Wine vs.fglrlx

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2022975
    kovi
    Felhasználó

      ennek inkább örülj, mert vszínûleg más felbontásba megy le a monitorod, és az ottani frekvenciát nem bírja (?)

      /home/$te/.wine/configban a
      ;”Desktop” = „640×480
      állítsd erre
      „Desktop” = „800×600”

      ekkor nem megy fullscreenbe, de a felbontása azért még tûrhetõ, pl egy 1024×768 x asztalon.

      persze mindez a felbontás dolog csak feltevés, de a logos hibaüzenetk hiányából ez jön le. ha nagy a baj, akkor alt+ctrl+f1, rootlogin, majd killall wineserver, esetleg egy ps ax után jobban látod mi fut még az alt+ctrl+f7 asztalon.

      #2022976
      kovi
      Felhasználó

        ui a teljes 3d-hez nem is nagyon kell teljes értékû ati driver, ráadásul az fglrxconfig direkt rákérdez, hogy használod-e a wine-hez optimalizált beállítást….

        #2022977
        admin
        Adminisztrátor

          A wine-vel megpróbáltam több progit is telepíteni UHU 1.2 alá de az új ATI driveressel nem sikerül mert hibaüzi nélkül kikapcsolja a monitort!
          Van fönn a gépen egy másik UHU 1.2 is, ATI driver nélkül, azon meg simán települ minden.
          Mi lehet a hiba oka? A /var/log könyvtárban errõl nincs bejegyzés, és nekem meg kéne a progikhoz a 3d támogatás amit az ATI tud nyújtani.
          Megpróbáltam az UBK-s wine-vel is, ugyanaz a helyzet.
          A labdát ez jól föladta.
          Van-e ötlet, hogy merre kutakodjak tovább?
          [align=right][snapback]141363[/snapback][/align]

          ; Use XFree86 DGA extension if present
          ; (make sure /dev/mem is accessible by you !)
          „UseDGA” = „N”

          #2022978
          kovi
          Felhasználó

            Laci Bátyám régen örültem úgy embernek mint most neked..
            mizu, nagyon nagyon régen láttalak…

            #2022979
            admin
            Adminisztrátor

              ; Use XFree86 DGA extension if present
              ; (make sure /dev/mem is accessible by you !)
              „UseDGA” = „N”

              #2022980
              bepe79
              Felhasználó

                Laci Bátyám régen örültem úgy embernek mint most neked..
                mizu, nagyon nagyon régen láttalak…
                [align=right][snapback]141381[/snapback][/align]

                Az fglrxconfig a futásakor kérdez egy csomó dolgot, és többek közt ezt a DGA-t is be lehet benne állítani. Tehát consol-ban fglrxconfig, és ez lesz az egyik kérdés, ha jól emléxem.

                #2022981
                kovi
                Felhasználó

                  /home/$temagad/.wine/config

                  ebben keresd a kérdéses sort. a többi adja magát.

                  #2022982
                  bepe79
                  Felhasználó

                    /home/$temagad/.wine/config

                    ebben keresd a kérdéses sort. a többi adja magát.
                    [align=right][snapback]141389[/snapback][/align]

                    De jól emléxem, hogy az fglrx drv-ben az fglrxconfiggal is lehet állítgatni?

                    #2022983
                    kovi
                    Felhasználó

                      Az fglrxconfig a futásakor kérdez egy csomó dolgot, és többek közt ezt a DGA-t is be lehet benne állítani. Tehát consol-ban fglrxconfig, és ez lesz az egyik kérdés, ha jól emléxem.

                      mint ahogy azt mondtam is az elõbb, de egyébként a wine konfigjában szerintem szerencsésebb letiltani / bekapcsolni.

                      ui az enyém lett a múlt héten (is) említett 9600XT, gyakorlatilag hibátlan volt – el is adtam, és vettem gf4ti – t, a maradék zsét meg keményen elmulattam 7végén. így van egy tartalék nv kártyám, így most eladom a gf5700le- met… azé’ jó ez az ati mert egy windowsosnak sokat ér.. 🙂 így könnyû eladni. én meg könnyen találok olyan gf-et fele pénzbõl, ami a doom3-at megeszi reggelire.

                      #2022984
                      kovi
                      Felhasználó

                        De jól emléxem, hogy az fglrx drv-ben az fglrxconfiggal is lehet állítgatni?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 14
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.