admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: indítás GRUB-bal #2197490
    admin
    Adminisztrátor

      „Ubuntu -t nem kedvelem, mert túl kényszeres, windózeres, túl készséges (az esetleges hibás működésének korrekciójához alig enged hozzáférni).”

      Távol álljon tőlem, hogy az Ubuntu-t védjem, de! Ezeket magadtól találtad ki vagy valaki segített összehordani ennyi baromságot? Ráadásul az idióta dolgaiddal teletömöd egy kezdő fejét.

      Két dolog van: Vagy értesz ahhoz amit használsz, vagy használni akarsz , van nem. Ha nem akkor nem szégyen beismerni, de sokkal nagyobb az, mikor ekkora baromságokat hordasz össze. Azért arra kíváncsi lennék, hogy hogy tudtál a Windows és az Ubuntu-ba párhuzamot találni. Meg kell jegyeznem, hogy ügyes vagy. Persze ha nem lenne elég „felhasználóbarát” akkor meg fikáznád, hogy milyen tré?

      Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197518
      admin
      Adminisztrátor

        lassan átveszi a blackPanther OS a hatalmat, halkan, csendben, észrevétlenül…. :D)))

        egy érdekes statisztika a blackPanther.hu-ról:
        [root@v3 vector]# cat /var/log/httpd/access_log|grep Ubuntu | wc -l
        143186

        🙂

        Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196836
        admin
        Adminisztrátor

          Pontosítanék:)
          Ez nem bug, hanem egy hiányosság a blackPanther System Settings modulban. A történet annyi, hogy mivel elsőként én csináltam ilyet, hogy gtk alkalmazásokat Qt környezetbe integráltam, mondhatni, hogy erősen alfa a technológia. Se példa, se dokumentáció nincs arra, hogy ennek, hogy kéne mennie. A probléma az, hogy a KDE-sysetemsettings be-cacheli magának az új lapot, ezt kellene valahogy üríteni. Mivel ebben a formában a jelenlegi állapot az, hogy ha egyszer elindítottál egy beállítási funkciót, akkor azt csak úgy lehet újra, hogy be kell zárni a főablakot indítás előtt.

          Majd ha egyszer lesz időm és valaki olyan segítségem aki ezt meg tudja fogalmazni angolul, akkor írunk a KDE fejlesztőknek és megkérdezzük, hogy ezt a cache-t, hogy lehetne üríteni. Vagy átírom a programot és bezárom a főablakot amikor egy beállítást elindít a felhasználó. (ezzel már próbálkoztam egyébként)

          Ui: most látom, hogy van itt egy partíciós kérdésed, ezen a lapon megtalálod a merevlemezek kezelését is… tegnap valahogy ez a post nem volt itt, vagy akkor még az átláthatatlan fórum volt csak 🙂

          Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197515
          admin
          Adminisztrátor

            „grub-install kellett mindig”

            Nem „grub-update” parancsot akartál írni?

            Ezt is a Debianból lesték el. 😀

            Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196182
            admin
            Adminisztrátor

              Ne haragudj de marhára nincs időm most fórumozni, pláne 3x leírni ugyanazt. Mert ugye ezt már tisztáztuk egy másik szálon és ott is elmondtam, hogy a lazarus a testing tárolóban van (volt). Most már a 10.1 repóban a stabil csomagkészlet… Tehát ha kézzel összeszeded a csomagokat akkor ott megtalálod, ha nem akarod akkor uccu neki v10.1 install és ott lehet a csomagkezelővel szedni

              Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196834
              admin
              Adminisztrátor

                Nincs semmilyen TV eszközöm, így nem tudok ilyeneket tesztelni. Volt egy PCTV-pro kártyám még régen, de fogalmam sincs, hogy hova lett…..

                Viszont a Zapping programot felraktam ftp-re. Még nincs a repó adatbázisban, mert több programot is töltök fel és egyben akarok majd frissíteni. De ha rákeresel utána telepíthető.

                Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197510
                admin
                Adminisztrátor

                  alt+f2

                  gksu gedit /etc/default/grub

                  Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197509
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Mégegyszer:

                    https://wiki.ubuntu.com/Grub2

                    Az /etc/default/grub fájlban lehet megadni a default akciót.

                    # # If you change this file, run ‘update-grub’ afterwards to update
                    # /boot/grub/grub.cfg.

                    GRUB_DEFAULT=0

                    Ha például a nulla helyére saved-et írsz, akkor mindig az utoljára indított rencer fog elindulni.

                    De neked a windows kell, akkor

                    GRUB_DEFAULT=”Windows 7 (loader) (on /dev/sda1)”

                    valami ilyesmi. A fájl csak root-ként szerkeszthető, de mint tudjuk az ubuntu-ban nincs olyan felhasználó. Ha sikerült átírni futtasd a sudo update-grub parancsot.

                    Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197500
                    admin
                    Adminisztrátor

                      https://wiki.ubuntu.com/Grub2

                      GRUB 2 will be installed by default on NEW installations of Karmic.

                      Azt írja hogy a legújabb ubuntut tette fel, szóval gondolom akkor biztos „Karmic”. Úgy viszont /boot/grub/grub.cfg. Csak néhány pillanatra volt a gépemen grub2, de ha jól emlékszem szerkesztés után grub-install kellett mindig. Úgyhogy dobtam.

                      Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197498
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Ha kérdés van, a bumbuktusok valahogy mindig csöndben vannak… Ráadásul itt nincs is sok belőlük.

                        „Ubuntu” is an African word meaning „I can’t figure out how to configure Slackware”

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 49,394