Kezdőlap › Fórumok › SuSE Linux › SuSE kezdõ › zene
- This topic has 10 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 20 years, 7 months telt el by
pointux.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-11-05-08:40 #2036816Lara wrote:légyszi valaki segítsen, tudom hogy linux-analfabéta vagyok teljesen, de akko se jövök rá hogy miért van hogy letöltök egy számot és sehogy nem sikerül utána meghallgatni, ugyanez van a rádiónál, elvileg elindul, de gyakorlatilag nem hallani semmit… nem tudjátok hogy miért lehet ez? elõre is köszi
Ez így kicsit nehéz lesz.
1. Milyen verziójú süsü?
2. Keverõpult beállításai? (Nem húztad esetleg nullára?)
3. Milyen alkalmazással akarod a zenét vagy a rádiót hallgatni?
4. A gép rendszerhangot ad ki magából? Vagy semmilyen hangszolgáltatás nem mûködik?Tudom, hogyha adsz valami infót, akkor könnyû lenne a problémára választ adni. Ezt vegyük sportszerû nehezítésnek? 😀
2005-11-05-08:50 #2036817Jogi okokból nincsen benne sok kodek(pl mp3). Frissíts eggyet és kapsz(azt hiszem) valami multimedia pack-ot.
2005-11-05-09:08 #2036818goraki wrote:Jogi okokból nincsen benne sok kodek(pl mp3). Frissíts eggyet és kapsz(azt hiszem) valami multimedia pack-ot.Ez így vala a 9.3-ban. A 10.0-ban nem.
2005-11-05-11:05 #2036819Macskajancsi: hû, ezek már bonyolult kérések nekem :), szóval
1, Suse 8.2
2 nem
3. ne bánts… nem tudom 🙁
4. a hang alapjáraton mûködik, csipogni is szokott és a cd is lejátsza, csak azt nem amit letöltök :((((2005-11-05-11:10 #2036820” de akko se jövök rá hogy miért van hogy letöltök egy számot és sehogy nem sikerül utána meghallgatni”
1) Egyátalán a zenét töltöd le vagy valami php-t, vagy akármit?2) Ugyanazzal a lejátszóval.. és, ha nem ugyanazzal a hang kimenettel?
3) Amikor letöltöd, nem lehet, hogy a letöltõ lefoglalta a hangkártyát? A másik típusú lejátszás – ami eddig ment – továbbra is megy.
4) Milyen rádió net/tuner?
2005-11-05-11:23 #2036821Lara wrote:Macskajancsi: hû, ezek már bonyolult kérések nekem :), szóval
1, Suse 8.2
2 nem
3. ne bánts… nem tudom 🙁
4. a hang alapjáraton mûködik, csipogni is szokott és a cd is lejátsza, csak azt nem amit letöltök :((((Na így már könnyebb.
Itt is azt tudnám mondani, amit egyéb topikokban már egypárszor leírtam:
A yast – szoftver – telepítési források hozzáadása modulban add meg a forrásokat ez alapján:
http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_RepositoriesCsak nálad van egy bibi:
A 8.2 már nem támogatott, úgyhogy ezzel semmire nem fogsz menni. (a 8.2 már nincs a listákban)Tegyél fel egy újabb verziót, mondjuk a 10.0-át…
2005-11-05-11:32 #2036822„Tegyél fel egy újabb verziót, mondjuk a 10.0-át…”
Nem biztos, hogy tud… az én egyik gépem is max. ezt tudta megenni. Csak már galyra ment 🙁 (Ellenben a gentooból megette a frisset is. Igaz, hogy elõemésztettem egy másik gyorsabb gépen, mert nem akartam, hogy két hétig emésszen :)))))2005-11-05-14:02 #2036823meg vagyok áldva a Linuxal 🙁 és olyan 10.0át honnan tudok szerezni? bocs tudom hogy hülye kérdés, de tényleg nem ismerem. és még egy olyan kérdés, hogy azt nem lehet megcsinálni hogy a Linuxot a pici és amugy édes pingvinnel letörölni és feltelepíteni egy XPt? ( aztlegalább értem…) hüüppp
vizsla:
igen, a számot töltöm le… nem foglalja le a hangkártyát és semmilyen rádiót nem hajlandó megszólaltatni 🙁2005-11-05-14:09 #2036824Lara wrote:és olyan 10.0át honnan tudok szerezni?Pl. a suse oldaláról. (Hogy mik vannak! :D)
http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.htmlInnen válassz valami közeli letöltõhelyet.
2005-11-05-14:52 #2036825„nem foglalja le a hangkártyát”
Biztos?
fuser /dev/snd/*
fuser /dev/sound/*
kimenete… (persze közvetlenül akkor, amikor nem mûködik)„Ugyanazzal a lejátszóval.. és, ha nem ugyanazzal a hang kimenettel?”
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.