Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vadkan wrote:blackpanther@localhost : ~$ eltavolitas xdm DEBUG
DBG >> Auto selected engine: /usr/bin/smart
DBG >> Packager binary: smart
DBG >> xdm DEBUG
DBG >> command: smart remove xdm DEBUG
Gyorsítótár betöltése…
Gyorsítótár frissítése… ##################################### [100%]hiba: ‘xdm DEBUG’ csomag nem található
Igen ahogy mondtam, de ez nem az alaphelyzet! Jól vizsgázott a technológia:) Ez pont erre az esetre egy megoldás, viszont az okát nem értem. Vagy a telepítésed hibás, vagy machináltál a rendszerben.
kisbetu wrote:Fiatalság! Tiétek a jövő.Na jó, de milyen?!
Szerintem akkor a három legérdekesebb:
du -h /home
du -h /usr
du -h /varDe ez a totalcommander-es történet kiakasztott…
Kis guglizás után két helyen is azt olvastam hogy az „ConnectToAcpid” „False” opciónak a „Screen” section-ben van a helye.
vadkan wrote:v3cŧ0r wrote:vadkan wrote:kisbetu wrote:képekIgen. Erre utaltam én is.
Oks, ezt megoldottam már a következő lemezen javítva lesz. Nektek két lehetőség van, vagy elindítjátok a képen látható beállítást, vagy leszeditek az xdm-et.
Igy most jó lenne ha nem kellene a Rendszebreállítások/Képernyő menüpontra kattintani, hogy a képernyőméret vissza álljon az általam beállított 1280×800-ra.
Amugy auto-ra van állitva.Az a program arra való, hogy gyors beatkozást csinálj a képernyőn. Tehát átmeneti dolgokat, pl vetítéshez vagy ha el kell forgatni a képet pl. A jó beállításokat a „Grafikus kiszolgálónál” kell megadni…
Bemásolnád ennek a kimenetét?:
eltavolitas xdm DEBUGvadkan wrote:Az xdm eltávolítását követően (?) a rendszert csak konzolból tudtam ujrainditani.
Ujraindult és az xdm ujra eltávolitható volt:blackpanther@localhost : ~$ eltavolitas xdm
Gyorsítótár betöltése…
Gyorsítótár frissítése… ######################################## [Tranzakció feldolgozása…
Csomagok eltávolítása (1):
xdm-1.1.8-6bP@i586felszabaduló hely: 261.9kB.
Jóváhagyja a változásokat? (Y/n): y
Hmm… Nálad valami nem jó. Mert az eltávolításkor a smart motor használja. Egyébként nincs ezzel nagy gond, de ha azt kérdezi, hogy Y akkor nem jó a y. .)
Indítsad el a bállítóprogramot és jelöld be a KDM-et, nincs a konfigjában
vadkan wrote:kisbetu wrote:képekIgen. Erre utaltam én is.
Oks, ezt megoldottam már a következő lemezen javítva lesz. Nektek két lehetőség van, vagy elindítjátok a képen látható beállítást, vagy leszeditek az xdm-et.
kisbetu wrote:sportértéke mindenesetre van a dolognakIsmét egy nagyon jó meglátás.
Újabb kérdések merültek fel:
Melyik disztró?
A /home külön partíción van?
A /var/log könyvtárban szétnéztél már?kisbetu wrote:képekOks, ez a rusnya az XDM 🙂 Mindjárt csinálom is a javítást belőle, hogy ne ez legyen a default…
Splash: jó, hogy mutattad, mert ez a kék kép már az agyamra megy, sajnos ezt is a gfxboot csere oldja csak meg.. .kösziNektek a megoldás az XDM eltávolítása…
kisbetu wrote:v3cŧ0r wrote:ez a fránya nap még mindig 24 órából áll…Rosszul tudod: 24 óra, plusz az éjszaka.
De nekem így is kevés .)
-
SzerzőBejegyzés