mountolási probléma lehet?

      Köszi elõre is.
      [align=right][snapback]110455[/snapback][/align]

      Nem tudom megoldás-e ,de kipróbálhatod . Még jó hogy pár napja írtam ,elég copyzni.:

      – szupermount legyen kikapcsolva , uhu vezpult > file rendszerek > auto mount
      – /mnt alól gyalú minden amit a gép hozott létre , vigyázz ne legyen felmountolva ( nézz bele a könyvtárba ,ha üres jó ) ,mert adatok is repülnek akkor. Azt hiszem van az mnt alatt /.dev is , az is gyalú.
      – /dev alatt kell lenni-e cd,cdr,cdrw,dvd,dvdr ( vagy ami van ) ha valamelyik nincs ,akkor duplikáld arról ami már megvan.

      Ha ez megvan , felmountolod kézzel a dvd-t és kipróbálod úgy megy-e , ha nem passz.

      #1996463
      admin
      Adminisztrátor

        Nem tudom megoldás-e ,de kipróbálhatod . Még jó hogy pár napja írtam ,elég copyzni.:

        – szupermount legyen kikapcsolva , uhu vezpult > file rendszerek > auto mount
        – /mnt alól gyalú minden amit a gép hozott létre , vigyázz ne legyen felmountolva ( nézz bele a könyvtárba ,ha üres jó ) ,mert adatok is repülnek akkor. Azt hiszem van az mnt alatt /.dev is , az is gyalú.
        – /dev alatt kell lenni-e cd,cdr,cdrw,dvd,dvdr ( vagy ami van ) ha valamelyik nincs ,akkor duplikáld arról ami már megvan.

        Ha ez megvan , felmountolod kézzel a dvd-t és kipróbálod úgy megy-e , ha nem passz.
        [align=right][snapback]110586[/snapback][/align]

        Hát akkor passz….így se csinálja…

        #1996464
        admin
        Adminisztrátor

          Hali!

          K3b-ben dvd-t rippelnék, de mikor kiválasztom az adott title-nél, hogy másolás, akkor egyszerûen „lefagy” a program (vagy legalábbis úgy tesz 🙂 )
          Köszi elõre is.
          [align=right][snapback]110455[/snapback][/align]

          Leírnád melyik menüben és mit akarnál pontosan ?

          #1996465
          admin
          Adminisztrátor

            Leírnád melyik menüben és mit akarnál pontosan ?
            [align=right][snapback]110641[/snapback][/align]

            …mint menüelem nem létezik…de leírom pontosan mit csinálok (v.akarok csinálni)
            -tehát berakom a dvdt
            -kiválasztom, hogy megnézzem a tartalmát, illetve a rajta lévõ title-öket
            -miután ez bejött, kiválasztom a rippelni kívánt title-t > jobb gomb másolás v. CTRL+C
            …. nah… és itt fagy le…
            tulajdonképpen nem mást akarok, mint rippelni k3b-ben…
            azután persze jöhetne az összefûzés, majd végül a lemezre kiírás…de ez még a jövõ zenéje 🙂

            #1996466
            admin
            Adminisztrátor

              …mellesleg, amit tulajdonképpen akarok az le van írva a k3b helpjében a

              How to rip a DVD and encode it into a MPEG-4 AVI with K3b?

              résznél.. 🙂

              #1996467
              admin
              Adminisztrátor

                …mint menüelem nem létezik…de leírom pontosan mit csinálok (v.akarok csinálni)
                -tehát berakom a dvdt
                -kiválasztom, hogy megnézzem a tartalmát, illetve a rajta lévõ title-öket
                -miután ez bejött, kiválasztom a rippelni kívánt title-t > jobb gomb másolás v. CTRL+C
                …. nah… és itt fagy le…
                tulajdonképpen nem mást akarok, mint rippelni k3b-ben…
                azután persze jöhetne az összefûzés, majd végül a lemezre kiírás…de ez még a jövõ zenéje 🙂
                [align=right][snapback]110670[/snapback][/align]

                Vigasztaljon a tudat ,hogy nálam is csinálja ,ha ezt követem. Nem találtam hibát , ha terminálból inditom ,meghülyül még az is.

                #1996468
                pomm
                Felhasználó

                  Kapcsold ki az supermount-ot vagy használj mencodert… 😉

                  #1996469
                  admin
                  Adminisztrátor

                    …mellesleg, amit tulajdonképpen akarok az le van írva a k3b helpjében a

                    How to rip a DVD and encode it into a MPEG-4 AVI with K3b?

                    résznél.. 🙂
                    [align=right][snapback]110673[/snapback][/align]

                    Pommnak megint igaza van.
                    man mencoder , a végén vannak példák meg a mencoder leírása.
                    Ebbõl egy példa:
                    mencoder dvd://2 -chapter 10-15 -o title2.avi -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4

                    10-15 ig kiveszi a filmet

                    #1996470
                    admin
                    Adminisztrátor

                      ok…köszi mindenkinek… 🙂
                      Mellesleg az Acid Rip is mencoderrel dolgozik ugye?

                      #1996471
                      kovi
                      Felhasználó

                        igen, de ez le is van írva a doksikban.

                        „……is an automated frontend for MPlayer/Mencoder written in Perl, using Gtk……”

                        egyébkénr nekem a dvdrip jobbnak tûnik, márpedig az transcode-os cucc.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 11
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.