admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196802
    admin
    Adminisztrátor
      vadkan wrote:
      A képen látható módon beállítva megmaradt a felbontás az ujrainditás után is.
      Ha felbontást nem automatikusra állitottam akkor a kijelentkezés után vissza állt az eredeti állapotba.

      Hát ha így jó, akkor nekem jó:)

      Hozzászólás: blackPanther OS RC1 (frissítve) #2197249
      admin
      Adminisztrátor
        vadkan wrote:
        Emlékszel v3ctor?
        Nem túl régen ezen a fórumon eléggé pesszimistán láttad a blackPanther jövőjét. Szerencsére nem adtad fel!
        Gratulálok!

        Emlékszem és, hogy vigasztaljalak ez nem is változott.:( De én soha nem adok fel semmit, ahogy ezt sem…És köszönöm! Főleg sokat számít tőled ez, mert te használod is…

        Hozzászólás: mobil internet #2177631
        admin
        Adminisztrátor
          Hozzászólás: blackPanther OS RC1 (frissítve) #2197245
          admin
          Adminisztrátor
            vizsla wrote:
            Gratula! Jól néz ki, mint mindig. Bár a Mac júzereket, ezzel a gomb elrendezéssel jól megszívatod. 😀

            Hát ez nem a default a lemezen.. Ez csak a saját beállításom, de megleptél, hogy észrevetted:)) Ez egy jövőbéli tervem egyébként. Szerintem logikusabban kellene felépíteni a munkaasztalt. Illetve a wide előnyeit kihasználva, újra is kellene tervezni azt!

            Itt egy kis ízelítő, hogy mire gondoltam: http://kde-apps.org/content/show.php/Intellibar+formerly+KWin+%5Bidea%5D?content=114463

            Én gyakorlatilag már használom ezt a megoldást, illetve kísérletezek, hogy melyik lenne a jobb.. De köszi

            Hozzászólás: mobil internet #2177629
            admin
            Adminisztrátor
              aerogarcia wrote:
              model: E1752 Huawei mobile Broadband és usb-s

              ehhez kell az usb_modeswitch program, azután elméletileg a csatlakozáskor álltapotba kerül és használható lesz… A program a Devel/media1 alatt van

              Ha nem megy akkor csinálok egy újabb verziót, mert azóta megjelent másik

              Hozzászólás: mobil internet #2177627
              admin
              Adminisztrátor
                aerogarcia wrote:
                Szia v3ctor! El tudnád mondani hogyan lehet felismertetni a pannon internet usb-s modemet blackPanther-be? Én már feltelepítettem a segéd programot wine-al, persze az nem látja magától. Előre is köszi.

                Melyik modem?  Kell a hardver pontos típusa…

                Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191489
                admin
                Adminisztrátor
                  aerogarcia wrote:
                  Szia!
                  Erre a csomagra gondolsz? rpm rebuilder 0.28 sajnos erre is azt írja hogy ellenőrízzem a net kapcsolatot, szintén mint a pidginre. De pl. a wine simán felment.

                  Nem arra, hát egyszerűen azóta nyitva az a konzol és nem tudtam még összerakni a csomagot… Csak percek kérdése:))

                  Légy kedves ennek a kimenetét bemásolni (root joggal futtasd):

                  urpmi pidgin

                  Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196800
                  admin
                  Adminisztrátor
                    vadkan wrote:
                    Ezt a telepített rel18-ról irom. Itt is felajánlotta az xdm telepítését.
                    Nálam ennél a verziónál normális módon történt a boot és minden live betöltésnél ugyan az a kép fogadott.
                    A felbontást viszont továbbra sem tudom beállítani, illetve beállitom de a frissités után vissza áll az eredeti felbontás…

                    Csatold az xorg.conf-ot, így értelmetlen bármit is mondani.

                    salaud wrote:

                    Ha nem rakod, akkor is felmegy a rendszer….

                    Nézd meg jobban a screenshot-ot, nem tudom nem felrakni, csak ok-ézni lehet… ;D

                    Telepítés utáni első boot-kor 1024×768, vesa. meglátom, tudok-e belőle 1440×900-at csinálni, csodás intel vga-val. Nemsoká jelentkezem.

                    Tehát ha nincs neted nem rakja fel az xdm-et, ha van net akkor felrakja. De ha nem sikerül felrakni akkor sincs gond.

                    Nálam ez a felbontás van a laptopon, tehát nem lehet gond…

                    Ui: a partíciók azért vannak így, mert a win nem tud máshonnan bootolni, így annak van fenntartva a hely…

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1952443
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Olvastam egy érdekes felhasználói aláírást az egyik szívünkhöz közel álló fórumon:

                      Suck my dick if you want to criticize us only.

                      Hogy van ez? Angolul lehet? Szerintem gond van az angolságával egyébként is.
                      (ezen a fórumon ha szart akarsz beírni barnavirág lesz belőle)

                      Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196797
                      admin
                      Adminisztrátor
                        salaud wrote:
                        Telepítés közben a Live rendszerről írom eme sorokat, eddig 3 furcsaság:

                        1, Ahányszor indítom a rendszert, annyiszor fogad másik kép a live cd grubjában.

                        Ezzel tegnap kisérleteztem, még nem végleges a gfxboot… Talán a final-ra végzek vele…

                        salaud wrote:
                        2, Ha azt mondtam neki, törölje a teljes hdd-t, mindenáron hda1-et, hda5-öt, és hda6-ot akart csinálni az üres diszkre. Cfdisk–el megoldottam, most hda1,hda2,hda3 van.

                        Ez mindig így volt a korlátozott PM partíciók száma miatt. Teljesen jó így, de úgy is..

                        3, Telepítés közben az alábbi fogadott:
                        pillanatfelv_tel1_www.kepfeltoltes.hu_.png

                        Eleve nem értem, miért kell egy kde-s rendszerre xdm? De ez a rendkívüli választási lehetőség áradat… ;D

                        Ez a vége… Már a kora reggeli órákban nem volt időm megkeresni ezt a „hibát”. Sajnos nem tudom még mit kavartak bele a drakxtools-ba, de ha felrakod akkor lesz egy tartalék loginmanagered :D)
                        Ha nem rakod, akkor is felmegy a rendszer….

                        Köszi a jelzést!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 49,394