admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196793
    admin
    Adminisztrátor
      vadkan wrote:
      blackpanther@localhost : ~$ eltavolitas xdm DEBUG

      DBG >> Auto selected engine: /usr/bin/smart

      DBG >> Packager binary: smart

      DBG >> xdm DEBUG

      DBG >> command: smart remove xdm DEBUG
      Gyorsítótár betöltése…
      Gyorsítótár frissítése…    ##################################### [100%]

      hiba: ‘xdm DEBUG’ csomag nem található

      blackpanther@localhost : ~$

      Igen ahogy mondtam, de ez nem az alaphelyzet! Jól vizsgázott a technológia:) Ez pont erre az esetre egy megoldás, viszont az okát nem értem. Vagy a telepítésed hibás, vagy machináltál a rendszerben.

      Hozzászólás: nVidia griver kontra acpid #2197231
      admin
      Adminisztrátor
        kisbetu wrote:
        Fiatalság! Tiétek a jövő.

        Na jó, de milyen?!

        Hozzászólás: stdout #2197208
        admin
        Adminisztrátor

          Szerintem akkor a három legérdekesebb:

          du -h /home
          du -h /usr
          du -h /var

          De ez a totalcommander-es történet kiakasztott…

          Hozzászólás: nVidia griver kontra acpid #2197229
          admin
          Adminisztrátor

            Kis guglizás után két helyen is azt olvastam hogy az „ConnectToAcpid” „False” opciónak a „Screen” section-ben van a helye.

            pl http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=128435

            Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196791
            admin
            Adminisztrátor
              vadkan wrote:
              v3cŧ0r wrote:
              vadkan wrote:
              kisbetu wrote:
              képek

              Igen. Erre utaltam én is.

              Oks, ezt megoldottam már a következő lemezen javítva lesz. Nektek két lehetőség van, vagy elindítjátok a képen látható beállítást, vagy leszeditek az xdm-et.

              Igy most jó lenne ha nem kellene a Rendszebreállítások/Képernyő menüpontra kattintani, hogy a képernyőméret vissza álljon az általam beállított 1280×800-ra.
              Amugy auto-ra van állitva.

              Az a program arra való, hogy gyors beatkozást csinálj a képernyőn. Tehát átmeneti dolgokat, pl vetítéshez vagy ha el kell forgatni a képet pl. A jó beállításokat a „Grafikus kiszolgálónál” kell megadni…

              Bemásolnád ennek a kimenetét?:
              eltavolitas xdm DEBUG

              Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196789
              admin
              Adminisztrátor
                vadkan wrote:
                Az xdm eltávolítását követően (?) a rendszert csak konzolból tudtam ujrainditani.
                Ujraindult és az xdm ujra eltávolitható volt:

                blackpanther@localhost : ~$ eltavolitas xdm
                Gyorsítótár betöltése…
                Gyorsítótár frissítése…      ######################################## [

                Tranzakció feldolgozása…

                Csomagok eltávolítása (1):
                  xdm-1.1.8-6bP@i586

                felszabaduló hely: 261.9kB.

                Jóváhagyja a változásokat? (Y/n): y

                blackpanther@localhost : ~$ y

                Hmm… Nálad valami nem jó. Mert az eltávolításkor a smart motor használja. Egyébként nincs ezzel nagy gond, de ha azt kérdezi, hogy Y akkor nem jó a y. .)

                Indítsad el a bállítóprogramot és jelöld be a KDM-et, nincs a konfigjában

                Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196786
                admin
                Adminisztrátor
                  vadkan wrote:
                  kisbetu wrote:
                  képek

                  Igen. Erre utaltam én is.

                  Oks, ezt megoldottam már a következő lemezen javítva lesz. Nektek két lehetőség van, vagy elindítjátok a képen látható beállítást, vagy leszeditek az xdm-et.

                  Hozzászólás: stdout #2197205
                  admin
                  Adminisztrátor
                    kisbetu wrote:
                    sportértéke mindenesetre van a dolognak

                    Ismét egy nagyon jó meglátás.

                    Újabb kérdések merültek fel:
                    Melyik disztró?
                    A /home külön partíción van?
                    A /var/log könyvtárban szétnéztél már?

                    Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196784
                    admin
                    Adminisztrátor
                      kisbetu wrote:
                      képek

                      Oks, ez a rusnya az XDM 🙂 Mindjárt csinálom is a javítást belőle, hogy ne ez legyen a default…
                      Splash: jó, hogy mutattad, mert ez a kék kép már az agyamra megy, sajnos ezt is a gfxboot csere oldja csak meg.. .köszi

                      Nektek a megoldás az XDM eltávolítása…

                      Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196782
                      admin
                      Adminisztrátor
                        kisbetu wrote:
                        v3cŧ0r wrote:
                        ez a fránya nap még mindig 24 órából áll…

                        Rosszul tudod: 24 óra, plusz az éjszaka.

                        De nekem így is kevés .)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 49,394