zene

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2036816
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Lara wrote:
      légyszi valaki segítsen, tudom hogy linux-analfabéta vagyok teljesen, de akko se jövök rá hogy miért van hogy letöltök egy számot és sehogy nem sikerül utána meghallgatni, ugyanez van a rádiónál, elvileg elindul, de gyakorlatilag nem hallani semmit… nem tudjátok hogy miért lehet ez? elõre is köszi

      Ez így kicsit nehéz lesz.
      1. Milyen verziójú süsü?
      2. Keverõpult beállításai? (Nem húztad esetleg nullára?)
      3. Milyen alkalmazással akarod a zenét vagy a rádiót hallgatni?
      4. A gép rendszerhangot ad ki magából? Vagy semmilyen hangszolgáltatás nem mûködik?

      Tudom, hogyha adsz valami infót, akkor könnyû lenne a problémára választ adni. Ezt vegyük sportszerû nehezítésnek?  😀

      #2036817
      goraki
      Felhasználó

        Jogi okokból nincsen benne sok kodek(pl mp3). Frissíts eggyet és kapsz(azt hiszem) valami multimedia pack-ot.

        #2036818
        Macskajancsi
        Felhasználó
          goraki wrote:
          Jogi okokból nincsen benne sok kodek(pl mp3). Frissíts eggyet és kapsz(azt hiszem) valami multimedia pack-ot.

          Ez így vala a 9.3-ban. A 10.0-ban nem.

          #2036819
          Lara
          Felhasználó

            Macskajancsi: hû, ezek már bonyolult kérések nekem :), szóval
            1, Suse 8.2
            2 nem
            3. ne bánts… nem tudom 🙁
            4. a hang alapjáraton mûködik, csipogni is szokott és a cd is lejátsza, csak azt nem amit letöltök :((((

            #2036820
            pointux
            Felhasználó

              ” de akko se jövök rá hogy miért van hogy letöltök egy számot és sehogy nem sikerül utána meghallgatni”
              1) Egyátalán a zenét töltöd le vagy valami php-t, vagy akármit?

              2) Ugyanazzal a lejátszóval.. és, ha nem ugyanazzal a hang kimenettel?

              3) Amikor letöltöd, nem lehet, hogy a letöltõ lefoglalta a hangkártyát? A másik típusú lejátszás – ami eddig ment – továbbra is megy.

              4) Milyen rádió net/tuner?

              #2036821
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Lara wrote:
                Macskajancsi: hû, ezek már bonyolult kérések nekem :), szóval
                1, Suse 8.2
                2 nem
                3. ne bánts… nem tudom 🙁
                4. a hang alapjáraton mûködik, csipogni is szokott és a cd is lejátsza, csak azt nem amit letöltök :((((

                Na így már könnyebb.
                Itt is azt tudnám mondani, amit egyéb topikokban már egypárszor leírtam:
                A yast – szoftver – telepítési források hozzáadása modulban add meg a forrásokat ez alapján:
                http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories

                Csak nálad van egy bibi:
                A 8.2 már nem támogatott, úgyhogy ezzel semmire nem fogsz menni. (a 8.2 már nincs a listákban)

                Tegyél fel egy újabb verziót, mondjuk a 10.0-át…

                #2036822
                pointux
                Felhasználó

                  „Tegyél fel egy újabb verziót, mondjuk a 10.0-át…”
                  Nem biztos, hogy tud… az én egyik gépem is max. ezt tudta megenni. Csak már galyra ment 🙁 (Ellenben a gentooból megette a frisset is. Igaz, hogy elõemésztettem egy másik gyorsabb gépen, mert nem akartam, hogy két hétig emésszen :)))))

                  #2036823
                  Lara
                  Felhasználó

                    meg vagyok áldva a Linuxal 🙁 és olyan 10.0át honnan tudok szerezni? bocs tudom hogy hülye kérdés, de tényleg nem ismerem. és még egy olyan kérdés, hogy azt nem lehet megcsinálni hogy a Linuxot a pici és amugy édes pingvinnel letörölni és feltelepíteni egy XPt? ( aztlegalább értem…) hüüppp
                    vizsla:
                    igen, a számot töltöm le… nem foglalja le a hangkártyát és semmilyen rádiót nem hajlandó megszólaltatni 🙁

                    #2036824
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Lara wrote:
                      és olyan 10.0át honnan tudok szerezni?

                      Pl. a suse oldaláról. (Hogy mik vannak!  :D)
                      http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.html

                      Innen válassz valami közeli letöltõhelyet.

                      #2036825
                      pointux
                      Felhasználó

                        „nem foglalja le a hangkártyát”
                        Biztos?
                        fuser /dev/snd/*
                        fuser /dev/sound/*
                        kimenete… (persze közvetlenül akkor, amikor nem mûködik)

                        „Ugyanazzal a lejátszóval.. és, ha nem ugyanazzal a hang kimenettel?”

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 11
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.