Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vadkan wrote:A képen látható módon beállítva megmaradt a felbontás az ujrainditás után is.
Ha felbontást nem automatikusra állitottam akkor a kijelentkezés után vissza állt az eredeti állapotba.Hát ha így jó, akkor nekem jó:)
vadkan wrote:Emlékszel v3ctor?
Nem túl régen ezen a fórumon eléggé pesszimistán láttad a blackPanther jövőjét. Szerencsére nem adtad fel!
Gratulálok!Emlékszem és, hogy vigasztaljalak ez nem is változott.:( De én soha nem adok fel semmit, ahogy ezt sem…És köszönöm! Főleg sokat számít tőled ez, mert te használod is…
ezért jók mirrirok!
ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media1/usb_modeswitch-1.0.5-3bP.i586.rpm
ftp://ftp.linuxforum.hu/mirrors/ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/v10.1/media1/usb_modeswitch-0.9.7-1bP.i586.rpm
ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distributions/blackpanther/All/v10.1/media1/usb_modeswitch-0.9.7-1bP.i586.rpmvizsla wrote:Gratula! Jól néz ki, mint mindig. Bár a Mac júzereket, ezzel a gomb elrendezéssel jól megszívatod. 😀Hát ez nem a default a lemezen.. Ez csak a saját beállításom, de megleptél, hogy észrevetted:)) Ez egy jövőbéli tervem egyébként. Szerintem logikusabban kellene felépíteni a munkaasztalt. Illetve a wide előnyeit kihasználva, újra is kellene tervezni azt!
Itt egy kis ízelítő, hogy mire gondoltam: http://kde-apps.org/content/show.php/Intellibar+formerly+KWin+%5Bidea%5D?content=114463
Én gyakorlatilag már használom ezt a megoldást, illetve kísérletezek, hogy melyik lenne a jobb.. De köszi
aerogarcia wrote:model: E1752 Huawei mobile Broadband és usb-sehhez kell az usb_modeswitch program, azután elméletileg a csatlakozáskor álltapotba kerül és használható lesz… A program a Devel/media1 alatt van
Ha nem megy akkor csinálok egy újabb verziót, mert azóta megjelent másik
aerogarcia wrote:Szia v3ctor! El tudnád mondani hogyan lehet felismertetni a pannon internet usb-s modemet blackPanther-be? Én már feltelepítettem a segéd programot wine-al, persze az nem látja magától. Előre is köszi.Melyik modem? Kell a hardver pontos típusa…
aerogarcia wrote:Szia!
Erre a csomagra gondolsz? rpm rebuilder 0.28 sajnos erre is azt írja hogy ellenőrízzem a net kapcsolatot, szintén mint a pidginre. De pl. a wine simán felment.Nem arra, hát egyszerűen azóta nyitva az a konzol és nem tudtam még összerakni a csomagot… Csak percek kérdése:))
Légy kedves ennek a kimenetét bemásolni (root joggal futtasd):
urpmi pidgin
vadkan wrote:Ezt a telepített rel18-ról irom. Itt is felajánlotta az xdm telepítését.
Nálam ennél a verziónál normális módon történt a boot és minden live betöltésnél ugyan az a kép fogadott.
A felbontást viszont továbbra sem tudom beállítani, illetve beállitom de a frissités után vissza áll az eredeti felbontás…Csatold az xorg.conf-ot, így értelmetlen bármit is mondani.
salaud wrote:Ha nem rakod, akkor is felmegy a rendszer….
Nézd meg jobban a screenshot-ot, nem tudom nem felrakni, csak ok-ézni lehet… ;D
Telepítés utáni első boot-kor 1024×768, vesa. meglátom, tudok-e belőle 1440×900-at csinálni, csodás intel vga-val. Nemsoká jelentkezem.
Tehát ha nincs neted nem rakja fel az xdm-et, ha van net akkor felrakja. De ha nem sikerül felrakni akkor sincs gond.
Nálam ez a felbontás van a laptopon, tehát nem lehet gond…
Ui: a partíciók azért vannak így, mert a win nem tud máshonnan bootolni, így annak van fenntartva a hely…
Olvastam egy érdekes felhasználói aláírást az egyik szívünkhöz közel álló fórumon:
Suck my dick if you want to criticize us only.
Hogy van ez? Angolul lehet? Szerintem gond van az angolságával egyébként is.
(ezen a fórumon ha szart akarsz beírni barnavirág lesz belőle)salaud wrote:Telepítés közben a Live rendszerről írom eme sorokat, eddig 3 furcsaság:1, Ahányszor indítom a rendszert, annyiszor fogad másik kép a live cd grubjában.
Ezzel tegnap kisérleteztem, még nem végleges a gfxboot… Talán a final-ra végzek vele…
salaud wrote:2, Ha azt mondtam neki, törölje a teljes hdd-t, mindenáron hda1-et, hda5-öt, és hda6-ot akart csinálni az üres diszkre. Cfdisk–el megoldottam, most hda1,hda2,hda3 van.Ez mindig így volt a korlátozott PM partíciók száma miatt. Teljesen jó így, de úgy is..
3, Telepítés közben az alábbi fogadott:

Eleve nem értem, miért kell egy kde-s rendszerre xdm? De ez a rendkívüli választási lehetőség áradat… ;D
Ez a vége… Már a kora reggeli órákban nem volt időm megkeresni ezt a „hibát”. Sajnos nem tudom még mit kavartak bele a drakxtools-ba, de ha felrakod akkor lesz egy tartalék loginmanagered :D)
Ha nem rakod, akkor is felmegy a rendszer….Köszi a jelzést!
-
SzerzőBejegyzés