Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › k3b-ben dvd-t rippelne, de nem megy
- This topic has 10 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 5 months telt el by
kovi.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-01-11-13:45 #1996462
Hali!
K3b-ben dvd-t rippelnék, de mikor kiválasztom az adott title-nél, hogy másolás, akkor egyszerûen „lefagy” a program (vagy legalábbis úgy tesz 🙂 )
A másik, hogy mikor rákattintok a directorylistben az íróra, akkor elõször azt írja ki, hogy hibás URL…azután ugyan felismeri, de szerintem ez akkor se normális.
Valószínûleg összefüggés van a kettõ között…
Lehet, hogy valamit állítani kellene a k3bsetupban? Ezt szivesen tenném, csak hogy se simple userként, se rootként nem találja….. ???
Valami mountolási probléma lehet?Köszi elõre is.
[align=right][snapback]110455[/snapback][/align]Nem tudom megoldás-e ,de kipróbálhatod . Még jó hogy pár napja írtam ,elég copyzni.:
– szupermount legyen kikapcsolva , uhu vezpult > file rendszerek > auto mount
– /mnt alól gyalú minden amit a gép hozott létre , vigyázz ne legyen felmountolva ( nézz bele a könyvtárba ,ha üres jó ) ,mert adatok is repülnek akkor. Azt hiszem van az mnt alatt /.dev is , az is gyalú.
– /dev alatt kell lenni-e cd,cdr,cdrw,dvd,dvdr ( vagy ami van ) ha valamelyik nincs ,akkor duplikáld arról ami már megvan.Ha ez megvan , felmountolod kézzel a dvd-t és kipróbálod úgy megy-e , ha nem passz.
2005-01-11-15:45 #1996463Nem tudom megoldás-e ,de kipróbálhatod . Még jó hogy pár napja írtam ,elég copyzni.:
– szupermount legyen kikapcsolva , uhu vezpult > file rendszerek > auto mount
– /mnt alól gyalú minden amit a gép hozott létre , vigyázz ne legyen felmountolva ( nézz bele a könyvtárba ,ha üres jó ) ,mert adatok is repülnek akkor. Azt hiszem van az mnt alatt /.dev is , az is gyalú.
– /dev alatt kell lenni-e cd,cdr,cdrw,dvd,dvdr ( vagy ami van ) ha valamelyik nincs ,akkor duplikáld arról ami már megvan.Ha ez megvan , felmountolod kézzel a dvd-t és kipróbálod úgy megy-e , ha nem passz.
[align=right][snapback]110586[/snapback][/align]Hát akkor passz….így se csinálja…
2005-01-11-17:16 #1996464Hali!
K3b-ben dvd-t rippelnék, de mikor kiválasztom az adott title-nél, hogy másolás, akkor egyszerûen „lefagy” a program (vagy legalábbis úgy tesz 🙂 )
Köszi elõre is.
[align=right][snapback]110455[/snapback][/align]Leírnád melyik menüben és mit akarnál pontosan ?
2005-01-11-18:42 #1996465Leírnád melyik menüben és mit akarnál pontosan ?
[align=right][snapback]110641[/snapback][/align]…mint menüelem nem létezik…de leírom pontosan mit csinálok (v.akarok csinálni)
-tehát berakom a dvdt
-kiválasztom, hogy megnézzem a tartalmát, illetve a rajta lévõ title-öket
-miután ez bejött, kiválasztom a rippelni kívánt title-t > jobb gomb másolás v. CTRL+C
…. nah… és itt fagy le…
tulajdonképpen nem mást akarok, mint rippelni k3b-ben…
azután persze jöhetne az összefûzés, majd végül a lemezre kiírás…de ez még a jövõ zenéje 🙂2005-01-11-18:45 #1996466…mellesleg, amit tulajdonképpen akarok az le van írva a k3b helpjében a
How to rip a DVD and encode it into a MPEG-4 AVI with K3b?
résznél.. 🙂
2005-01-11-19:36 #1996467…mint menüelem nem létezik…de leírom pontosan mit csinálok (v.akarok csinálni)
-tehát berakom a dvdt
-kiválasztom, hogy megnézzem a tartalmát, illetve a rajta lévõ title-öket
-miután ez bejött, kiválasztom a rippelni kívánt title-t > jobb gomb másolás v. CTRL+C
…. nah… és itt fagy le…
tulajdonképpen nem mást akarok, mint rippelni k3b-ben…
azután persze jöhetne az összefûzés, majd végül a lemezre kiírás…de ez még a jövõ zenéje 🙂
[align=right][snapback]110670[/snapback][/align]Vigasztaljon a tudat ,hogy nálam is csinálja ,ha ezt követem. Nem találtam hibát , ha terminálból inditom ,meghülyül még az is.
2005-01-11-20:19 #1996468Kapcsold ki az supermount-ot vagy használj mencodert… 😉
2005-01-11-20:32 #1996469…mellesleg, amit tulajdonképpen akarok az le van írva a k3b helpjében a
How to rip a DVD and encode it into a MPEG-4 AVI with K3b?
résznél.. 🙂
[align=right][snapback]110673[/snapback][/align]Pommnak megint igaza van.
man mencoder , a végén vannak példák meg a mencoder leírása.
Ebbõl egy példa:
mencoder dvd://2 -chapter 10-15 -o title2.avi -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg410-15 ig kiveszi a filmet
2005-01-12-12:49 #1996470ok…köszi mindenkinek… 🙂
Mellesleg az Acid Rip is mencoderrel dolgozik ugye?2005-01-12-12:56 #1996471igen, de ez le is van írva a doksikban.
„……is an automated frontend for MPlayer/Mencoder written in Perl, using Gtk……”
egyébkénr nekem a dvdrip jobbnak tûnik, márpedig az transcode-os cucc.
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.