Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Wine vs.fglrlx
- This topic has 13 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 20 years, 11 months telt el by
bepe79.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-07-11-06:58 #2022975
ennek inkább örülj, mert vszínûleg más felbontásba megy le a monitorod, és az ottani frekvenciát nem bírja (?)
/home/$te/.wine/configban a
;”Desktop” = „640×480
állítsd erre
„Desktop” = „800×600”ekkor nem megy fullscreenbe, de a felbontása azért még tûrhetõ, pl egy 1024×768 x asztalon.
persze mindez a felbontás dolog csak feltevés, de a logos hibaüzenetk hiányából ez jön le. ha nagy a baj, akkor alt+ctrl+f1, rootlogin, majd killall wineserver, esetleg egy ps ax után jobban látod mi fut még az alt+ctrl+f7 asztalon.
2005-07-11-07:00 #2022976ui a teljes 3d-hez nem is nagyon kell teljes értékû ati driver, ráadásul az fglrxconfig direkt rákérdez, hogy használod-e a wine-hez optimalizált beállítást….
2005-07-11-08:18 #2022977A wine-vel megpróbáltam több progit is telepíteni UHU 1.2 alá de az új ATI driveressel nem sikerül mert hibaüzi nélkül kikapcsolja a monitort!
Van fönn a gépen egy másik UHU 1.2 is, ATI driver nélkül, azon meg simán települ minden.
Mi lehet a hiba oka? A /var/log könyvtárban errõl nincs bejegyzés, és nekem meg kéne a progikhoz a 3d támogatás amit az ATI tud nyújtani.
Megpróbáltam az UBK-s wine-vel is, ugyanaz a helyzet.
A labdát ez jól föladta.
Van-e ötlet, hogy merre kutakodjak tovább?
[align=right][snapback]141363[/snapback][/align]; Use XFree86 DGA extension if present
; (make sure /dev/mem is accessible by you !)
„UseDGA” = „N”2005-07-11-08:31 #2022978Laci Bátyám régen örültem úgy embernek mint most neked..
mizu, nagyon nagyon régen láttalak…2005-07-11-09:24 #2022979; Use XFree86 DGA extension if present
; (make sure /dev/mem is accessible by you !)
„UseDGA” = „N”2005-07-11-09:37 #2022980Laci Bátyám régen örültem úgy embernek mint most neked..
mizu, nagyon nagyon régen láttalak…
[align=right][snapback]141381[/snapback][/align]Az fglrxconfig a futásakor kérdez egy csomó dolgot, és többek közt ezt a DGA-t is be lehet benne állítani. Tehát consol-ban fglrxconfig, és ez lesz az egyik kérdés, ha jól emléxem.
2005-07-11-09:37 #2022981/home/$temagad/.wine/config
ebben keresd a kérdéses sort. a többi adja magát.
2005-07-11-09:42 #2022982/home/$temagad/.wine/config
ebben keresd a kérdéses sort. a többi adja magát.
[align=right][snapback]141389[/snapback][/align]De jól emléxem, hogy az fglrx drv-ben az fglrxconfiggal is lehet állítgatni?
2005-07-11-09:47 #2022983Az fglrxconfig a futásakor kérdez egy csomó dolgot, és többek közt ezt a DGA-t is be lehet benne állítani. Tehát consol-ban fglrxconfig, és ez lesz az egyik kérdés, ha jól emléxem.
mint ahogy azt mondtam is az elõbb, de egyébként a wine konfigjában szerintem szerencsésebb letiltani / bekapcsolni.
ui az enyém lett a múlt héten (is) említett 9600XT, gyakorlatilag hibátlan volt – el is adtam, és vettem gf4ti – t, a maradék zsét meg keményen elmulattam 7végén. így van egy tartalék nv kártyám, így most eladom a gf5700le- met… azé’ jó ez az ati mert egy windowsosnak sokat ér.. 🙂 így könnyû eladni. én meg könnyen találok olyan gf-et fele pénzbõl, ami a doom3-at megeszi reggelire.
2005-07-11-09:48 #2022984De jól emléxem, hogy az fglrx drv-ben az fglrxconfiggal is lehet állítgatni?
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.