Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Wine vs.fglrlx
- This topic has 13 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 20 years, 11 months telt el by
bepe79.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-07-11-09:52 #2022985
mint ahogy azt mondtam is az elõbb, de egyébként a wine konfigjában szerintem szerencsésebb letiltani / bekapcsolni.
ui az enyém lett a múlt héten (is) említett 9600XT, gyakorlatilag hibátlan volt – el is adtam, és vettem gf4ti – t, a maradék zsét meg keményen elmulattam 7végén. így van egy tartalék nv kártyám, így most eladom a gf5700le- met… azé’ jó ez az ati mert egy windowsosnak sokat ér.. 🙂 így könnyû eladni. én meg könnyen találok olyan gf-et fele pénzbõl, ami a doom3-at megeszi reggelire.
[align=right][snapback]141392[/snapback][/align]Azt ugye tudod, hogy míg a 9600xt az dx9-es kártya, addig a gf4 ti (ti4200/ti4400/ti4600/ti4800) csak dx8.0-ás. Még a dx8.1-es szintre sem jutott el, mert nem tudja a pixel shader 1.4-et és a vertex shader 1.4-et, csak az 1.3-at. Emiatt 8.0, ami elég gyengus. tehát lehet, hogy a nyers erelye miatt (magas GPU és MEM órajel) megeszi reggeli a D3-at, de az effekteknek a felét sem fogod látni alatta…
2005-07-11-10:02 #2022986Azt ugye tudod, hogy míg a 9600xt az dx9-es kártya, addig a gf4 ti (ti4200/ti4400/ti4600/ti4800) csak dx8.0-ás. Még a dx8.1-es szintre sem jutott el, mert nem tudja a pixel shader 1.4-et és a vertex shader 1.4-et, csak az 1.3-at. Emiatt 8.0, ami elég gyengus. tehát lehet, hogy a nyers erelye miatt (magas GPU és MEM órajel) megeszi reggeli a D3-at, de az effekteknek a felét sem fogod látni alatta…
2005-07-11-10:10 #2022987persze tudom. viszont a dx képesség nem igazán érdekel, a meghajtója viszont full opengl, a shaderek meg pont olyanok, mint amilyennek doom3 alatt lennie kell. természetesen igen, az ati technikája érettebb, csak azt sajnos a hajamra kenhetem. 🙁
[align=right][snapback]141397[/snapback][/align]A jelenlegi állás szerint az ATi technikája sem érett, nem csak a driverei. Pl. az nV új kártyája, a GeForce 7800/7800GTX körülbelül kétszer erõsebb (ha parasztosan akarom magam kifejezni), mint az ATi X850 XT-PE csúcskártyája. 😉
2009-12-04-19:57 #1880145A wine-vel megpróbáltam több progit is telepíteni UHU 1.2 alá de az új ATI driveressel nem sikerül mert hibaüzi nélkül kikapcsolja a monitort!
Van fönn a gépen egy másik UHU 1.2 is, ATI driver nélkül, azon meg simán települ minden.
Mi lehet a hiba oka? A /var/log könyvtárban errõl nincs bejegyzés, és nekem meg kéne a progikhoz a 3d támogatás amit az ATI tud nyújtani.
Megpróbáltam az UBK-s wine-vel is, ugyanaz a helyzet.
A labdát ez jól föladta.
Van-e ötlet, hogy merre kutakodjak tovább? -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.